Погода

На шляху реформування


Напередодні Дня медичного працівника розмовляємо з головним лікарем Теофіпольської центральної лікарні Сергієм Шкрабою – про реформування медичних закладів вторинного рівня, про стан підприємства, про першочергові заходи з покращення надання медичних послуг.
Отож, в Україні триває медична реформа, 2019 рік – рік реформування медичних закладів вторинного рівня. Що ви вже зробили на цьому шляху?
- В результаті великої адміністративної роботи змінився статус нашої лікарні, відповідно до рішення районної ради створений новий заклад – Комунальне некомерційне підприємство «Теофіпольська районна центральна лікарня», на що у нас вже є виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Ми поміняли усі печатки, готуємо документи на отримання ліцензій на медичну практику та наркотики, протягом трьох місяців ці ліцензії отримаємо. У 2019 році ми будемо працювати, як і працювали, всі відділення залишаються. Та до липня 2020 року ми повинні укласти договір з Національною службою здоров’я, отримати прейскурант цін на медичні послуги. Саме за надання цих послуг ми будемо отримувати кошти на утримання нашого закладу – на заробітну плату, енергоносії, закупівлю необхідного обладнання. Чим швидше ми це зробимо, тим буде краще.


Що надалі вам потрібно робити, аби заклад не перетворився на лікарню паліативної допомоги, а пройшов акредитацію лікарні інтенсивного лікування І категорії?
- Найперше, нам потрібно створити відділення невідкладної допомоги. Плануємо розмістити його там, де знаходиться приймальне відділення, але відповідно до Положення там має бути і оглядова, і маніпуляційна, і палата для пацієнтів, і кабінет чергового лікаря. То ж цю територію треба розширити. Зрозуміло, що на це потрібні кошти, сподіваємося, що вони будуть виділені з районного бюджету, також є домовленість про підтримку з сільськими радами. Я переконаний, що спільними зусиллями це відділення буде відкрите. Наступне, для того, щоб фіксувати надання нашими лікарями, тобто вузькими спеціалістами, медичних послуг, нам потрібно придбати біля 100 комп’ютерів: для кожного лікаря, бухгалтеріЇ, оргметодкабінету, старшої медсестри. Адже все має бути в електронному вигляді, все має бути введене в єдину базу – направлення від сімейного лікаря чи педіатра, історія хвороби, призначення, рецепти. І на все це теж потрібні кошти. Але іншого шляху немає, це все повинно зробитися.
Що ви скажете на таке: люди хочуть у центральній районній лікарні отримувати якісні медичні послуги. Але на роботу лікарів є багато нарікань, тому жителі району звертаються до обласної лікарні, в інші медичні заклади. Чи влаштовує вас рівень надання медичних послуг у ЦРЛ?
- Треба зважати і на об’єктивні причини. У нашій лікарні працює 58 лікарів, але нам потрібні молоді кадри, хірург, травматологи, гінекологи. Найбільш гостро лікарня потребує травматологів. Ми працюємо в цьому напрямку, відшукуємо інтернів для проходження інтернатури з нашого району, щоб ці молоді лікарі також залишилися у нас працювати. Проблема також і в іншому: це діагностика захворювання. Щоб встановити правильний діагноз, нам потрібне сучасне обладнання - комп’ютерний томограф, мамограф, переносний рентгенапарат, гастрофіброскоп. Очікуємо на отримання лапароскопічної стійки, вона має бути профінансована за кошти Державного бюджету. Якби це все ми отримали, рівень надання медичних послуг значно б зріс. Та хочу зазначити і таке: всі послуги у нашій лікарні безкоштовні, якщо хтось з лікарів вимагає за них гроші, повідомляйте особисто мені.
Зрозуміло, аби забезпечити повноцінну діяльність ЦРЛ, треба постійно ви-рішувати якісь проблеми. Кому завдячуєте за пос-тійну підтримку?
- Звісно, щодня виникають якісь проблеми, їх треба подолати. Це і організація харчування, і маса інших моментів. Тому завдячую нашим благодійникам, які у скрутну хвилину завжди приходять на допомогу. Це генеральний директор ТОВ “Україна - 2001” Вадим Лейві, керівники агропідприємств Василь Кравчук, Герой України Василь Петринюк,Володимир Пицюк, Володимир Прокопчук, Василь Мастій, Лідія Самойлюк, Леонід Стецюк, Сергій Рудківський, приватний підприємець Михайло Тєнєнєв, керівники відділків ТОВ «Україна-2001», директор цукрового заводу Василь Кирияченко. Всім дуже дякую, сподіваюся і на подальшу підтримку.
Особливу подяку за розуміння та підтримку, допомогу у вирішенні виробничих питань висловлююголові районної ради Андрію Петринюку.
Що хочете побажати працівникам центральної районної лікарні напередодні професійного свята?
- Найперше, всім бажаю міцного здоров’я, це найголовніше. Також бажаю, аби всі внесли свою вагому частку у покращення надання медичних послуг. І ще, звісно, великого родинного щастя, здійснення мрій.
Розмовляла
Галина Тебенько