Погода

Із сесії районної ради


Минулої п’ятниці, 15 червня, під головуванням Андрія Петринюка пройшла чергова сесія районної ради. Спочатку депутати зняли з контролю депутатський запит Миколи Корнійчука щодо надання звіту про виконані роботи по будівництву Теофіпольського районного будинку культури за 2017 рік Державним підприємством «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» та ПП «Вектор-М». Підтримали звернення Олександра Голодриги щодо масової загибелі бджіл у селах Ільківці, Колісець, Дмитрівка, Гаврилівка після обробки отрутохімікатами крайніх меж посівів озимого ріпаку працівниками філії «Рідний край ПрАТ «Зернопродукт МХП». Як депутатський запит, підтримали звернення Сергія Мороза щодо перешкоджання працівниками ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» любительській риболовлі

громадян на ставку у Теофіполі, який не перебуває в оренді вказаного підприємства.


Далі заслухали інформації про виконання районних програм: Програми безоплатної правової допомоги населенню Теофіпольського району на 2016-2017 роки, Програми підтримки діяльності районних громадських організацій на 2016-2020 роки, Районної цільової програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної безпеки Теофіпольського району на 2017-2021 роки, Програми запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої бездоглядності на 2016-2020 роки, Комплексної програми використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території Теофіпольського району на 2017-2020 роки, Програми матеріально-технічного забезпечення процесу виконання районною державною адміністрацією регіональної політики розвитку Теофіпольського району на 2017-2019 роки. Також внесли зміни до Районної програми правової освіти населення на 2016-2020 роки, створили комунальну установу “Інклюзивно-ресурсний центр” Теофіпольської районної ради як юридичну особу.
Ще депутати припинили діяльність малопотужних закладів культури – Троянівську, Гаївську, Борщівську, Зарудянську, Новоіванівську, Медисівську, Ільковецьку, Малолазучинську сільські бібліотеки, Маложеребківський, Новоіванівський, Червонослучський та Під-лісковий сільські клуби.
Внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, що було зумовлене спрямуванням з обласного бюджету по спеціальному фонду субвенцію районному бюджету в сумі 2 099 751 гривень, в тому числі: на будівництво зовнішніх мереж водопостачання села Воронівці в сумі 1 404 751 гривень; ) на капітальний ремонт (утеплення фасадів, облаштування сходів будівлі Теофіпольського ЦПМСД в сумі 400 000 гривень; на капітальний ремонт (заміна вікон) Святецької ЗОШ І-ІІІ ступенів; на капітальний ремонт (заміна вікон) Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня-гімназія в сумі 100 000 гривень.


Внаслідок збільшення обсягу субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами та за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 860 870 гривень спрямували: на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсного центру - 125 000 гривень, на придбання комп’ютерної техніки – 334 970 гривень, на оснащення закладів загальної середньої освітиз поглибленим вивченням природничих та математичних предметів та опорних шкіл засобами навчання – 400 000 гривень.
Затвердили передавальний акт комунального закладу «Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги» правонаступнику – комунальному некомерційному підприємству «Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги» та продовжили контракт з його головним лікарем Оленою Кравчук.
А от рішення про передачу трьох котелень збиткового КП «Тепловик» в тимчасове безоплатне користування терміном на один рік КП «Теофіпольлісводу» депутати не підтримали. Проти категорично виступили депутат обласної ради Віктор Лебединський, депутати Олександр Сапуга, Володимир Довжук, Василь Пилипчук, Микола Іванюк. Приводили аргументи: хоч, дійсно, «Тепловик» вичерпав свої ресурси, треба вирішувати питання про встановлення модульних газових котелень, бо ж чи надовго у «Теофіпольлісводу» вистачить лісу на дрова, та й поки що ліцензії у нього немає. Майбутнє за індивідуальними газовими котельнями, або ж, як вважає Леонід Стецюк, за електроопаленням. Виступив і директор КП «Теофіпольлісвод» Володимир Богач: вирубка лісу здійснюється за лісорубними квитками, та й, нарешті, треба зрозуміти, що дерево не може рости вічно, його треба зрізати, щоб воно не пропало, не згнило, стало трухлявим, не придатним навіть на дрова. Ще ж, крім трьох котелень «Тепловика», постачав 8 твердопаливних шкільних котелень, цього вимагала райдержадміністрація, присилала листи. У цьому ж сезоні підприємство проводить лише санітарну рубку, проводить лісовпорядкувальні роботи. Але ж треба за дрова вчасно розраховуватися, без передоплати дрова більше не будуть нікому постачати.
Депутати встановили вартість І-їнорми часу на роботи та послуги, в також вартість послуг на приватизацію державного житлового фонду, що виконуються Теофіпольським районним бюро технічної інвентаризації. Затвердили Положення про проведення конкурсу та призначення на посаду керівників закладів загальної середньої освіти району. Розглянули і ряд питань, що стосувалися комунального майна та землеустрою, всього ж в порядку денному їх було 39.
На сесії прийняли звернення до в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового щодо створення центру проведення гемодіалізу у Теофіпольському районі. Адже уже 8 людей із захворювання нефрологічного профілю потребують проведення гемодіалізу. Одні з них двічі на тиджень змушені їздити в Шепетівку, інші – тричі на тиждень у Старокостянтинів, де проходять цю важку процедуру.То ж уже вкотре піднімається питання про створення Центру проведення гемодіалізу у Теофіпольському районі. Адже є можливість надати окреме приміщення, зробити ремонт. Є попередня домовленість з ТОВ «Лізофарм-Медікал» про встановлення відповідного обладнання. Єдине, що потрібно зробити на рівні області, це перенаправити медичну субвенцію, що спрямована на проведення гемодіалізу, на Теофіпольський район.
Галина Тебенько