Погода


8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей, нагадують в Українському інституті Національної пам’яті. Українці воювали проти нацизму у 7 арміях світу: Червоній армії, Українській Повстанській Армії, Війську Польському, Французьких, Британських, Канадських Збройних Силах та армії США. Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять близько 8-10 млн осіб.


- Друга світова війна відкрила руйнівну силу обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (масові вбивства полонених, Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл). Упродовж довгого часу замовчувалися численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу, використання непідготовлених, нашвидкуруч мобілізованих вояків. 8 травня,  в день, коли завершилася Друга світова війна у Європі, важливо вшанувати усіх її жертв і наголосити, що такі трагедії ніколи не повинні повторитися. Про це нагадує наш символ – червоний мак та гасло «Ніколи знову», – зазначив голова Українського інституті Національної пам’яті Володимир В’ятрович.
У День пам’яті та примирення теофіпольці долучилися до Всеукраїнської акції «Маки пам’яті». Небайдужі прийшли до Матері Божої, пам’ятного знаку Героям Майдану та всім захисникам української землі, у скорботі схилили голови перед пам’яттю жертв Другої світової війни, поклали квіти, запалили лампадки. До присутніх звернулися голова районної ради Андрій Петринюк, благочинний району Української Православної Церкви отець Сергій Філик, благочинний району Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Василь Крисак. Говорили про те, що для нас Друга світова війна є уроком того, що в жодному разі не можна повторити, закликали до єдності, до згуртування. Бо ж для нашої України, яка сьогодні переживає справжню війну, і мало не щодня змушена ховати героїв, цей день набуває особливого змісту.
Ніколи знову! Бо ми завжди пам’ятатимемо!
А.Джус