Погода

Щороку 7 липня кожна українська родина чекає надзвичайного свята, свята Івана Купала. Саме цей день вважається святом тепла, молодості і кохання. За народним повір’ям в цей день відбуваються різні дива: трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко опускається з неба, щоб викупатись у річці, опівночі вогнястим цвітом розквітає папороть – хто знайде той цвіт, той здобуде багатство і здоров’я.
Вже вкотре це свято проводиться і у Теофіполі і його основою є театралізоване дійство «Ой на Івана, ой на Купала», а також святковий концерт за участю самодіяльних аматорських колективів району, молодих виконавців. Ось і цей рік не став винятком.


І знов нас Купало на свято зібрало


Районне свято проходило у парку культури та відпочинку та на Співочому полі. Гості свята вже по обіді мали можливість спостерігати різноманітні майстер – класи: в’язання крючком, лялька-мотанка, українська вишивка, орігамі, вишивка шовковою стрічкою. Для дітей працювали різноманітні атракціони, їм пропонували різні ласощі, дорослі теж мали змогу пригоститися різними наїдками. Ту добре постаралися, як наші, так і заїжджі під-приємці. Одне слово, навіть найтугіші гаманці швидко почали порожніти.
Усіх гостей із святом в цей день привітав перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський.


Районні та сільські культармійці, як і кожного року, постаралися підготувати чудову концертну програму. Отож, подивится її було чимало бажаючих. Як завжди вразили своєю майстерністю аматорські колективи районного будинку культури, із Колок, Кунчі, Новоставець, Строків, народний аматорський колектив сучасного танцю «Вікторія» Теофіпольського МБК, танцювальний колектив ДМШ, хореографічний колективи із Човгузова та Мар’янівки та інші. Порадували своїми голосами і солісти Вікторія Мельник, Анна Войтюк, Софія Козак, Олександр Колєснік, Анастасія Козак, Марина Гончар, Мілана Репецька, Людмила Козак, Олександр Вівсянко, Галина Стаднік та Лідія Шевчук, Надія Шимчук, Марина Себко, Тетяна Якубовська, Петро Головацький та Вікторія Мельник, Марина Стадник та Назарій Гуменюк, Юрій Томчук, Ліза Комісарук, Руслан Степанюк.
А о 19 вечора на березі річки почалося купальське дійство, головними атрибутами якого стали Купало й Марена. Взявшись за руки, дівчата ходили навколо Купала й Марени й співали пісень. Основною темою цих хороводів було кохання. Був Водяний і Русалки, дівчата плели вінки пускали їх за водою, вдивляючись з якої сторони виглядати свого судженого. А потім, всі розійшлися по парах, щоб шукати папороті цвіт. Було розведене і ритуальне багаття, через яке могли стрибати всі бажаючі.
Свято Івана Купала завершилося дискотекою для молоді та святковим салютом за сприяння меценатів району.
А допомогли його організувати Василь Кравчук, керівник товариства «Волиця», Юрій Федіков, керівник фермерського господарства с. Михнівка, Сергій Рудківський, фермерське господарство «Тріумф» с.Гальчинці, Микола Леончук, ФГ «ВЕСТА» Агро», приватний підприємець із Теофіполя Віктор Ткачук.
Спілкуючись зі своїми знайомими юнаками та дівчатами, я вирішив дізнатись, а чи потрібно нам свято Івана Купала, оскільки під час концерту я замітив, що бажаючими збагатитись культурою такого чудового дійства загалом були тільки люди старшого покоління. Для молодих юнаків і дівчат, як зрозумів, головним був не дух свята, а сам відпочинок, розваги з друзями, спілкування із знайомими, з якими давно не бачилися. Я ж вважаю, що такі свята нам вкрай необхідні, адже вони збагачують нас духовно, ми дізнаємось про традиції наших предків, вчимося любити наше рідне, українське.
Віталій Журавський, студент Тернопільського Національного педагогічного університету