Погода

Уже 12 рік на Теофіпольщині працює Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП». Це був час становлення та потужного розвитку господарства, запровадження сучасних технологій та методів господарювання, час отримання високих врожаїв зернових та олійних культур, реконструкції тваринницької галузі, здійснення соціальних проєктів. Про те, як сьогодні здійснює свою діяльність  це агропідприємство, розмовляємо з директором Філії Віктором Корягіним, який обіймає цю посаду з листопада 2021 року. В компанії працює 11 рік, до цього призначення очолював ВП № 1 село Квітневе. Вищу освіту здобув у Хмельницькому університеті управління та права, Подільському Державному Аграрно-Технічному університеті , проходив навчання за програмами Центру розвитку МХП.

Отож, в загальних рисах, що на даний час представляє собою Філія «Рідний край»?

Найперше, я хочу почати з того, МХП — приватне акціонерне товариство, яке спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, а також іншої аграрної діяльності (виробництво м'ясо-ковбасних виробів і м'ясних виробів, готових до вживання). Рослинницька діяльність МХП передбачає обробку земель, виробництво зернових і олійних культур для власних потреб компанії і для продажу. Тобто, йдеться про замкнутий цикл - вирощування сільськогосподарської продукції та її переробку. Землі холдингу розташовані в Сумській, Київській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Львівській та Черкаських областях. Працювати у такій потужній компанії – це почесно, це вже успіх, одночасно - це постійний розвиток та самовдосконалення,  і, звісно, дуже велика відповідальність. Адже Філія обробляє 28 715 гектарів землі у Хмельницькій та Тернопільській областях, з них 9 170 – у Теофіпольській територіальній громаді. Напрямки діяльності нашого підприємства – це рослиництво та тваринництво. У складі Філії працюють 3 виробничих підрозділи – відділення № 1 село Квітневе, № 2 – село Новоставці, № 3 – село Гніздичне Тернопільського  району Тернопільської областях. Запорукою успішного господарювання, підвищення продуктивності рослинництва та тваринницької галузі є застосування сучасних технологій. Завдяки цьому ми розвиваємо виробництво, збільшуємо наші потужності. Так, у нас працює сучасний насіннєвий завод, майданчик з виробництва компосту з органічних відходів, будується завод з виготовлення мінеральних добрив, запроваджуємо новий структурний підрозділ з обробітку посівів – внесення мінеральних добрив та засобів захисту квадрокоптерами. Наше підприємство працює абсолютно прозоро, чесно сплачуються податки,  423 працівники отримують прозору заробітну плату. Пайовики Філії отримують високу орендну плату . Тому Філія «Рідний край» є бюджетоутворючим підприємством для Теофіпольської, Білогірської та Ямпільської ОТГ.  Ще ж трудівники Філії забезпечуються одягом, засобами захисту, для них організоване безкоштовне триразове харчування, за потреби надаються гуртожиток та квартири. Тобто, для наших людей створені комфортні умови праці. Переконаний, що «Рідний край» в частині організації виробництва, сплати податків та виплати заробітної плати  може бути прикладом для інших сільгоспвиробників.

Для аграріїв розпочалася найгарячіша пора. Бо саме жнива, збирання врожаю є вінцем сільськогосподарського року. Оскільки вирощування зернових та олійних культур є провідним напрямком підприємства, яка ситуація спостерігається у рослинництві, які перспективи?

  • Дійсно, для нас це найгарячіша пора. Так би мовити, ставимо останню крапку у цьому довгому ланцюжку – оранка, підготовка грунту, насіння, внесення добрив, посівна кампанія, обробіток посівів. Тепер залиишається вчасно, без втрат зібрати врожай, зберегти його та реалізувати. Яка ж структура посівних площ нашого агропідприємства: ми сіємо озимий ріпак, озиму пшеницю, сою, соняшник, кукурудзу на зерно, кукурудзу на силос, цукровий буряк, багаторічні та однорічні трави.Я вже зазнчав, що в господарстві працює сучасний насіннєвий завод. Тут проходить очищення, калібрування, протруєння та фасування насіння озимих зернових. Щодо початку жнив: вже збираємо озимий ріпак, сподіваємося на гарний урожай. Сподіваємося на добрий ужинок пшениці, сої, кукурудзи, цукрових буряків, адже вчасно виконали весь комплекс робіт з обробітку посівів. Аби була сприятлива погода. Маємо свої комбайни та автомобілі для перевезення, частину наймаємо. Забезпечені пальним, тепер головне, аби піднялася ціна на зерно. Зрозуміло, що все через війну російської федерації проти України, через блокування українських азовських та чорономорських портів, через неможливість експорту зерна. Віримо і знаємо, що Україна переможе, ситуація стабілізується.

