Погода

Чергове засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 24 травня, розпочалося з доброї звістки. Повідомив її голова райдержадміністрації Юрій Маєвський. За сприяння сільських рад вдалося вирішити питання по дефіциту заробітної плати працівників закладів освіти. То ж мережа навчальних закладів зберігається, питання про  їх оптимізацію на наступній сесії районної ради розглядатися не буде. Але ця проблема залишається, вона вирішена лише частково. Відповідальність  з районної влади не знімається. Роботу в цьому напрямку потрібно продовжувати, адже ситуація критична, затрати на утримання малокомплектних шкіл з'їдають всю інфраструктуру. В результаті коштів на розвиток просто немає. Йдеться про 211 зайвих ставок, це в середньому по 71 тисячі гривень на рік, разом це складає біля 15 мільйонів гривень. З іншого боку, де працевлаштувати цих людей?

Далі на колегії заслухали інформацію начальника відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку Людмили Сапуги про благоустрій населених пунктів району. Адже з 2 квітня в 24 сільських та селищних радах проводилися акція «За чисте довкілля», день благоустрою територій населених пунктів.  Висаджено понад 47000 дерев та кущів, здійснено зачистку територій населених пунктів, зелених зон, місць масового відпочинку громадян, прибережних смуг від побутового та іншого сміття на площі 45 га, ліквідовано 73 стихійних сміттєзвалища, приведено в належний санітарний стан території 73 кладовищ, 9 братських могил, 2 меморіальних комплекси та 16 місць почесних поховань, очищено від сміття береги річок та ставків протяжністю 11 км, очищено від сміття близько 300 км придорожніх смуг,прибрано та впорядковано на площі 2061 тис.м2 комунальних вулиць, доріг та тротуарів.

Активну участь у створенні нових зелених насаджень взяли КП ,,Теофіпольлісвод” (27000 саджанців), Поляхівська (1000), Новоставецька (400), Гаврилівська (400), Кунчанська (300), Борщівська (200), Бережинецька (200) сільські ради та Базалійська селищна рада (200). Найбільше розчищено вулиць та тротуарів на підвідомчій території Теофіпольської селищної ради, Поляхівської, Новоставецької, Святецької,  Кунчанської, Турівської, Воронівецької,  Ординецької та Великолазучинської сільських рад.  Активну роботу по ліквідації стихійних сміттєзвалищ проведено у всіх сільських радах, найбільше ліквідовано в Святецькій, Воронівецькій, Турівській сільських радах та Теофіпольській  селищній раді.

З року в рік одними з найперших щорічно розпочинають роботи по очистці придорожніх смуг та підбілюванні дерев ТОВ ,,Святець”, відділення №8 ТОВ ,,Україна 2001”(Турівка), ФГ ,,Кунчанський”, СТОВ ,,Нива”, СГВК ,,Олійники”.

Значний об’єм робіт по благоустрою райцентру виконано Теофіпольським ВУЖКГ. Упорядковано 9,3 га прибудинкових територій, ліквідовано 6 несанкціонованих сміттєзвалищ, вивезено 1805 м3 сміття. Всього на благоустрій використано 261,2 тис.грн. Найбільше коштів на проведення заходів з благоустрою спрямовано Теофіпольською селищною радою (464,8 тис.грн.), Воронівецькою (466,7 тис.грн.), Поляхівською (275,4 тис.грн.), Новоставецькою(245,7 тис.грн.), Лідихівською (137,4 тис.грн.), Святецькою (200 тис.грн.), Бережинецькою (107,9 тис.грн.) сільськими радами.

Людмила Сапуга узагальнила недоліки: продовжується складування будівельних матеріалів біля проїжджої частини вулиць, позаростали дикоростучими деревами та кущами нежилі садиби. Порушуються правила експлуатації звалищ, відходи своєчасно не підгортаються, не ущільнюються, не проводиться рекультивація закритих звалищ. Території по периметру не обваловані, не озеленені. Під’їзні дороги до звалищ не покриті твердим покриттям. Не всі керівники сільгосппідприємств, чиї поля межують із дорогами місцевого та державного значення, провели санітарну очистку придорожніх смуг. Звернула увагу сільських та селищних голів на посилення контролю за водопостачанням, охороною природно-заповідних зон.

Розглянули на колегії і питання підтримки учасників Антитерористичної операції. Доповідач начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Лебідь зазначила, що на обліку перебуває 165 учасників бойових дій, 4 інваліди війни та 5 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО. Дані про них внесено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Соціальна підтримка учасників Антитерористичної операції та членів їх сімей  є одним з важливих напрямків діяльності всіх державних структур. Сільськими та селищними радами  району щорічно затверджуються місцеві програми підтримки учасників Антитерористичної операції та членів їх сімей. У 2017 році учасникам Антитерористичної операції та членам їх сімей виплачено одноразової матеріальної допомоги у розмірі 195,5 тис. грн., станом на 01.05.2018 р. – 26,3 тис. грн. Компенсацію на харчування дітям учасників АТО, які перебувають у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району, виплачено в розмірі 72,5 тис. грн., у 2018 р. – 12,6 тис. грн. Загалом на виконання  даних програм у 2017 році виділено та профінансовано 303,2 тис. грн. за рахунок місцевих бюджетів, станом на 01.05.2018 р. – 48,9 тис. грн.

 В управлінні  соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюється постійний моніторинг потреб демобілізованих військовослужбовців та їх сімей, надаються консультації щодо отримання пільг, субсидій, професійного навчання та оздоровлення учасників АТО. У 2017 році 7 учасників АТО забезпечено санаторно-курортним лікуванням, з них 3 – за кошти місцевого бюджету на суму 16590 гривень, 4 - за кошти з державного бюджету на суму 25200 гривень.

