Погода

Треба визнати, що голова районної ради Андрій Петринюк завжди відкритий до спілкування, до конструктивного діалогу. На все має свою точку зору, чітку позицію, ніколи не підлаштовує її до політичної кон’юктури. На відміну від інших районних високопосадовців, і колишніх, і теперішніх – були в одній партії, змінилася влада, перейшли в іншу партію, а незабаром плавно перейдуть у правлячу політичну силу. Бо так зручно, вигідно для кар’єри, для лобіювання власних інтересів.


Розмова про наболіле

То ж після останньої сесії районної ради розмовляємо з ним про актуальні питання соціально-економічного розвитку району.
Отже, вашу пропозицію щодо передачі трьох котелень КП «Тепловик» в оренду на один рік КП «Теофіпольлісвод» депутати не підтримали. Як ви це прокоментуєте?
- Вже другий рік «Тепловик», комунальне підприємство районної ради, яке працює на госпрозрахунку, несе збитки. Ще два роки тому я пропонував об’єднати три комунальні підприємства в одне – «Тепловик», «Теофіпольлісвод» та ВУЖКГ(комунальне підприємство селищної ради). Щоб це підприємство надавало послуги з опалення, забезпечувало твердопаливні котельні селища паливом, щоб у його структурі була створена будівельна бригада, яка б виконувала державні замовлення. Щоб не доводилося шукати такі бригади в других районах. Мене не підтримали, а, на мою думку, це було б правильне рішення. За підсумками минулого опалювального сезону збитки «Тепловика» збільшилися з 250 тисяч гривень до 700 тисяч гривень. І в такому вигляді «Тепловик» просто не зможе ввійти у новий опалювальний сезон. Бо ж, крім боргів за паливо (підприємство винне «Теофіпольлісводу» біля 500 тисяч гривень), потрібно ремонтувати котел у котельні № 1, на двох інших котельнях необхідно замінити старі неефективні котли, ККД яких складає 40 %. До речі, про їх заміну я говорив ще два роки тому, на це потрібно було 260 тисяч гривень, їх в районному бюджеті чомусь не знайшлося. Також хочу всім нагадати, що за проведення опалювального сезону відповідає райдержадміністрація, а не районна рада.

І ми побували на Афоні


Афон, у перекладі Свята Гора, повна назва Автономна Чернеча Держава Святої Гори Афон, автономна монастирська держава в Греції, на східному виступі Халкідонського півострова — Айон-Орос — в Егейському морі, найвища точка рельєфу якої — гора Афон висотою 1 935 м над рівнем моря. Адміністративний центр

автономії — місто Кар’єс

.
Візантійський імператор Костянтин Погонат (правив в 668—685) віддав півострів Айон-Орос у виключне володіння монахів (ченців). У 8 столітті грецькі самітники (анахорети) створили на Афоні так звану чернечу республіку. Перший монастир — Монастир Велика Лавра — на Афоні заснований в 962—963 роках грецьким ченцем Афанасієм. Згодом на Афоні виникло до 20 укріплених чоловічих монастирів, і він став відігравати роль великого релігійного центру православної церкви.
Перший руський монастир — Пантелеймонів монастир — закладений на Афоні 1080 року за візантійського імператора Олексія I Комніна. Україна мала з Афоном тісні релігійно-культурні зв’язки. З України на Афоні перебували Антоній Печерський, Паїсій Величковський та Іван Вишенський. Нині Афон — релігійний, науковий і туристичний центр. Управління здійснюють представники монастирів — свята община. Найвища юрисдикція належить Константинопольському патріархату Грецької православної церкви.
У монастирях Афона зберігається приблизно 10 тисяч грецьких, слов’янських, грузинських та арабських рукописів, цінні мистецькі твори (починаючи з 9 століття). Ці збірки досі мало досліджені науковцями.
Доступ жінкам на Афон заборонено. З Вікіпедії

Я, отець Олександр, священник Української Православної Церкви, давно мріяв здійснити паломництво на святу гору Афон, щоб преклонитися християнським святиням, відвідати його монастирі, зцілитися душею.

Слово про надійного друга


17 червня святкував свій поважний ювілей – 65-річчя з дня народження наш надійний товариш, побратим, колега по роботі, ветеран ОВС, майор міліції у відставці Дмитро Михайлович Ништ. Народився Діма у 1953-му році в селі Іванківці Городоцького району на Хмельниччині в сім’ї службовця. У 1970-му закінчив Іванківську середню школу. Далі більше року навчався в Хмельницькому музичному училищі.
З листопада 1971 по 1.11.1973 року проходив службу в армії, був командиром танка. Закінчив службу старшим сержантом. Там же закінчив курси офіцерів запасу, останнє військове звання – капітан у відставці.
З вересня 1975 по вересень 1998 року – робота у Теофіпольському РВ УМВС – працював старшиною, начальником ізолятора тимчасового утримання, старшим оперуповноваженим кримінальної міліції у справах неповнолітніх, закінчив службу оперативним черговим Теофіпольського райвідділу міліції. За довготривалу та відмінну службу неодноразово заохочувався відзнаками, грамотами, грошовими винагородами, подяками та медалями “За сумлінну службу” ІІ та ІІІ ступенів.
Якщо запитати в будь-кого з колишніх колег про Дмитра Михайловича, то всі скажуть одне: “З таким, як Діма, можна без зайвих надумів йти в бій, завжди відчуваючи надійне плече друга”.