Розкажіть, як у «Рідному краї» розвивається тваринництво?

  • Протягом останніх років наше підприємство вклало та продовжує вкладати значні інвестиії в розвиток тваринництва. Тому ми успішно розвиваємо і молочне, і м'ясне скотарство. Наші молочно-товарні ферми у Новоставцях, Кривовільці та Соснівці, дві ферми для вирощування нетелів, ферма для відгодівлі бичків – це високотехнологічні підрозділи. Всього на них утримується 3754 голів ВРХ, в тому числі 1450 корів, у Новоставцях – 1580 голів ВРХ, 780 корів. Щодня ми відправляємо 30 тонн молока екстра гатунку .Такого результату ми досягли за рахунок дотримання всім критеріям – це технологія (повне дотримання всіх параметрів утримання, гігієни, годування і ветеринарних заходів) та генетика(чим вища концентрація чистопорідного поголів'я дійного стада, тим краща якість молока, вищі надої і загальний обсяг виробництва молока). Наші фахівці продовжують займатися продуктивною селекційною та племінною роботою, організацією збалансованої годівлі. Тож є всі підстави для подальшого отримання галуззю позитивного фінансового результату.

Серед п'яти цілей сталого розвитку, які є важливими для МХП, можна виділити «Роботу компанії з регіонами» та «Партнерство заради сталого розвитку». Тож поговоримо про соціальну відповідальність Філії.

  • Вважаю, що наша Філія «Рідний край» проводить значну роботу з розвитку соціальної, культурної, економічної діяльності, сприяє самозайнятості населення територій, де обробляється земля. Ми завжди відгукуємся на запити наших пайовиків, просто жителів громад: підсипаємо, ремонтуємо дороги, надаємо допомогу дитячим садкам, школам, закладам охорони здоров'я, культури, релігійним громадам. Активно працює БО Благодійний фонд «МХП – Громаді», на його рахунку дуже багато добрих справ – надання коштів на розвиток підприємництва через участь у проєкті «Роби своє», допомога пайовикам та працівникам підприємства при народженні дитини через програму «Лелека», надання допомоги пайовикам та працівникам на поховання, допомога пайовикам на Великдень, підтримка ветеранів війни, учасників АТО та ООС, допомога на лікування, пошкодження чи втрата житла та майна внаслідок надзвичайних ситуацій. Оскільки одним з ключових принципів компанії при розробці та реалізації проєктів та програм в регіонах є партнерство, співпрацюємо з місцевими владами. Тобто, соціальна відповідальність перед пайовиками, жителями громад у нас на першому плані. І будемо продовжувати це робити. Бо території, де Філія обробляє землю, однозначно, має стати територією щасливих людей.

Триває широкомасштабна агресія росії проти України. Яку  допомогу Філія надала Збройним Силам України, нашим бійцям-землякам?

  • З тим, що відбулося, що росія всупереч принципам міжнародного права вторглася на територію суверенної держави, що держава-терорист здійснює геноцид України, українського народу, не можна змиритися, це викликає в нас лише справедливий гнів, обурення, ненависть та величезне бажання перемогти ворога, вигнати його з нашої землі. Тож з першого дня війни наше підприємство відгукнулося на заклик 8 відділу Хмельницького територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання допомоги нашим військовим. Це триває і досі. Також ми надавали спорядження, бронежилети конкретно мобілізованим жителям громади, надавали заморожену курятину волонтерським групам для виготовлення тушонки. Будемо продовжувати це робити і надалі. Поряд з головним нашим завданням – вирощувати хліб, виробляти молоко та м'ясо, вносити внесок у забезпечення продовольчої безпеки в країні. Тобто, робити все, що можемо, аби наступив в Україні мир та спокій, аби ми могли продовжувати творити свою святу хліборобську справу.

Дякую, Вікторе Івановичу, за розмову. Зичу вашому підприємству, вашому трудовому колективу і надалі невтомно йти шляхом успіху, соціального партнерства та сталого розвитку. Бо майбутнє України – лише за прозорим, ефективним та соціально спрямованим бізнесом.

Галина Тебенько