Погода

Нас ще називають “садівницями”

Дошкільна освіта - фундамент сучасної освіти. Завдання і почесна місія працівників закладів дошкільної освіти – створити сучасний дитячий садок, у якому буде щасливою кожна дитина. Дитячий садок – це Країна Дитинства, в якій господарюють найменші мешканці нашої країни – діти віком від 2 до 6 (7) років. А допомагають їм добрі, щирі, люблячі дорослі: завідувачі, вихователі, помічники вихователів, музичні керівники, інструктори з фізичної культури, медсестри, кухарі, завгоспи, вчитель - логопед. Вони проводять цікаві заняття, прогулянки, екскурсії, свята, слідкують за здоров’ям вихованців… Щодень, щохвилини колективи закладів дошкільної освіти району створюють умови, щоб дітям було затишно і комфортно.


Відомо, що кращу дошкі-льну освіту діти отримують саме у закладах дошкільної освіти, де відбувається їх цілісний, різносторонній, комплексний розвиток, де забезпечуються всі необхідні умови для впровадження Базового компонента дошкільної освіти та реалізації завдань освітніх програм розвитку дітей дошкільного віку, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
Сьогодення висуває нові вимоги до закладів дошкільної освіти, серед яких найактуальнішими є підвищення якості освіти, оновлення її змісту, забезпечення реалізації особистісного потенціалу вихованців. На часі впровадження інноваційних технологій, новітніх методик розвитку дітей починаючи з раннього дитинства. Вихователі району впроваджують у свою практику роботи музейну педагогіку, методику використання коректурних таблиць, пошуково-дослідницьку діяльність, здоров’язберігаючі та інші сучасні технології навчання наймолодших здобувачів освіти.
Сьогодні у нас функціонує 27 закладів дошкільної освіти району та 3 Новоставецької ОТГ, в яких дошкільну освіту здобувають відповідно 778 та 74 дітей. Продовжує працювати інклюзивна група в Теофіпольському ЗДО №1 “Зірочка”. яку відвідують діти з особливими освітніми потребами. З дітьми працюють 114 педагогічного та 128 обслуговуючого персоналу. Кожен заклад цьогоріч з нетерпінням чекав малюків. Проведено поточні ремонти, закуплено необхідні матеріали для створення безпечних умов перебування всіх учасників освітнього процесу. З 1 вересня всі заклади дошкільної освіти відновили свою роботу завдяки спільним діям колективів, керівників району, сільських голів, керівників фермерських господарств, меценатів, батьків. Надання якісних освітніх послуг дошкільникам перед вступом їх до Нової української школи потребує формування сучасного освітнього простору в закладах дошкільної освіти, оновлення матеріально-технічної та навчально-методичної бази.


Звертаючи широку увагу суспільства на цінність дошкільного виховання, проблеми дитячих дошкільних установ і дошкільного дитинства в цілому, в Україні 27 вересня вихователі та працівники дошкільних установ відзначають своє професійне свято «Всеукраїнський день дошкілля». Бути вихователем - високе покликання і глибока повага, велика відповідальність. Від професіоналізму, тер-піння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що є у кожного - життя і надія. Дитячий садок для малюків недарма вважають першою школою життя. Той фундамент, який закладається з самого дитинства, служить опорою і основою в подальшому житті. І як не здалося дивним, але працівники закладів дошкільної освіти, спільно з батьками дітей, стоять на своєрідній фронтовій передовій нашого спільного, самого найближчого майбутнього.
Сама назва “дитячий садок” прийшла з Німеччини і була придумана в 1837 році педагогом Фрідріхом Вільгельмом Августом Фребелем. Назва була обрана з міркувань того, що діти – квіти життя, які потребують вмілого і ретельного догляду й вирощувати їх повинні садівниці. З повною відповідальністю можу сказати, що педагоги – садівниці нашого району тримають в надійних руках Колиску, в якій народжується нація… Кажуть, святість життя полягає у творенні добра. Яке то щастя віддаватися улюбленій справі на всі 100 %, займатися тим, що робить тебе щасливим. Адже педагоги – садівниці це покликання душі і серця, що спонукає до постійного навчання, бо саме ми маємо привести дитину від успіху до успіху, від радості до радості. Навчити дитину дихати Щастям! Воно у повітрі, воно у дрібницях. Воно в наших садах – у закладах дошкільної освіти Теофіпольщини.
Зливу приємних емоцій, цікавих форм роботи, неординарних методів і прийомів освітянської царини торкаються сьогодні наші садівниці. Ми знаємо, що все, щоробимо для Дитини має бути освячене Любов’ю, Розумінням і Бажанням нести Радість.Тож нехай посмішки наших вихованців дарують невичерпну енергію, красу і чарівність, життя буде наповнене щастям, добром та достатком.
Олена Рудюк, т.в.о. консультанта Центру професійного розвитку педагогічних
працівників