Об’єднуватися, не зволікати

Представники Хмельницького регіонального офісу реформ вже не вперше у Теофіполі зустрічаються з сільськими та селищними головами, громадськими активістами, працівниками державних установ. Минулої п’ятниці така зустріч з ініціативи голови районної ради Андрія Петринюка відбулася знову. Директор Хмельницького регіонального офісу реформ Сергій Яцковський зі своїми фахівцями знову переконував зібрання запустити децентралізацію, бо ж хоч 18 травня Теофіпольська селищна рада прийняла рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад, далі цей процес просувається дуже повільно.
- У Хмельницькій області, - повідомив, - вже утворилися 42 ОТГ, ще 3 йдуть на вибори восени, це складає 55 % площі області. Якби У вашому районі утворилися громади ще у 2015 році, вдалося б додатково залучити біля 40 мільйонів гривень. За перспективним планом на сьогодні у Теофіпольському районі передбачено 2 ОТГ, але ще рік у цей план можна вносити зміни. Утворення великих громад, як показує практика, це велике навантаження на керівництво та адмінапарат, концентрація на поточних питаннях, що не дозволить працювати на розвиток. З іншого боку, дробитися на маленькі громади – це економічно невигідно. Що ж до утримання апарату, то, наприклад, у Волочиській міській ОТГ працює 121 чоловік, затрати на утримання складають 11% власних доходів. А в Розсошанській ОТГ ці затрати становлять 6 %. Ще хотів би сказати по таке: часто люди висловлюють побоювання, що після утворення найбільша частка коштів буде спрямовуватися на центр, а віддалені села нічого не отримають. ОТ у Волочиській громаді ця частка складає лише 18 %, а у Війтівецькій – 23 %. Для того ж старости входять у виконком, щоб відстоювати вирішення проблем своїх населених пунктів. У Хмельницькій області ОТГ утворюються вже третій рік, є багато позитивних прикладів, є алгоритми вирішення проблем. Ще діє закон про приєднання, який дає змогу сільським радам приєднуватися до ОТГ вже після утворення громади. Що ж до утворення Теофіпольської ОТГ, навіть за перспективним планом, то вона буде спроможною, крім цього, тут готова інфраструктура, кадровий потенціал. Важливо запустити децентралізацію, а вже в процесі корегувати курс розвитку громади.

Із сесії районної ради


Минулої п’ятниці, 15 червня, під головуванням Андрія Петринюка пройшла чергова сесія районної ради. Спочатку депутати зняли з контролю депутатський запит Миколи Корнійчука щодо надання звіту про виконані роботи по будівництву Теофіпольського районного будинку культури за 2017 рік Державним підприємством «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» та ПП «Вектор-М». Підтримали звернення Олександра Голодриги щодо масової загибелі бджіл у селах Ільківці, Колісець, Дмитрівка, Гаврилівка після обробки отрутохімікатами крайніх меж посівів озимого ріпаку працівниками філії «Рідний край ПрАТ «Зернопродукт МХП». Як депутатський запит, підтримали звернення Сергія Мороза щодо перешкоджання працівниками ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» любительській риболовлі

громадян на ставку у Теофіполі, який не перебуває в оренді вказаного підприємства.


Далі заслухали інформації про виконання районних програм: Програми безоплатної правової допомоги населенню Теофіпольського району на 2016-2017 роки, Програми підтримки діяльності районних громадських організацій на 2016-2020 роки, Районної цільової програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної безпеки Теофіпольського району на 2017-2021 роки, Програми запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої бездоглядності на 2016-2020 роки, Комплексної програми використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території Теофіпольського району на 2017-2020 роки, Програми матеріально-технічного забезпечення процесу виконання районною державною адміністрацією регіональної політики розвитку Теофіпольського району на 2017-2019 роки. Також внесли зміни до Районної програми правової освіти населення на 2016-2020 роки, створили комунальну установу “Інклюзивно-ресурсний центр” Теофіпольської районної ради як юридичну особу.
Ще депутати припинили діяльність малопотужних закладів культури – Троянівську, Гаївську, Борщівську, Зарудянську, Новоіванівську, Медисівську, Ільковецьку, Малолазучинську сільські бібліотеки, Маложеребківський, Новоіванівський, Червонослучський та Під-лісковий сільські клуби.
Внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, що було зумовлене спрямуванням з обласного бюджету по спеціальному фонду субвенцію районному бюджету в сумі 2 099 751 гривень, в тому числі: на будівництво зовнішніх мереж водопостачання села Воронівці в сумі 1 404 751 гривень; ) на капітальний ремонт (утеплення фасадів, облаштування сходів будівлі Теофіпольського ЦПМСД в сумі 400 000 гривень; на капітальний ремонт (заміна вікон) Святецької ЗОШ І-ІІІ ступенів; на капітальний ремонт (заміна вікон) Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня-гімназія в сумі 100 000 гривень.