Погода

Наша перша вчителька


Мабуть, жоден з нас не згадає лікаря, який вперше оглядав нас немовлям. Ніхто не пригадає, як звати касира в магазині, в якого ми вперше купували хліб. Проте кожен точно пам’ятає ім’я першої вчительки, яка вересневого дня зустріла нас на шкільному порозі та повела у країну знань та науки.
Другою мамою для сотень маленьких учнів, які навчалися у Михиринецькій школі, стала Галина Шолота. Школа для жінки – це друга домівка, а педагогіка – не професія, а стиль життя.
Коли прийшов час після закінчення школи обирати життєвий шлях, юна Галина довго не роздумувала: твердо вирішила, що хоче працювати з дітьми.

Так з рідного мальовничого села Воронівці її доля привела до обласного центру, де вона вступила доХмельницькогопедагогічного училища. Вчилася сумлінно, з таким завзяттям, яке тільки можна уявити, бо ж розуміла, яку відповідальність на себе взяла і що вже за декілька років буде виховувати майбутнє нашої країни.
Попри те, що Галина багато уваги приділяла освітньому процесу, не забувала вона і про одногрупників та однокурсників, які за студентські роки стали справжніми друзями. По завершенню училища кожен пішов своєю дорогою, та роки і відстань не стали на заваді міцним дружнім стосункам. І досі, коли минуло багато років після отримання диплома, вонизбираються разом, пригадують юні роки та розповідають про роботу, сім’ю, дітей. І це не дивно, бо Галина завжди мала хорошу вдачу, була щирою, відвертою та справедливою і вміла гуртувати навколо себе таких же людей.
Після закінчення училища Галина отримала направлення на роботу в село Михиринці, яке стало для неї щасливим квитком, адже саме там познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Петром.
У шлюбі пара вже тридцять вісімроків. Разом виховали двох прекрасних доньок – Наталію та Ларису. Тепер всю свою любов щасливі бабуся та дідусь віддають двом маленьким онучкам – Поліні та Златі. Галина Аркадіївна часто балує дівчат смаколиками, а вони натомість дарують щирі дитячі посмішки. Усі свята велика родина проводить разом – доньки з чоловіками, внучки та свекри Петро і Зіна, для яких Галина стала рідною.
Майже тридцять років Галина Аркадіївна присвятила роботі на педагогічній ниві. За роки праці виростила не одне покоління. Кожного свого випускника жінка пам’ятає на ім’я, уважно стежить за їх долею, тішиться успіхам кожного свого учня більше, аніж за власні перемоги.
З перших уроків пані Галина навчала дітей не лише писати, читати, рахувати, а бути, насамперед, чуйними та добрими, дружити та допомагати один одному. Можливо, тому її учні завжди з трепетом та особливою посмішкою пригадують шкільні роки, а зв’язок з однокласниками та вчителями підтримують і до сьогоднішнього дня.
Ніколи не розділяла дітей на чужих та своїх. Усіх нагороджувала добрим словом та мудрою порадою. А ще в цій жінці поєднуються, на перший погляд, кардинально різні речі. І як мама, і як педагог, вона сувора та милосердна водночас.
Завжди була вимоглива і до себе, і до інших, адже переконана, що досконалості немає меж і навчатися потрібно все життя. Саме тому диплом про закінчення педагогічного училища не став кінцевою точкою. Жінка продовжила навчання у Кам’янець-Подільському педагогічному інституті.
Прикладом того, що пані Галина завжди прагне до ідеалу, може слугувати й те, який вигляд має її господарство. У будинку завжди чисто та охайно, на столі стоять смачні страви, а на городі – багатий врожай. Праця ніколи не лякала жінку, навпаки – у щоденній роботі вона бачить сенс життя. Тому постійно допомагає поратись по господарству і стареньким свекрам.
Вона не покинула роботу навіть після виходу на пенсію: вже понад десять років працює секретарем Михиринецькоїсільської ради.
Цьогоріч 7 серпня Галині Аркадіївні Шолоті виповнюється 60 років, а її енергії можуть позаздрити молоді люди. Спосіб життя, ставлення до рідних, друзів та сусідів викликає захоплення у кожного, хто знає цю жінку. Через добрі справи, через чуйне серце, гострий розум та працьовиті руки заслужила повагу в односельців. До неї завжди звертаються по допомогу, бо знають – ця жінка не відмовить нікому та ніколи.
З повагою випускники Михиринецької ЗОШ
І-ІІ ступенів