Погода

Вогонь наш друг, та не завжди


Мільйони років тому назад людина навчилась добувати вогонь. В житті людини вогонь відіграє велику роль. Обігрів наших будинків, приготування їжі, розвиток науки та техніки – все пов’язано з вогнем. Багато років знадобилося людству для того, щоб навчитися користуватися і керувати ним. Але як і вода, необхідна для життя людини, приносить великі біди в період повені, так і вогонь, який приносить велику користь, при недбалому до нього ставлені може перетворитися в безжалісного ворога, руйнуючи міста і села, фабрики та заводи, забираючи людські життя.
Але крім цього, бувають випадки, коли діти, заради задоволення, набирають номер пожежної охорони і дають черговому неправдиві дані про пожежу.
А можливо, в саме цей час комусь дійсно потрібна справжня допомога пожежників? Дитячі пустощі можуть призвести до важких наслідків. Вогонь приваблює дітей і вони люблять з ним гратися. Коли дитина бере до рук скло, виделку, голку, ніж, це викликає переляк у дорослих, бо дитина може себе поранити. Однак, якщо у руках дитини з’явились сірники, то по-дібну реакцію зустрінеш не завжди, оскільки дорослі часто не розуміють, яку небезпеку приховує вогонь у руках дитини.
Для того, щоб уникнути таких випадків,протягом тижня в Лисогірській школі проходив тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди».

Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій було оголошено план роботи:
Тематичні бесіди (1-9 класи); виставка-огляд літератури «Вогонь-друг, вогонь-ворог» (1-9класи); показ мультфільмів на протипожежну тематику для учнів 1-4 класів;
Показ документального фільму «Пожежники» та «101 – служба порятунку» для учнів 6-9 класів;
Конкурс тематичних малюнків на тему «Вогонь не іграшка» 1-6 класи та плакатів на тему «А ти знаєш правила пожежної безпеки?» 7-9 класи; Конкурс віршів, ребусів та загадок про пожежну безпеку;
Виступ шкільних агітбригад юних пожежників (5-9 класи) на тему «Запобігти, врятувати, допомогти!»;
Педагог-організатор підготувала виставку малюнків «З вогнем не можна жартувати!». Вчитель основ здоров’я Інна Стецюк організувала показ мультфільмів «Правила поведінки при пожежі» та «Протипожежна безпека» для учнів 1-4 класів. Учні 5-8 класів переглянули навчальний фільм «Правила безпеки-правила життя”.
Проводились також дидактичні ігри: “Виклик пожежної безпеки” (дали дітям знання про виклик пожежників та їх працю, закріпили номер 101), “Сірник друг – сірник ворог” (ознайомлювали дітей з властивостями сірника, уточнювали знання дітей про небезпечні ситуації і правила поведінки з сірниками), “Що зайве?” (уточнювали знання дітей про найпростіші прилади для пожежогасіння)
У четвер був проведений День Цивільної Захисту «Запобігти, врятувати, допомогти!». Було проведено ряд тренінгів та відпрацьовано занять, згідно до плану роботи до Дня ЦЗ, на яких був присутній фельдшер Лисогірського ФПу Руслана Яцюк.
Закінчився тиждень загальношкільною лінійкою, на якій були підведені підсумки роботи, відзначені найактивніші учні, визначено найкращий плакат серед 7-9 класів та найкращі малюнки учнів 1-6 класів.
Педагогічний колектив нашої школи приділив особливу увагу навчанню дітей Правилам пожежної безпеки. Усім учням школи було розповсюджено пам’ятки щодо обережного поводження з вогнем та як потрібно діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надавати першу медичну, само- та взаємодопомогу.
Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Адже з кожної маленької дитини колись виростуть дорослі люди, а потім – батьки, які будуть передавати свої знання та вміння наступним поколінням.
Оксана Лірук, педагог-організатор