Реалізація заходів з соціальної та професійної адаптації учасників Антитерористичної операції дала можливість отримати нову професію водія у 2017 році за категоріями «В» – 6-х учасникам АТО,  1 – за категорією «Д». Було укладено договори щодо професійного навчання учасників АТО з Теофіпольським спортивно-технічним клубом ТСОУ на загальну суму 20800 грн., з Хмельницьким міським спортивно-технічним клубом ДТСААФ – на суму 2200 грн. У 2018 році з державного бюджету планується фінансування у сумі 18937 грн. На сьогодні послуги з професійного навчання отримує 1 особа, укладено договір на суму 4080 грн.

Щорічно до 5 травня кожному учаснику АТО, який набув статусу учасника бойових дій або інваліда війни, виплачується разова грошова допомога.  У 2017 році розмір щорічної разової грошової допомоги  для учасників бойових дій становив 1200 грн., у 2018 році – 1265 грн. Особам з інвалідністю І групи внаслідок АТО у 2018 році виплачено допомогу до 5 травня у сумі 3685 грн., ІІ групи – 3265 грн., ІІІ групи – 2845 грн., членам сімей загиблих – 630 грн.

На квартирному обліку сільських, селищних рад перебуває 7 учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема, на обліку в Теофіпольській селищній раді – 4 учасники бойових дій, Човгузівській сільській раді – 3 учасники бойових дій.

Юрій Маєвський наголосив на посиленні заходів усіма державними структурами зі сприяння соціальної реабілітації учасників АТО району.

Розглянули на колегії і питання про роботу виконкомів Великолазучинської та Борщівської сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади. Великолазучинський сільський голова Анатолій Козак у своєму виступі зазначив, що на території сільської ради проживає 471 чоловік.  За підсумками роботи 4 місяців 2018 року до загального фонду бюджету сільської ради надійшло податків і платежів в сумі 263,7 тис. грн.,  при бюджетних призначеннях на цей період 149,1 тис. грн., що становить 176,9 % до затверджених  показників. Основними платниками платежів до сільського бюджету є філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП»  -230,4 тис.грн.,ФГ «Рідний край»-13,4 тис.гривень. По надходженню доходів на душу населення Великолазучинська сільська рада знаходиться на 5 місці серед сільських і селищних рад району.

У 2017-2018 навчальному році у Великолазучинській ЗОШ І-ІІ ступенів навчається 32 учні. За  кошти філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (14 500 грн.) придбано електроводонагрівач (4000грн.),  холодильник (5 500 грн.), газовоелектричну плиту (5000 грн.). З метою енергозбереження школа потребує утеплення та часткової заміни горищного перекриття, заміни  14  віконних блоків. Потребують  дообладнання меблями окремі класні кімнати ( зокрема, класні  кімнати початкових  класів -10 парт, 20 стільців), забезпечення спортивним інвентарем,  спортивна зала відсутня. Дефіцит освітньої субвенції складає 576 000 грн.

У Великолазучинському ЗДО  «Білочка» дошкільну освіту здобувають 14 дітей. На придбання матеріалів для проведення поточного ремонту приміщення у 2018 році сільською радою виділено 5 тисяч гривень. Заклад отребує утеплення веранди, заміни вікна на веранді та міжкімнатних дверей, необхідно відремонтувати сходи. На часі - придбання ноутбука та підключення закладу до мережі інтернет.

У ФП села Великий Лазучин потрібно зробити поточний ремонт приміщення, ремонт сходів, придбати  гінекологічне крісло та дитячу електронну вагу. На ФП села Малий Лазучин  потрібно зробити поточний ремонт приміщення, ремонт сходів. Потребують поточного ремонту і заклади культури – Великолазучинський сільський будинок культури та Малолазучинський сільський клуб. Великолазучинською сільською радою на благоустрій використано 24,3 тис.грн.

Борщівський сільський голова Олександр Ткачук у своєму звіті зазначив, що на території сільської ради проживає 374 чоловік, бюджет становить 501тис.грн. За підсумками роботи 4 місяців 2018 року до загального фонду бюджету сільської ради надійшло податків і платежів в сумі 170,1 тис. грн.,  при бюджетних призначеннях на цей період 128,3 тис. грн., що становить 132,6 % до затверджених  призначень звітного періоду. Основним платником платежів до бюджету сільської ради є ТОВ «Волочиськ-Агро», яке сплатило 132,5 тис.гривень. По надходженню доходів на душу населення Борщівська сільська рада знаходиться на 6 місці серед сільських і селищних рад району.  19 дітей із села Борщівка довозяться шкільним автобусом до Базалійської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У лютому 2018 року Борщівська сільська рада виділила 2 000 грн. освітньої субвенції з місцевого бюджету районному бюджету на придбання запчастин та мастильних матеріалів для шкільного автобуса.

Медичне обслуговування населення Борщівської сільської ради здійснюють 2 фельдшерські пункти. У ФП села Василівка  необхідно зробити поточний ремонт приміщення та  замінити  міжкімнатні двері.

Приміщення Борщівського сільського будинку культури та Василівського сільського клубу також потребують поточного ремонту. Борщівською сільською радою на благоустрій спрямовано 14,5 тис.грн.

Юрій Маєвський підбив підсумки засідання колегії, наголосив на персональній відповідальності посадовців за виконання прийнятих розпоряджень.

Галина Тебенько