Погода

Екофестиваль у Теофіполі

За підтримки директора Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Сергія Прокопчука, регіонального менеджера Благодійного Фонду «МХП-Громаді» Людмили Баранчук та Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева нещодавно у Теофіполі вперше відбувся Екофестиваль.
Відбулось справжнє свято громади. На беріг річки Полква завітало чимало жителів селища, які об’єднались для прибирання та облаштування території зони відпочинку та прибережної лісосмуги. Учасники заходу поділились на п’ять команд. Окрім прибирання, команди також виконували різноманітні завдання на екологічну тематику, відповідали на запитання, змагалися у квестах та конкурсах. Та найголовнішим завданням заходу було формування екосвідомості мешканців селища та об’єднання усіх навколо корисних справ для громади.

Минуло  9 днів, як раптово покинув цей білий світ наш колега, ветеран органів внутрішніх справ, полковник міліції  Сергій Вікторович Шуляк, якому доля відміряла лише 62 роки. Прикро, боляче, сумно, що у землю відходять такі молоді та енергійні люди, які могли б принести ще користь суспільству.

Безмірна втрата

Не стало Ніни Марківни Ткачук. Не стало ветерана педагогічної ниви, подвижниці, яскравої особистості, талановитого педагога, сильного керівника освітянської галузі Теофіпольщини. Не стало людини з активною громадянською позицією, яка завжди, і коли працювала у районному відділі освіти, і коли вже була на пенсії, вболівала за розвиток освіти, відстоювала доцільність збереження освітніх закладів, інтереси вчителів, як головного інструменту освітнього процесу, надання якісних освітніх послуг. Ніколи не боялася висловити свою позицію, навіть якщо це йшло врозріз з точкою зору керівників району.

Майбутнє – за інтенсивними технологіями

Нещодавно у СТОВ «Волиця» відбувся обласний День поля з вирощування кукурудзи та соняшника.
- Відрадно, - важе директор господарства Василь Кравчук, - що такий семінар проводиться на базі «Волиці» вже сьомий раз. Адже в структурі посівних площ нашого господарства провідне місце, а саме 40%, належить цим культурам. Тож ми зацікавлені у забезпеченні стабільного виробництва кукурудзи та соняшнику, підвищенні їх врожайності , адже за помірністю витрат вони приваблюють себе високим попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках. Тому ми успішно співпрацюємо з українсько-американськими агрохімічними компаніями «Кортева», «Піонер», «Бреванд», «Монсанто», «Массідс». Адже засоби захисту та насіння, які вони пропонують, відповідають сучасним вимогам інтенсивних технологій.

17 жовтня Зінаїда Василівна Васильчук з Новоставець відзначить своє 80-річчя. Берегиня великого роду, невтомна трудівниця, має світлий розум та добру пам’ять. Бо ж довелося її пережити і роки воєнного лихоліття, і голод, і холод, і нестатки та злидні. Та зберегла світлу душу, завжди була доброзичливою, милосердною, любила життя, вірила, сподівалася на краще. 

Пролетіли роки

- Було нас в мами й тата четверо дівчат,- розказує, - жили ми тоді в Кривовільці, мама робили на фермі, а тато був ветеринарним лікарем. Ясно, що якось з татом було трохи легше, а як забрали його весною 44 –ого на війну… Забили його невдовзі під Києвом, як було, ніхто не знає, німців же там вже не було. Похоронений у братській могилі на Лук’янівському цвинтарі. Зосталися мама молодою вдовою, як було тяжко, їсти не було нічого, не було у що вдягнутися. Та жили ми дружно, мусили все пережити. Було мені 13 років, як пішла в колгосп на свиноферму, далі допомагала мамі на фермі. Хай ніхто не зазнає, як треба було наробитися, недоспати, недоїсти! Як вже було мені 18 років, вербували молодих дівчат та хлопців на розбудову Донбасу. Поїхала і я. Та й там не було з медом, треба було робити на рудниках.