Погода

Всі сільські та селищні ради району


увійдуть в Теофіпольську ОТГ

 

26 листопада у Хмельницькому відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Хмельницької області. Саме на цьому засіданні був остаточно сформований Перспективний план формування територій громад у Хмельницькій області. Цьому засіданню передували інші, які відбулися 15 та 21 листопада.
На засіданні групи 21 листопада голова районної ради Андрій Петринюк відстоював позицію щодо об’єднання всіх сільських та селищних рад району в одну Теофіпольську ОТГ. Адже на підставі рішення Шибенської сільської ради (що абсолютно не відображало бажання більшості жителів громади) робоча група мала напрацювання щодо приєднання території Шибенської сільської ради до Волочиської міської ОТГ.
Однак справедливість перемогла.

Депутат обласної ради Віктор Лебединський був присутній на засіданні групи і повідомив таке:
- По кожному району велося обговорення, для цього на екран була виведена карта,де кольором було відзначено, куди мала увійти кожна громада. Це підготувало управління регіонального розвитку облдержадміністрації. І от коли обговорювалася карта Волочиського району, розгорнулася дискусія. Виступила заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, казала, що отримала масу дзвінків від жителів Шибени з проханням не приєднувати їх до Волочиської ОТГ, наводили раціональні аргументи. Побувала в неї на прийомі і делегація з Шибени, з підписами людей. То ж її тверда позиція – Шибенська сільська рада увійде до Тефіпольської ОТГ. Таку ж позицію висловив і голова обласної ради Михайло Загородний. Підтримав їх і народний депутат України Сергій Лабазюк. Сказав, що Волочиська міська ОТГ рішення про надання дозволу на приєднання Шибенської сільської ради не приймала і тому не бачить її у своєму складі. І що треба приймати рішення на користь більшості людей, а не в приватних інтересах однієї особи, яка все це ініціювала. Виступив і я, доводив, що Шибенська сільська рада повинна увійти до Теофіпольської ОТГ, людям має бути зручно та близько отримувати адміністративні послуги. Звісно, треба багато працювати над покращенням умов життя людей. І рішення було прийняте більшістю членів робочої групи – Волочиська ОТГ без Шибенської сільської ради. То ж коли дійшло до Теофіпольського району, дискусії вже не було. Всі сільські та селищні ради, в тому числі і Новоставецька ОТГ (бо ж не відповідає окремим критеріям), восени 2020 року увійдуть в Теофіпольську ОТГ.
Це рішення остаточне, у Перспективний план формування територій громад області вже не можна буде внести ніяких змін, воно буде відправлене до Кабінету Міністрів, де буде прийнята відповідна постанова.
Галина Тебенько