Погода

- Найбільше свято для нас, - промениться щастям погляд Анастасії Іллівни, - коли наші діти до нас приїжджають з внуками та правнуками, всіх разом аж дванадцятеро. На Великдень були, Міті виповнилося вже  80 років, а 1 травня наше золоте весілля відзначали. Як подумаю, ніби вчора все було, а роки збігли. Я ж ніколи не пошкодувала, що тут, на третій Мар'янівці знайшла  свою долю, завжди відчувала, що маю надійний тил, почуваю себе щасливою жінкою, матір'ю, бабусею.
Сидимо в гостинній оселі Сиваків, Анастасія Іллівна та Дмитро Олександрович згадують, як все було.
- Родом я із Заруддя, - розказує господиня, - у 1967 році закінчила на Сумщині Глухівський педагогічний інститут.  Призначили мене вчителькою початкових класів Мар'янівської восьмирічної школи, дітей тоді було багато, до 80 учнів. Мені дуже сподобалася школа, учні, вчителі, та й мене прийняли, як в рідну сім'ю.  Директором тоді був Григорій Софронович Іванюк, дуже хороший керівник, прекрасна людина. І от 12 жовтня святкували в нього день народження. І Мітя там був, бо директорова дружина була його тіткою. Це був хлопець-молодець, веселий, жартівливий, душа компанії. Одразу  в мене до нього виникла симпатія, напевне, це була любов з першого погляду, запав він мені в душу, зрозуміла, що йому можна довіряти. Стали зустрічатися і першого травня вже було весілля, спочатку в мене, в Зарудді, потім тут, на третій Мар'янівці.

У яскраве, незабутнє, сповнене високих,  щирих почуттів торжество вилилось святкування 50-річного ювілею Теофіпольської дитячої музичної школи. Бо ж світ музики особливий, пристрасний, він надихає, дає сили до життя, творчості, дає душі крила. То ж в актовій залі школи, де 27 квітня відбулися урочистості, не було випадкових людей, прийшли сюди учні та викладачі, батьки, випускники, всі, кого торкнувся цей чарівний,  дивовижний світ. Із-задоволенням переглянули стенди зі світлинами миттєвостей 50-річного шляху школи, подивилися відеофільм.
Красномовною була промова директора Людмили Чернікової, адже є чим гордитися, є успіхи, перемоги, школа посідає достойне місце серед  дитячих музичних закладів, найбільш обдаровані випускники школи  здобули вищу музичну освіту, знайшли свій професійний шлях у мистецтві. Висловила вдячність всім, хто постійно підтримував заклад – місцевій владі,  благодійникам та батькам. Особливі слова подяки прозвучали для голови районної ради Андрія Петринюка, який вже до початку святкування ювілею привітав колектив школи та вручив подарунок.

День пам’яті та примирення. Цей День стосується чи не кожної української сім’ї, адже Друга світова війна була для українців страшною трагедією. Під час цієї війни за офіційними даними загинуло 6 мільйонів  38 тисяч українців, її чорне крило торкнулося матерів та батьків загиблих воїнів, їх дружин, дітей.  Не з чуток знала, якого болю, страждань і горя завдає війна і родина моєї бабусі по-батькові Уляни Герасимівни Реви з Малих Жеребок. ЇЇ чоловіка, а мого діда Левка Олексійовича Реву забрали на фронт весною 1944 року. Залишився живим під час взяття Тернополя, коли німці масово побили тисячі необстріляних наших земляків. Та невдовзі і його догнала фашистська куля. Розказувала бабуся, що у вересні  44-ого викликали її в сільраду і сказали, що  чоловік загинув. Однак похоронки не було. Так у 40 років вона стала вдовою, то ж ставити на ноги  двоє синів довелося самій. Було їй дуже тяжко, та мужньо несла свій хрест, про себе не думала, лиш про своїх хлопців. Так все своє життя, а прожила вона 91 рік, була вдовою.


8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей, нагадують в Українському інституті Національної пам’яті. Українці воювали проти нацизму у 7 арміях світу: Червоній армії, Українській Повстанській Армії, Війську Польському, Французьких, Британських, Канадських Збройних Силах та армії США. Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять близько 8-10 млн осіб.

Нещодавно у Шибенській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась чудова подія – після капітального ремонту був відкритий  кабінет хімії. Ремонт був проведений за кошти  філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». Будівельники на чолі  з бригадиром будівельної бригади філії Борисом Лядецьким замінили чотири вікна, поставили нові двері, змонтували сучасні  світильники, пошпаклювали та пофарбували стелю та стіни, відремонтували  підлогу, постелили лінолеум.  Ще ж для кабінету закупили нові парти та стільці. Загалом на проведення ремонту використали  120 тисяч гривень.