Леонід Білий:
аби зробити заклади
освіти кращими
З 1 серпня цього року начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Новоставецької сільської ради (Новоставецької ОТГ) працює Леонід Білий. Йому 37 років, народився та виріс у Шибені, продовжив вчительську династію Білих – бабусі Ольги Федорівни, батьків Володимира Степановича та Лідії Григорівни, сестри Ольги Володимирівни. Закінчив Кам’янець-Подільський Національний Педагогічний Університет, за фахом – вчитель історії, працював у Шибенській ЗОШ І-ІІІ ступенів педагогом-організатором, заступником директора з навчально-виховної роботи, педагогічний стаж – майже 18 років, вчитель вищої категорії. Напередодні Дня працівника освіти спілкуємося з ним про стан освітянської галузі громади, її перспективи.
Отож, Леоніде Володимировичу, сьогодні ви, як начальник відділу, несете відповідальність за роботу трьох загальноосвітніх закладів та трьох закладів дошкільної освіти. Що вже зробили, над чим працюєте тепер?
- По перше, дуже радий, що за результатами конкурсу потрапив на роботу у виконавчий апарат Новоставецької сільської ради, тут прекрасний колектив на чолі з сільським головою Анатолієм Вальчуком, з усіма в мене склалися добрі стосунки. Звісно, це інший, вищий рівень, вища відповідальність. Коли почав працювати, якраз відбувалася передача наших шкіл та дитячих садочків з балансу відділу райдержадміністрації на баланс сільської ради. Оскільки змінився засновник наших освітянських закладів, а ним стала Новоставецька сільська рада, нам було потрібно переробити установчі документи, провести державну перереєстрацію. Це було необхідно зробити в стислі строки, адже незабаром розпочинається опалювальний сезон, з постачальниками газу та електроенергії потрібно укласти договори. Ще ж, згідно статті 9 нового закону України «Про загальну середню освіту», загальноосвітні заклади перетворюються в ліцеї та гімназії. То ж і це треба було відобразити в нових статутах. Разом з керівниками наших шкіл ми це зробили, Новоставецька ЗОШ І-ІІІ ступенів перетворилася на Новоставецький ліцей, Човгузівська та Коров’єнська ЗОШ І-ІІ ступенів – Човгузівську та Коров’єнську гімназії. Залишилося зробити останній крок, здійснити державну перереєстрацію, отримати витяги з Єдиного Державного реєстру. Всі наші заклади розпочали новий навчальний рік, а це маса звітів та інформацій, адже наш відділ тепер підпорядкований департаменту освіти та науки облдержадміністрації. Щодня виникають якісь робочі питання, постійно спілкуюсь з керівниками ліцею, гімназій та дитячих садків, з вчителями. Адже наші освітні заклади є активними учасниками всіх заходів, які відбуваються в громаді. Всього ж в освітянських галузі трудиться 95 працівників, 77 – в ліцеї та гімназіях, 18 – у дитячих садках. Спільними зусиллями ми маємо зробити наші заклади кращими, підвищити якість освітніх послуг. Тобто, створити якісно нове освітнє середовище, аби повернути наших дітей, які навчаються в загальноосвітніх закладах Теофіполя, відвідують тут дошкільні заклади. Аби і вони, і батьки зробили вибір на користь нашого ліцею та гімназій, наших дитячих садочків.
Як збираєтесь відзначити справді народне свято – День вчителя?
- Напередодні свята, у п’ятницю, 4 жовтня, в Новоставецькому сільському будинку культури проведемо урочистості. Запросимо, привеземо всіх вчителів та вихователів, всіх вчителів-пенсіонерів з сіл нашої громади, адже нам вдалося відвоювати у відділу освіти шкільний автобус. Школярі та колективи будинку культури готують великий святковий концерт, сподіваємося, що таким чином висловити шану та подяку нашим освітянам, на яку, безперечно, вони заслуговують.
Дякую, за розмову, щиро зичу вам, Леоніде Володимировичу, на новій посаді творчого натхнення, мужності та витримки, цілеспрямованості та наполегливості. Адже розвиток конкурентоспроможних освітніх закладів є одним з чинників успішності громади.
Галина Тебенько