Погода

Рівень захворюваності на COVID-19 зростає

Як ми вже повідомляли, з 7 квітня на території Хмельницької області, яка опинилася у «червоній зоні», запроваджений карантин. Та незважаючи на карантинні обмеження, в нашій Теофіпольській громаді епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірусну хворобу щоденно ускладнюється. Як повідомив завідувач Теофіпольським лабораторним відділенням Віктор Побока, станом на ранок 14 квітня з початку пандемії на Теофіпольщині захворіли 1994 людей, з початку року – 682. З початку пандемії померло 33 людей, з початку року – вже 15. Всього з початку пандемії захворіло і 108 дітей. Протягом минулого тижня щодня надходило біля 50 позитивних результатів ПЛР-тестів.


- Ситуація дуже напружена і щодень погіршується, - коментує головний лікар Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук, - щодня до наших сімейних лікарів звертається багато людей, 169 вже перебуває на амбулаторному лікуванні. Хоч запроваджені карантинні обмеження і мало б бути навпаки. Чомусь частина жителів громади нехтує вимоги карантину, не користується засобами індивідуального захисту ,спокійно перебуває в місцях масового скупчення людей. І ось такі наслідки. Що ж до вакцинування, то станом на 14 квітня щеплення зробили всього 190 людей. Зараз триває І-ІІ етап вакцинування, тобто в першу чергу щеплення мають отримати медичні працівники, соціальний захист, працівники приватних аптек, а також особи, старші 80 років. Якщо є залишки вакцини, її можуть отримати люди від 65 років, пра-цівники закладів освіти, поліції та МНС. Ще раз наголошую, що щеплення є єдиним порятунком від цієї хвороби. Тому закликаю жителів громади записуватися на вакцинацію до сімейних лікарів, приходити на постійний пункт щеплення у Теофіпольській амбулаторії.
А ось що повідомила в.о. директора КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня» Ольга Ковтуняк:
- Станом на 14 квітня з 80 ліжок ковідного госпіталю заповнені 74. Із загального числа хворих кількість кисневозалежних щодня коливається від 20 до 30 чоловік. Аби забезпечити безперебійне постачання киснем хворих, щодня наш автомобіль, а також транспорт ТОВ «Зімертал» та ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» привозять з Хмельницького 35-40 балонів кисню. Долучалися до привезення кисню директор СТОВ «Волиця» Василь Кравчук та приватний підприємець Юрій Маркарян. Народний депутат України Олександр Герега у суботу, 10 квітня, надав нашому реанімаційному відділенню тонну зрідженого кисню, а сьогодні, 14 квітня – ще 800 кілограмів. Всім благодійникам щиро дякуємо, бо це порятунок людей.
Хочеться вірити, що все таки третя хвиля епідемії піде на спад і ситуація стабілізується. Що завершиться карантин, наступить життя, до якого ми звикли. Але це залежить і від кожного з нас.
Галина Тебенько