4 липня, в Україні відзначався День Національної поліції України, органу виконавчої влади, який служить суспільству і призначений для охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки. Цього дня поліцейських Теофіпольщини привітала заступник Теофіпольського селищного голови Валентина Бабак та голова ГО «Теофіпольська районна спілка ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ Єдиний щит» Анатолій Стучинський.
А напередодні професійного свята ми спілкувалися з начальником сектору поліцейської діяльності № 1відділу № 2 Хмельницького районного управління Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області підполковником поліції Олександром Паламарчуком.
– Отож, третій рік триває ця кривава війна проти суверенної України, на знищення українців та всього українського. Третій рік в країні діє воєнний стан, згідно якого є певні зміни в роботі правоохоронних органів. Як працюється в таких умовах?
– Дійсно, триває війна, Україна відстоює свою незалежність, бореться за неї, за право на європейський вибір, європейський вектор розвитку. Відповідно до умов воєнного стану змінилися і умови роботи нашого підрозділу. Тож продовжуємо працювати шість днів на тиждень, немає святкових днів, не відпочиваємо і в неділю. Продовжуємо відслідковувати дотримання жителями громади та переселенцями комендантської години, відстежуємо ситуацію на предмет проросійських настроїв, діяльності ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Але з цим додатковим навантаженням ми справляємося, бо інакше не може бути, це війна.
– Чи змінилася структура сектору, які головні напрямки роботи?
– Структура сектору змінилася – вже немає чергової частини, у підрозділі дільничних офіцерів поліції працює 7 співробітників: старші дільничні офіцери поліції Олег Федорук, Олександр Базалійський, Віктор Букевич, дільничні офіцери поліції Олексій Горобець, Віталій Шклярук та Роман Польовий, офіцер громади Сергій Череп’юк. У групах реагування патрульної поліції працює 11 поліцейських, є шість вакансій. Працюємо згідно Закону України «Про Національну поліцію України», напрямки роботи нашого сектору поліцейської діяльності – це забезпечення публічної безпеки, захист прав, свобод, інтересів громадян, документування адміністративних правопорушень. Працівники сектору долучаються до роботи слідчих груп Хмельницького районного управління та відділу поліції № 2 (Волочиськ). Проводимо комплексні профілактичні заходи, бо ж головне завдання поліції – профілактика та розкриття злочинів. Тож щодня групи реагування патрульної поліції та дільничні офіцери поліції виїжджають на територію громади. Проводимо навчання з професійної підготовки (теоретичні заняття, фізична підготовка, стрільба). Також при цьому відстежуємо поведінку наших працівників під час роботи, адже одним з критеріїв оцінки діяльності поліції є довіра населення. Тож наша робота дуже напружена, ми цілодобово перебуваємо на посту, на сторожі законності та правопорядку. Оскільки реформування Національної поліції України триває і запроваджуються посади шкільних офіцерів поліції, Віталій Шклярук, Роман Польовий та Надія Троян проходять навчання, будуть працювати в трьох центральних ліцеях. Бо треба постійно рухатися вперед, утверджувати все передове, цивілізоване, задля кращого життя, кращого майбутнього наших дітей.
– Згідно оновленого закону України «Про мобілізацію» на працівників поліції покладаються певні повноваження, тобто, вони мають брати участь у мобілізаційних заходах. Як це відбувається на території нашої громади?
– З 18 травня, з набуття чинності оновленого закону «Про мобілізацію» працівники нашого сектору беруть участь у мобілізаційних заходах 8-ого відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Ми не вручаємо повістки, ми зупиняємо всі автомобілі, і дороговартісні, і прості, перевіряємо військово-облікові документи, які визначають наявність броні або приписного свідоцтва, документуємо все це на відеокамеру. Якщо при врученні повісток будуть відбуватися протизаконні дії, ми будемо на це реагувати. Коли отримаємо запити від ТЦК щодо розшуку осіб, які отримали повістку, але не прийшли до ТЦК, будемо таких осіб розшукувати та доставляти для встановлення обставин, чому так сталося.
– Жителі громади цікавляться, чи будуть мобілізовувати поліцейських?
– Згідно нового закону про мобілізацію відбулися зміни щодо мобілізації поліцейських. Вони мають перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, ми це вже зробили. Якщо нас будуть мобілізовувати, підемо захищати Вітчизну. Хочу сказати, що ми постійно беремо участь у благодійних зборах на підтримку бойових підрозділів Національної поліції України, як от штурмової бригади «Лють». Тож вносимо свій внесок у перемогу.
– Дякую, Олександре Миколайовичу, за розмову. Віримо, що працівники сектору і надалі будуть виконувати свої обов’язки, бути на сторожі законності, охоронятимуть наш спокій, забезпечуватимуть правопорядок, цілодобово будуть на посту. Бо ж без поліції – ніяк.
Галина Тебенько