Погода

Як ми вже повідомляли, в Шибені відбувся схід громади, де обговорювалося питання приєднання Шибенської сільської ради до Волочиської ОТГ. Остаточне рішення мала прийняти сесія сільської ради на основі результатів опитування  депутатами жителів їх виборчих округів. Хоч з'ясувалося, що не всіх опитали, іншим казали, що нічого не зміниться, увійде Шибенська сільська рада до Волочиської ОТГ, а люди так само будуть їздити до Теофіполя до підрозділів державних структур, в земельний відділ, наприклад, чи до сектору міграційної служби паспорт поміняти і таке інше. Або що нікому у Волочиськ, у центр ОТГ, не треба буде їздити, все вирішить староста. Тобто, вводили людей в оману.

Однак сесія позитивного рішення не прийняла, принаймні, такі результати голосування були оголошені. Однак вже наступного дня з'явилася інформація, що сесія прийняла рішення про приєднання до Волочиської ОТГ. Як таке можливе? Люди, які є прихильниками Теофіпольської ОТГ, звісно, обурилися.

То ж депутат районної ради В'ячеслав Шведа, якого жителі обрали, аби він захищав їхні інтереси, написав звернення до голови районної ради Андрія Петринюка. У ньому він висловив сумнів щодо правдивості результатів опитування, законності прийнятого рішення сесії сільської ради. В короткий строк під зверненням поставили свої підписи більше двохсот людей, підписи продовжують збирати. Відповідно до цього звернення Андрій Петринюк звернувся до місцевої прокуратури з проханням перевірити законність прийнятого рішення сесії сільської ради.

Ось що повідомив у середу, 10 квітня, начальник відділення поліції Сергій Стучинський:

  • Працівники відділення поліції 9 та 10 квітня здійснювали заходи із встановлення правомірності цього рішення Шибенської сільської ради, опитували депутатів та присутніх на сесії. Перевірка триває.

Прихильники входження Шибенської сільської ради до Теофіпольської ОТГ дуже сподіваються, що ця перевірка буде об'єктивною. Бо як так може бути, рішення оголошується неприйнятим, потім один із депутатів змінює своє рішення? Правда неодмінно з'ясується.

Галина Тебенько