Погода

Яким буде подальше майбутнє вітчизняного агробізнесу, доля українського села? Хто забезпечить продовольчу безпеку країни, підвищить соціальні стандарти життя сільського населення, збереже трудові та виробничі ресурси? Високоефективні малі та середні сільгосппідприємства чи гігантські агрохолдинги? Чи визначиться, нарешті, держава з сучасною моделлю розвитку вітчизняного сільськогосподарського виробництва?

Дивовижну незвичайну мандрівку  для себе, батьків та вчителів  організували наші цьогорічні випускники на свято останнього дзвоника. Космічний круїз здійснювався на космолайнері  «Мрія» і тривав 9 зоряних років. Першими  на борт космолайнера  піднялись випускники: харизматичний Влад Боденчук, красуня Анна Бондар, перспективний Василь Захарчук, веселий Андрій Пташка, інтелігентна Оксанка Мельник, трудолюбивий Андрій Фомічов і жартівник Ілля Ящук.

   Спочатку наш космолайнер  прибув до сузір’я «Дитинство», де батьки Сергій Ящук і Наталія Солодюк обсипали  дітей «дощем» із добірної пшениці і духмяних пелюсток весняних квітів, а з вуст завідуючої  дитсадком Катерини Кадай  пролунали щирі слова-побажання.

    Далі усі присутні потрапили до сузір’я «Маленька країна». Перебування у ньому виявилось дуже зворушливим. Випускників вітали галасливі першачки і перша вчителька Світлана Коцюб’юк. Від її теплих слів у всіх з’явились  сльози, адже Світлана В’ячеславівна згадала такі приємні і водночас хвилюючі моменти навчання  у початкових класах!

Минулої п’ятниці, 25 травня для школярів навчально-виховних закладів Теофіпольщини чарівною, сріблястою мелодією пролунав останній дзвінок. Для 134 випускників він продзвенів востаннє. Радісно він прозвучав для 13 малокомплектних шкіл, щодо яких на сесії районної ради 15 червня мало розглядатися питання оптимізації.  Адже Воронівецька, Гаврилівська, Гальчинецька, Шибенська та Ординецька ЗОШ І-ІІІ ступенів мали реорганізуватися у ЗОШ І-ІІ ступенів, Великолазучинська, Карабіївська, Кузьминецька, Мар’янівська, Михиринецька ЗОШ І-ІІ ступенів – у ЗОШ І ступеня, Ільковецький, Лютарівський та Романівський НВК ЗОШ І ступеня-ЗДО – у заклади дошкільної освіти. Треба віддати належне відділу освіти райдержадміністрації, який провів велику організаційну роботу по співпраці з сільськими радами щодо співфінансування цих закладів. То ж оптимізація поки що відміняється.

Чергове засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 24 травня, розпочалося з доброї звістки. Повідомив її голова райдержадміністрації Юрій Маєвський. За сприяння сільських рад вдалося вирішити питання по дефіциту заробітної плати працівників закладів освіти. То ж мережа навчальних закладів зберігається, питання про  їх оптимізацію на наступній сесії районної ради розглядатися не буде. Але ця проблема залишається, вона вирішена лише частково. Відповідальність  з районної влади не знімається. Роботу в цьому напрямку потрібно продовжувати, адже ситуація критична, затрати на утримання малокомплектних шкіл з'їдають всю інфраструктуру. В результаті коштів на розвиток просто немає. Йдеться про 211 зайвих ставок, це в середньому по 71 тисячі гривень на рік, разом це складає біля 15 мільйонів гривень. З іншого боку, де працевлаштувати цих людей?