Погода

Днями у наметовому таборі козацького вишколу «Подільсько-Волинська Січ -2022» відбулося закриття третьої зміни. Було урочисто, зворушливо, адже завдяки відділу культури та туризму, Теофіпольському Центру культури та дозвілля Теофіпольської селищної ради  сюди знову прибув культурний десант.  

Делегацію очолила заступник Теофіпольського селищного голови Валентина Бабак.  Валентина Миколаївна виступила, привітала вихованців табору з набуття нових вмінь та навиків, розумінням того, що саме молоде покоління має захищати нашу Україну.

 

Високу нагороду  за заслуги перед Помісною Православною України -  орден ІІІ ступеня Святого рівноапостольного князя Володимира - від імені  предстоятеля  Православної Церкви України митрополита Єпіфанія отримав організатор наметового табору, наказний отаман Тернопільського крайового коша Українського козацтва , генерал-хорунжий Володимир Мосейко.  І слава Богу, бо велику потрібну справу робить  цей патріот разом зі своїми побратимами. І робить це, підкреслюю, безкорисливо, на громадських засадах.

Прекрасно провела урочистий захід викладач Теофіпольської дитячої музичної школи Анастасія Козак. Всі були захоплені грою га скрипці солістки Центру культури та дозвілля Дарії Дяченко та акомпаніатора Руслана Карасьова, виступами дитячих хореографічних колективів дитячої музичної школи, а також  вихованців табору, переможців конкурсу «Січ має талант».

 А мене ще зворушила розповідь виховательки табору Марії Ратушняк про Юрія Герегу, який пройшов козацький вишкіл вже двічі, у першій та третій зміні:

  • Юра в цьому році закінчив середню школу, йому 16 років, він з села Постолівка Гусятинського району Тернопільської області. В цьому році хлопець закінчив школу, буде навчатися в профтехучилищі в Тернополі на автослюсаря. Під час першої зміни у таборі йому сподобалося,  все дуже легко все давалося. Ми запропонували йому приїхати на третю зміну, бути ройовим, допомагати вихователю та інструкторам. Коли був вдома, якраз приїхав фронту  його тато, пішов на війну у березні. Щоб купити собі військову форму, Юра пішов працювати на зернотік. Заробив гроші, купив форму і приїхав до нас вже у формі. Хлопець дуже відповідальний, комунікабельний, легко вчиться.  Тепер ми запропонували йому приїхати на четверту зміну, працювати поряд з нами, навчати дітей. Бо це наша молода зміна.

Ось такі добрі справи відбуваються у «Подільсько-Волинській Січі-2022». Тут гартуються юні захисники нашої Вітчизни. Бо захищати Вітчизну треба вміти.

Анатолій Стучинський, голова ГО «Теофіпольська районна організація ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ «Єдиний Щит»»