Погода

Забирають  у людей  останні пасовища

На те, що саме сільська рада має першочергове право на отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення, і в цьому році Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області знову не звертає уваги. А просто продовжує на Теофіпольщині, на пасовищах, де люди роками випасали свою худобу, надавати учасникам АТО, і не тільки, а й звичайним громадянам, земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Присвоює цим ділянкам кадастрові номери, і власники можуть їх здати в оренду або продати. І вважає це Головне управління, що все робиться згідно закону.

Така історія трапилася минулого року у Волиці-Польовій. Розпаювали останнє пасовище площею 33 гектари, випасали люди тут 75 корів. І ці земельні ділянки скупила Тамара Голуб з Базалії. Хоч до цього в.о. сільського голови Ольга Федонюк розпочала оформлення права власності на земельну ділянку під пасовищем на сільську раду. Не дали люди виорати це пасовище, ще вторік пасли тут худобу. А що ж відбувається тепер?

ТЕОФІПОЛЬСЬКИЙ КОСТЕЛ

 

СВЯТОЇ ТРІЙЦІ:

 


ТАЄМНИЦІ, ЦІКАВИНКИ, ВІДКРИТТЯ

 

Серед назавжди втрачених для Теофіполя історичних пам’яток є костел Святої Трійці.
Жителі містечка та району добре пам’ятають величну будівлю, яка височіла в центрі, навпроти універмагу. Поруч з нею побудували двохповерхове приміщення, де були кулінарія, гастроном та ресторан. У старому костелі якийсь час була пекарня. Нині на місці зруйнованої святині знаходиться районна Дошка пошани та невеличкий сквер.
Через сорок п’ять років після руйнації люди згадують і потужні вибухи, якими підривали кам’яні стіни, і надгробну плиту княгині Теофілії Стрижислави Сапєги з Яблоновських, і загадкове зникнення її останків.
Ми зробили спробу відновити окремі епізоди таємничої, цікавої та трагічної історії Теофіпольського костелу Святої Трійці.

Хвороба дуже підступна

Пандемія COVID-19 в Україні поширюється, карантин продовжений до 11 травня. За даними Центру громадського здоров’я станом на ранок 29 квітня в Україні 9 866 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 250 летальних, одужало 1 103. За добу зафіксовано 456 нових випадків. На Хмельниччині підтверджено 81 випадків, з них 5 – летальних, одужало 18 чоловік.
Найбільше інфікованих у Чемеровецькому районі - 28 чоловік.
У Теофіпольському районі випадків інфікування не зареєстровано.

Підтримала «Батьківщина»

Теофіпольську підстанцію екстреної медичної допомоги та медицини катастроф підтримала і обласна організація політичної партії ВО «Батьківщина». Зрозуміло, що це сталося завдяки наполегливості очільника районної організації, фельдшера цього медичного закладу Миколи Корнійчука. Бо ж як ніхто інший, розумів необхідність створення безпечних умов для медичних працівників в умовах пандемії коронавірусу.
- На моє прохання , - розказав Микола Корнійчук, - одразу відгукнувся голова обласної організації ВО «Батьківщина» Олег Лукашук. За кошти власного благодійного фонду закупив для нас 39 респіраторів французького виробництва, ними можна користуватися 5 днів по 8 годин. А також закупив захисні окуляри, одноразові медичні маски та рукавички. Для нас, а сталося це вже три тижні тому, це була велика підмога. Ще ж підприємець з Теофіполя Олена Боднарчук пошила для нас 39 захисних костюмів багаторазового використання. Щиро її за це дякую.

Отримали  благодійну  

допомогу

Цього разу йдеться про Теофіпольську підстанцію Шепетівської станції Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Бо саме працівники чергових змін підстанції щодня продовжують виїжджати на виклики до важкохворих, забирати їх до приймального відділення центральної районної лі-карні. Вже двічі доводилося виїжджати на виклики до хворих з підозрою інфікування коронавірусом. Добре, що підозри не підтвердилися. Але ж саме ці медики постійно перебувають у найбільшій зоні ризику, а тому мають бути максимально захищеними. То ж цей медичний заклад постійно потребує поповнення запасів засобів індивідуального захисту, антисептиками та дезинфікуючими розчинами.
У четвер, 23 квітня, заклад отримав благодійну допомогу від обласного штабу політичної партії «Слуга народу» та народного депутата України по 189 округу Олени Копанчук. З такою доброю місією у Теофіполь завітали помічник нашого депутата Сергій Ткач та координатор обласного штабу Юрій Маєвський. Тут їх схвально зустріли голова райдержадміністрації Олена Ковцун,її заступник Володимир Чавелюк та голова районної ради Андрій Петринюк.