Погода

Леся Українка –


національна гордість

Геніальність Лесі Українки підносить її до світових геніїв, бо, подолавши тяжкий шлях, сягнула вершини людського духу. Через тяжку хворобу (сухоти) дівчина здобула освіту вдома, завдячуючи мамі Олені Пчілці та дружній і вірній сім’ї. На щастя, дівчинка володіла багатьма мовами, але вершина її творчого доробку створена українською. Вона возвеличила слово, мову народу, за який боролася, любов’ю зігрівала і цінувала понад усе. Леся Українка увічнила слово-зброю, красу і ніжність, багатство і велич землі, на якій народилася, народу, з яким жила, держави, псевдонім якої зробив її святою. Так важливо сьогодні знати її творчість, вивчати і вдосконалювати українську мову, бо її поезія – це «зоря, що очі відкрила», це «вічні пісні», це «лавровії квіти», це «огнистії палкі слова», що і через 150 років живі, правдиві, потрібні «як двусічні мечі і блискавиці, як безжалісний меч».


У День уродин Лариси Петрівни Косач – 25 лютого учителі Базалійської ЗОШ I-III ступенів Лариса Бойко, Неля Мельник, Людмила Фурса – провели поетичну світлицю «Слово, моя ти єдиная зброє» для учнів 5-11 класів. Діти читали поезію напам’ять, відкривали сторінки її творчості та життя, переглянули відеофільми « Я на гору круту, кремяную», «Стояла я і слухала весну».
З великою любов’ю і теплом читали поезії Аріна Демянчук, Дарина Стаднічук, Діана Рожик, Таня Покорська, Дарина Довжук, Дарина Павловська, Ілона Сидорук, Катя Медвєдєва, Настя Коломійчук, Джордж Халюта, Ліза Фурман, Володя Кушнір, Надія Золоч.
На портреті, що прикрашає стенд, спокійний і впевнений погляд поетки, яка стала національною гордістю. Завдання нас, учителів, зробити усе можливе, щоб геній поетеси лишився в серцях дітей – майбутнього нашої України, творців кращої долі держави.
Людмила Фесун, заступник директора з навчально-виховної роботи Базалійської ЗОШ I-III ступенів