Погода

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:


ЯК ФОРМУЄТЬСЯ БЮДЖЕТ ОТГ

НА ПРИКЛАДІ ФІЛІЇ «РІДНИЙ КРАЙ»

За січень-червень 2021 року платниками податків Хмельницької області до бюджетів усіх рівнів сплачено 6,8 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,3 млрд грн більше. Про це свідчить інформація ГУ ДПС у Хмельницькій області.
Територіальні громади краю отримали для розвитку та забезпечення соціальних потреб 3,9 мільярда податкових платежів. Зокрема, 2,8 мільярда гривень із усіх надходжень забезпечено за рахунок податку на доходи фізичних осіб, а 368,6 мільйона гривень склала плата за землю.
Такому прориву серед іншого сприяло завершення реформи децентралізації та утворення в області багатьох нових громад. Децентралізація дозволила акумулювати значну частину податків у місцевих скарбницях. Зокрема, після створення ОТГ на місцях залишаються єдиний податок (4 група) та 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Саме ці податки є основними наповнювачами бюджету кожної громади.
Логічно, що сума податків залежить від наявності в ОТГ різних підприємств та відповідно – робочих місць. Далі – від розміру заробітних плат та плат за оренду паїв. І звичайно – від прозорості та відповідальності бізнесу. Сплачена у конвертах зарплата не конвертується у податки, а отже і не веде до розвитку громади.

Другий крок


до знищення сільських шкіл?

З початку року освітню галузь громади, батьків та вчителів просто лихоманить. Адже з ініціативи Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева розпочалася кампанія з оптимізації освітньої мережі. Про її хід, намагання закрити 20 загальноосвітніх шкіл наша газета постійно інформувала читачів. Про протести батьків та вчителів, про зміни намірів влади. Нагадаємо, що завершилося все це 2 квітня прийняттям селищною радою рішення про пониження ступеня вісьмох шкіл – Бережинецька, Кузьминецька, Строковецька, Карабіївська, Колісецька, Великолазучинська, Михнівська, Михиринецька ЗОШ І-ІІ ступенів стали початковими школами. Мар’янівська початкова школа залишилася, тут ще мав відкритися дитячий садочок. Турівська ЗОШ І-ІІ ступенів та Коров’єнська гімназія отримали фінансову автономію.
Але, як виявилося, це був лише перший крок нашої місцевої влади по знищенню сільських шкіл. Бо останні три тижні робиться все для того, щоб закрити майже всі ці початкові школи, а також Коров’єнську гімназію. Але вже не під приводом того, що на утримання шкіл не вистачає коштів освітньої субвенції. Адже вже прийняте рішення про запровадження фінансової автономії з 1 вересня 2021 року решти освітніх закладів І-ІІ та І-ІІІ ступенів. Чиниться тиск на батьків, поширюється інформація, що цих шкіл не буде, що треба віддати дітей в інші школи. І виходить, що робиться все руками батьків, вони забирають документи, віддають дітей в інші школи, залишається дуже мало школярів, тому ці школи треба закрити.

Схід  і  Захід  разом 

9 серпня у військово-патріотичному наметовому таборі «Подільсько-Волинська Січ-2021» поблизу села Лисогірка розпочали козацький вишкіл юні козаки з Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів, з міста Городок Хмельницької області, з міста Лисичанськ Луганської області, з міст Тернопіль, Рівне та Івано-Франківськ. А того ж дня, кількома годинами раніше, у Волиці, у спортивно-розважальному комплексі «Волиця» за сприяння директора СТОВ «Волиця» Василя Кравчука відбулася зустріч козацьких гуртів з Лисичанська та Городка. Зустріли гостей з короваєм, заступник Теофіпольського селищного голови Валентина Бабак побажала діткам хорошого відпочинку та оздоровлення. Музичні дарунки та хореографічні номери для гостей подарували учениці дитячої музичної школи Анастасія Гнатюк, Софія Волкотруб та колектив “Freedom” (керівник Вікторія Дролюк).
Урочисте відкриття козацького гарту відбулося у селі Молотків Тернопольської області.

Привітали із


високими літами

- Люди навіть старшого покоління, які проживають у нашому селі,- почав свою розповідь голова первинного ветеранського осередку Кунчі та Дмитрівки Олександр Стучинський,- не пам’ятають, щоб у нашому селі були такі старожили, як от, наприклад, Марія Кухарчук. 4 серпня вона відзначила свій 95-річний ювілей. Є ще одна бабуся, яка вже також розміняла сотню.
…Ми у затишній оселі сім’ї Олексюків, що у Дмитрівці. У цій дружній сім’ї Марія Степанівна не відчуває себе самотньою. Стала членом родини. Привітати іменинницю з нагоди пам’ятної дати у її житті прийшли очільник ветеранів Олександр Стучинський із співочим гуртом місцевого будинку культури у складі Галини Патлай та Віктора Осадчука. Вони, окрім пісень, принесли гарні подарунки від керівника фермерського господарства «Кунчанський» Володимира Пицюка. Голова ветеранського корпусу Теофіпольщини Володимир Кобера висловив щиру вдячність великій трудівниці. Бо Марія Семенівна віддала праці в агроформуванні 55 років свого життя. Чверть століття очолювала буряківничу ланку, з якої у той час збирали по 520 центнерів з гектара буряків. Володимир Васильович вручив ювілярці пухову ковдру. Іменинниця була обсипана квітами.