Погода

Все у нього вийде

Про учасника АТО, приватного підприємця з Михнівки Віктора Гордікова ми вже писали двічі. Адже наполегливий, цілеспрямований, почав, як кажуть, з нуля: взяв в оренду млин в ФГ «Михнівка», закупив обладнання, став переробляти зерно на борошно вищого та першого сорту, назвав свою справу «Лінія якості». На цьому не зупинився, взяв в оренду пекарню на комбікормовому заводі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», реставрував застаріле пекарське обладнання, почав випікати пшеничний хліб.
- Знаєте, - каже, - весь час я згадую Василя Корнійовиича Шуляка, адже під його керівництвом у ТОВ ВКП «Авантаж» я три роки працював головним технологом по переробці зерна.

Хоч за освітою я агроном, та вивчив теорію борошномельної галузі, розібрався з обладнанням зернопереробного комплексу. Василь Корнійович казав мені – от побачиш, я тебе так навчу, що ти ще відриєш свою справу. От воно так і сталося, пройшов я там добру школу, ще ж багато для мене значило, що така мудра людина, як Шуляк, повірила, що я зможу справитися, досягти чогось у житті.
Звісно, увійти в ринок району, де вже давно укріпилися великі підприємтва, міні-пекарні, не тільки з Теофіполя, а й Красилова, Білогір’я, Волочиська, Ланівець, Війтовець, дуже нелегко. Адже, щоб збільшити потужність свого виробництва, встановити сучасне обладнанння, збільшити асортимент продукції, створити робочі місця, потрібні немалі кошти. Та Віктор не падав духом. І от минулого року сталася подія, яка дала йому потужний поштовх до розвитку, впевненого поступу на шляху, який обрав.
- З центрального офісу філії «Рідний край», - продовжує, - влітку мені надійшла пропозиція взяти участь у конурсі агроіндустріального холдингу МХП «Село. Кроки до розвитку». Цей конкурс спрямований на підтримку та розвиток малого бізнесу в сільській місцевості, щоб люди не виїжджали на заробітки, щоб почали працювати на себе, заробляти вдома. Аби взяти участь в конкурсі, треба було підготувати бізнес-план, то ж їздив у Тернопіль на тренінги, це було дуже цікаво, я отримав нові знання, це був і певний досвід спілкування. Незабутнє враження на мене справив заключний етап конкурсу – захист бізнес-планів. Було це також в Тернополі, у ньому взяло участь 47 підприємців з Хмельницької, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Все проходило в надзвичайно доброзичливій атмосфері, все було дуже гарно. І я, і Алла Бжола з Новоставець увійшли в число 12 переможців. Це було дуже приємно – отримати сертифікат та фінансову підтримку у розмірі 50 000 гривень, розуміти, що тебе визнають. Тепер я чітко знаю, що відступати не маю права, що повинен реалізувати все задумане. За підтримку дуже вдячний директору філії «Рідний край» Володимиру Прокопчуку, адже визначив для мене вигідні умови оренди пекарні, сприяв моїй участі в цьому конкурсі.
То ж Віктор переконаний, що потрібно розвиватися, рухатися далі, розпочати випікати житній хліб, запустити макаронну лінію. Для цього треба або закупити нову піч, нове обладнання, або пекти хліб на черені. Поки що працює сам – меле зерно на борошно, випікає та розвозить хліб по магазинах. Розуміє, що треба створювати робочі місця, вносити і свій маленький внесок у розбудову української економіки. Та, головне – вірить, що з допомогою добрих людей, які зустрічаються на його шляху, у нього все вийде.
Галиина Тебенько