Як прекрасно, що завдяки співпраці патріотів Тернопільщини та Хмельниччини ще у 2019 році у Лисогірському лісовому масиві з’явився наметовий табір козацького вишколу «Подільсько-Волинська Січ-2019». Сталося це з ініціативи тодішнього голови Теофіпольської районної ради Андрія Петринюка та наказного гетьмана Тернопільського крайового коша Українського козацтва генерал-хорунжого Володимира Мосейка.
Районна рада у травні 2019 року надала в оренду земельну ділянку у лісовому масиві ГО «Тернопільський десантно-козацький рій» і за короткий час тут був виконаний великий обсяг робіт. Територію табору загородили, збудували п’ять вартових веж. До будівництва долучилися директор СТОВ «Святець» Василь Мастій, тодішній директор Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимир Прокопчук, голова ФГ «Кунчанський» Володимир Пицюк, керівник відділку ТОВ Україна-2001» Микола Снігур. Напружено працював колектив КП «Теофіпольлісвод» на чолі з тодішнім директором Володимиром Богачом.
Наметовий табір козацького гарту «Подільсько-Волинська Січ» працював і у 2020 та 2021 роках. Звісно, його матеріальна база щороку покращувалася, але потрібно було ще багато зробити. І хоч цьогоріч йшла війна, ця кривава агресія російської федерації проти України, ще у квітні розпочалися роботи з облаштування табору. Активно зі своєю командою працював Володимир Мосейко, завдяки йому була викопана свердловина, придбаний генератор. Було зроблене головне – тепер тут є своя вода. За сприяння Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева та голови обласної ради Віолети Лабазюк Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства надало 10 кубометрів обрізної дошки. З неї зробили сцену, столи, лавочки.
Значний внесок зробила сім’я Петринюків та працівники ТОВ «Подільське». Привезли плити, будівельні матеріали, організували будівництво печі, викопали септик, облаштували пляж, розчистили джерело. Андрій Петринюк сам на Маніту розчищав територію, спланував волейбольний та футбольний майданчики. А вимурував піч, духовку, три плити на шість місць –цілий ансамбль – ветеран праці з Кунчі, майстер-муляр Леонід Марценюк.
Дуже багато зробили активісти відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади на чолі з Володимиром Коберою. Прибирали, зачищали, будували, посадили сад Перемоги та квітник. До облаштування території табору долучилися і представники Гуманітарного штабу Теофіпольщини, його голова Анатолій Козак та заступник Василь Гандовський.
Депутат обласної ради, генеральний директор ПП «Добрий хліб» Віктор Лебединський надав стовпчики та сітку для волейбольного майданчика. Благодійний фонд народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч» подарував лавочки та спортивні тренажери, альтанку, надав фруктові саджанці для саду Перемоги. Будівельні матеріали надали ТОВ «Україна-2001» та ПП Олег Табаркевич.
Вся ця велика спільна робота була зроблена до суботи, 4 червня, коли відбулася презентація «Подільсько-Волинської Січі-2022». Було пречудово, маса дітей, більше 300, з нашої громади та Тернопільщини, серед них було чимало переселенців. Участь в урочистому відкритті заходу взяли Володимир Мосейко, Михайло Тененев, Андрій Петринюк, Василь Мастій, Герой України Василь Петринюк, колишній заступник голови Теофіпольської райдержадміністрації Петро Вільшинський, представник благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч» Сергій Ковальчук, представник народного депутата України Олени Копанчук Олена Ковцун. На презентацію прибув єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Православної Церкви України владика Павло, разом зі священниками Тернопільщини освятили табір та пам’ятний знак Богородиці.
А далі відбулася чудова святкова програма. Біля фотозони, яку створили викладачі дитячої художньої школи, можна було сфотографуватися на пам’ять. Викладачі школи проводили майстер-класи по живопису, робили аквагрим, виготовляли сувеніри з паперу в українському стилі. Проходили спортивні змагання, з волейболу та міні-футболу. Можна було подивитися виставку зброї, постріляти у тирі.
Прекрасним був концерт, участь у ньому взяв народний аматорський хоровий колектив ветеранів «Відлуння», учні та викладачі дитячої музичної школи, зразковий хореографічний колектив «Теофілія».
Смачним був обід з козацьких страв, приготували його на змурованій у таборі плиті господині з села Молотків. М’ясо надав благодійний фонд «Ми поруч», а ще 450 пачок морозива. А активістка ветеранської організації Ніна Магдійчук впродовж свята роздала 350 власноруч спечених пиріжків.
На часі вже відкриття першої зміни козацького вишколу «Подільсько-Волинська Січ-2022». Це дуже серйозне випробування, та є всі підстави сподіватися, що все буде добре, що час козацького гарту запам’ятається юним козакам та козачкам Хмельниччини та Тернопільщини назавжди.
А.Джус