вологість:
тиск:
вітер:
- Деталі
- Категорія: № 45 від 5.11. 2020 року
- Перегляди: 501
О, Земле рідна, милая, святая
Єдина така у всій безкінечній безкінечності. Яка ти велична, могутня, рідна, красива, багата, розкішна, яскрава, різнобарвна, мінлива, манлива, високогірна, глибоководна, степова, рівнинна, пустельна, лісова, романтична, щира, щедра. Калинова, колискова, колоскова, джерельна, жайворонкова, світанкова, барвінкова, солов’їна, співоча, голубонеба, працьовита,загартована, сонячна, білосніжна, невтомна, волошкова, веселкова, місячно-білоноча, безцінна. Вербами закосичена, липами запахучена, росами вмита, любистком повита, туманами вкрита, сонцем зігріта.
- Деталі
- Категорія: № 45 від 5.11. 2020 року
- Перегляди: 515
Культура робить
людину особистістю
Вікторія Мельник виступає у складі народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Чарівниця» районного будинку культури вже два роки. Почуває себе щасливою, займається улюбленою справою, співає поруч з професійними виконавцями, знайшла тут справжніх, надійних друзів. Ще ж постійно в цьому підтримує, завжди на концертах вболіває за неї її найбільше щастя – донечка Ангеліна.
А народилася та виросла Вікторія на Тернопільщині, в селищі Дедеркали Шумського району. У родині гарно співав батько, передався їй голос у спадок, то ж змалку мріяла про сцену, хотіла стати співачкою.
- Я навчалася в музичній школі, - пригадує, - спочатку співала в хорі, потім навчалася грі на народних інструментах – баяні, акордеоні. В хорі мене не помічали, ще ж я боялася сцени. Але навчання в музичній школі мені багато дало, адже світ музики, пісенного мистецтва – неповторний, особливий, барвистий.
- Деталі
- Категорія: № 45 від 5.11. 2020 року
- Перегляди: 621
Коли правда
коле в очі
Місцеві вибори відбулися, районна територіальна виборча комісія працює над встановленням їх результатів. Останній день їх встановлення – 6 листопада.
Але не все так гладко. Як повідомив нам кандидат у депутати селищної ради, голова районної організації ВО «Батьківщина» Микола Корнійчук, ним 28 жовтня була написана скарга до Теофіпольської територіальної виборчої комісії про порушення виборчого законодавства при підрахунку голосів, складанні протоколів дільничних виборчих комісій на більшості дільниць. При перерахунку голосів по Воронівецькій дільниці виявилося, що недійсні бюлетні були в дійсних за кандидата в депутати селищної ради від «Слуги народу», також не були погашені невикористані бюлетні в кількості 84 примірників. А на Гаврилівській дільниці дійсні бюлетні були серед недійсних. На Святецькій дільниці було теж саме, серед недійсних знаходилися дійсні бюлетні. То ж Микола Корнійчук вважає, що факти порушень були зафіксовані, переконаний, що порушення мають місце і на інших дільницях, то ж вимагає перерахувати всі недійсні бюлетні на всіх дільницях.
- Деталі
- Категорія: № 45 від 5.11. 2020 року
- Перегляди: 525
Наше духовне джерело
9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Це день, коли у нас є нагода вклонитися Слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Мова, душа нації, як величний Дніпро, увібрала крапельки, струмочки, потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування. Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Однак найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть і основа буття.
Пригадуються слова геніальної поетеси Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».
Мова є генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Наша рідна українська мова загартована історією і відточена творчістю талановитих письменників України.
Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас, як до нації.