Хто врятує нашу річку?
Зникла вона по вині людини, а ще зовсім недавно протікала територією теперішнього Турівського старостату. Питання її порятунку я підняв ще років три тому назад. Звертався в різні установи та відомства з конкретною пропозицією щодо вирішення цієї проблеми нашої громади. Посадовці мене уважно вислуховували, погоджувалися з моїм баченням розв’язання цього питання. Тож попередня влада нічого не вирішила. З приходом нової влади я знову підняв цю проблему, домігся винести це питання на розгляд сесії Теофіпольської селищної ради 28 вересня. Моє звернення підтримали депутати політичних партій ВО «Батьківщина», «За конкретні справи». Але, уявіть собі, яким було моє здивування, коли депутати так званої більшості на чолі з селищним головою Михайлом Тененевим відхилили розгляд цього питання. Це депутати від «Слуги народу», «За майбутнє», «Європейської солідарності», «Сили та честі». Михайло Тененев мотивував це тим, що це питання на даний час не актуальне. Хоч це незначні витрати для бюджету громади.
І це при тому, що річка практично висохла, зникла, і це сталося з вини людей. Складається враження, що селищному голові, ставленику аграрних олігархів, та цим депутатам байдуже, чи буде в селі річка, чи буде в ньому нормальна дорога, дитячий садок, школа, фельдшерський пункт. Їм взагалі байдуже життя людей в селах. Їм не байдуже лише одне – це земля, земельні паї людей. Тож звертаюся до жителів Турівського старостату, а це села Турівка, Червона Дубина, Лідихівка, Заруддя, Строки та Троянівка. Кому не байдуже, чи буде в нас річка, чи ні. Закликаю прийти до селищної ради з вимогою до депутатів прийняти рішення з порятунку нашої річки. Про точну дату та час повідомлю в соціальних мережах.
Також хочу звернути увагу жителів громади і на стан річки Полква, основної водної артерії нашої ОТГ. Подивіться, наскільки вона обміліла. І в цьому знову винна людина, точніше, такі підприємства, як ПрАТ «Теофіпольський цукровий завод», нещодавно введене в дію ТОВ «Теофіпольська енергетична компанія». Адже для їх виробництв кількість використаної води щораз зростатиме. Тому не здивуюся, коли через рік чи два через такий відбір води Полква взагалі зникне, а Теофіпольський ставок, який є окрасою громади, перетвориться на смердюче болото. І все це відбувається та тлі глобального потепління на нашій планеті та в Україні зокрема.
Свого часу при в’їзді в село Поляхова стояв вказівник «Село зразкового природокористування». І в дійсності це так і було,і я сподіваюся, воно буде таким і надалі, стане зразком для інших сіл громади. Дуже хотілося б, щоб при в’їздах в нашу Теофіпольську ОТГ також стояли такі вказівники. Хоча при нинішньому керівництві громади я в цьому сильно сумніваюся.
Ігор Павлюк, екоактивіст, село Лідихівка