Погода

Таку планку ставить перед собою комерційний директор ТОВ «По­діль­ське», ініціатор створення Гуманітарного штабу Теофіпольщини Андрій Петринюк. Оскільки на базі товариства створює молочну міні-ферму, у складі делегації українських агровиробників через Міністерство аграрної політики та продовольства України нещодавно побував в Австрії.

– Ми ж йдемо в Європу, – розказує, – бо там – передові сучасні технології, високопродуктивний аграрний сектор економіки, то ж нам це треба запозичувати, запроваджувати в себе та виробляти віт­чизняну продукцію. Австрія – це високорозвинута країна з високим рівнем життя, і побувати там, побачити все на власні очі – це просто неймовірно. Звіс­но, що вразило – скрізь ідеальний порядок, чистота, все зручно, комфортно для людей. А про дороги, то я просто мовчу. У нас відбулися зустрічі на під­при­ємствах, де виробляються премікси, обладнання для молочних ферм, з будівництва біогазових установок. Що мене здивувало: тут майже половина працюючих – українці. Австрія вкладає свої інвестиції в Україні, так, в Ладижині будується завод з виробництва біогазу. Та й виробники преміксів для тварин, з якими ми зустрічалися, згідні розвивати свій бізнес в Україні, а це нові робочі місця. Але йде війна, є й інші ризики для іноземних інвесторів, тож вони не поспішають. А українцям там краще працювати, що ж тут сказати.

Побували ми на одній невеликій фермі недалеко від Відня, мені це було дуже цікаво. Там 200 голів ВРХ, з них 90 корів, обслуговують цю ферму троє людей – батько, дочка і син. Все автоматизоване, роботи доять корів, добовий надій на корову складає 37 літрів. Як правило, в Австрії такі бізнеси сімейні, налічують три-п’ять поколінь. Є кілька чинників прибутковості такої ферми, один з головних – це високопродуктивна порода. Маю намір закупити з десять таких ялівок-сименталок, одна коштує 1,5-2 тисячі євро. Але то вже буде корова! В нас на сьогодні є 21 теличка, сподіваємося, що з нового року почнуть телитися. Ми заготовили корми, закупили міні-доїльну установку, як вже будемо продавати молоко, заробимо гроші, то будемо купляти та встановлювати молокопровід. А від поїздки в Австрію в мене найкращі враження. І в нас повинно так бути. Але ж для цього потрібно ще дуже багато працювати, та й щоб держава не створювала ніяких перешкод, а підтримувала дріб­них сіль­госпвиробників, як це робиться в Єв­ропі.

Поряд з розвитком власного бізнесу Андрій Васильович продовжує підтримувати Збройні Сили України, спрямовувати діяль­ність Гуманітарного штабу Теофіпольщини. Так, останнім часом організував збір овочів, фруктів, закруток, печиво, цукор для українських військових. Долучилися до цього ветерани, небайдужі люди.

– ТОВ «Подільське» ще додало сало, мед, також мішок цукру, – продовжує, – тож ми від­пра­вили у Тернопіль, до волонтерського центру Володимира Мосейка, бус продуктів. Це зробили голова Гуманітарного штабу Теофіпольщини Анатолій Козак, його заступник Василь Гандовський та Микола Тимощук. І вже цього дня на передову Володимир Мосейко відправив на передову три буси з продуктами. А назад з Тернополя наші хлопці привезли гуманітарку з Європи – це дитячий одяг, памперси, коляски, одяг для дорослих. Кому треба – звертайтеся. Ще Володимир Мосейко передав для одного нашого бійця-земляка зарядний пристрій, який підзаряджається від сонячної батареї. Вже його передали на передову. Також хочу повідомити, що Гуманітарний штаб Теофіпольщини стає структурним підрозділом волонтерського центру Володимира Мосейка Це громадська організація, яка має свій рахунок, у ній працюють понад 300 волонтерів. З початку війни цей волонтерський центр відправив на фронт понад 6 тисяч тонн продуктів, в цьому є частка і жителів Теофіпольщини. Ми переконалися, Володимир Мосейко працює чесно, прозоро, що нічого із зібраного людьми не пропадає, не продається на базарі. Тому ми прийняли таке рішення. Ще є одна добра новина – благочинний Православної Церкви України Теофіпольської округи отець Василь Крисак відтепер є капеланом нашого Гуманітарного штабу Теофіпольщини. Будемо наближати перемогу з Богом у душі та в наших помислах. А збирати продукти ми будемо продовжувати, бо ж наближається зима, треба зробити запас, щоб періодично відправляти такі вантажі до конкретних бойових підрозділів.

Галина Тебенько