Не треба, звісно, повторювати, яке велике значення для жителів нашої громади має робота відділень поштового зв’язку. Адже жителі сіл, селищ, переважно пенсіонери, через Укрпошту отримують пенсії, субсидії, перекази, соціальні виплати, сплачують комунальні послуги. Ще ж лише Укрпошта доставляє передплатникам періодичні видання. Тож без пошти – ніяк.
Зрозуміло, що відповідальна,злагоджена робота поштовиків стаціонарних відділень та мобільних бригад в значній мірі залежить від керівника, адже має бути постійний контроль, реагування на скарги клієнтів Укрпошти, мотивування працівників на підвищення якості поштових послуг. З 2 червня начальником відділення поштового зв’язку Теофіполь-2 працює Галина Андрощук, має вищу юридичну освіту, до цього майже 20 років працювала в Теофіпольській районній державній адміністрації. Тож розмовляємо з нею про стан справ у довіреному їй підрозділі Укрпошти.
– Отже, яку територію тепер обслуговує відділення поштового зв’язку Теофіполь-2?
– Це 5 стаціонарних відділень поштового зв’язку – Теофіполь-1, Теофіполь-2, Базалія, Святець та Новоставці, та 14 пересувних відділень, які обслуговують 154 населених пунктів: у Теофіпольській громаді решту сіл (крім Шибени, Гаївки, Гальчинець, Червоної Случі, Михиринець, Малих Жеребок (обслуговуються ПВПЗ з Волочиська), Ординець та Лютарівки (які обслуговуються ПВПЗ з Красилова; всю територію колишнього Білогірського району та частину колишнього Ізяславського району. У нас працює 92 людини, вони виконують великий об’єм робіт, звісно, потрібний постійний контроль, спонукання до покращення роботи. Зрозуміло, що в більшій мірі це стосується працівників мобільних бригад, адже це відносно нова форма роботи Укрпошти, яка була запроваджена з 1 грудня минулого року.
– Яку мету ставите перед собою, як керівник такого великого підрозділу поштового зв’язку?
– Найперше, мені подобається ця робота, відкриваю для себе нові знання та навики. Своє головне завдання бачу в тому, щоб ми всі разом працювали на покращення якості поштових послуг, щоб не було скарг, нарікань. Також для нас є дуже важливим домогтися збільшення прибутків стаціонарних та пересувних відділень через розширені можливості пошти нового формату – замовлення та доставка малогабаритної техніки та ліків, в майбутньому – зняття готівки з картки тощо. Загалом, Укрпошта надає 50 видів поштових послуг, і наше завдання – щоб люди ними користувалися.
– Завершується передплатна кампанія періодичних видань на друге півріччя, плата за оформлення передплати, кошти за доставку газет та журналів є одними з джерел формування бюджету Укрпошти. Оскільки внаслідок запровадження пересувних відділень тиражі видань впали, в тому числі і нашої газети, відповідно недоотримала кошти і Укрпошта. Як плануєте виправити ситуацію?
– Це дійсно так, тому спрямовую наших працівників на посилення роботи в цьому напрямку. Адже Укрпошта працює в умовах конкуренції, тому збільшення надходжень до бюджету для нас є дуже важливим. До речі, дуже добре, що передплата місцевих видань продовжена до 30 червня. Тож всі, хто хоче встигнути оформити передплату на «Життя Теофіпольщини», можуть це зробити і в стаціонарних відділеннях, і в пересувних. Ніхто не має права їм в цьому відмовити.
– Що ж, Галино Миколаївно, сподіваюся, що нарікання жителів громади на роботу пересувних відділень залишилися в минулому, що ви це питання будете тримати на постійному контролі, що зумієте завоювати довіру людей, І всі будуть задоволені – і клієнти, і поштовики. Що ви будете реагувати на будь-які прояви безвідповідальності та байдужості ваших працівників на запити людей. Звісно, найкраще – щоб такого зовсім не було.
Галина Тебенько