Погода

Щороку 7 липня кожна українська родина чекає надзвичайного свята, свята Івана Купала. Саме цей день вважається святом тепла, молодості і кохання. За народним повір’ям в цей день відбуваються різні дива: трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко опускається з неба, щоб викупатись у річці, опівночі вогнястим цвітом розквітає папороть – хто знайде той цвіт, той здобуде багатство і здоров’я.
Вже вкотре це свято проводиться і у Теофіполі і його основою є театралізоване дійство «Ой на Івана, ой на Купала», а також святковий концерт за участю самодіяльних аматорських колективів району, молодих виконавців. Ось і цей рік не став винятком.


І знов нас Купало на свято зібрало


Районне свято проходило у парку культури та відпочинку та на Співочому полі. Гості свята вже по обіді мали можливість спостерігати різноманітні майстер – класи: в’язання крючком, лялька-мотанка, українська вишивка, орігамі, вишивка шовковою стрічкою. Для дітей працювали різноманітні атракціони, їм пропонували різні ласощі, дорослі теж мали змогу пригоститися різними наїдками. Ту добре постаралися, як наші, так і заїжджі під-приємці. Одне слово, навіть найтугіші гаманці швидко почали порожніти.
Усіх гостей із святом в цей день привітав перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський.

Традиції не переривають


Напередодні Міжнародного дня кооперації, яке відзначається 7 липня, Теофіпольська районна спілка споживчих товариств вшанувала своїх пайовиків, теперішніх працівників та ветеранів кооперації. Запросили їх до ресторану, влаштували урочистості. Бо ж керівництво спілки знає – люди, особливо ветерани, чекають на свято. Адже все життя працювали в закладах кооперації, віддавалися роботі, хоч заробили мізерну пенсію, дуже хочуть зібратися, пригадати часи, коли були молодими.
Голова правління спілки Анатолій Літвінов прозвітував перед присутніми про результати діяльності. В системі Теофіпольської районної спілки споживчих товариств діє 4 споживчих товариства: Базалійське, Гаврилівське – голова Лілія Літвінова, Святецьке, Поляхівське – голова Марія Муляр, а також споживче товариство «Маркет-центральний».

На вулиці Береговій без перемін


Погані дороги - болюче місце нашого району. Бо ж скрізь вони бажають кращого, і державні, і місцеві. Є проблемні дороги і в самому Теофіполі. От нещодавно до редакції звернулися жителі вулиці Берегової. Казали, виїдьте, подивіться, напишіть, коли її поремонтують.
То ж з секретерем селищної ради Вадимом Казмірчуком ми оглянули цю вулицю, поспілкувалися з її жителями. Дійсно, перебуває вона у жахливому стані - вибоїни, горбки, ями, калюжі (на фото). Казали люди, що не пам’ятають, коли її ремонтували. Час від часу ями засипали, але ж вони знову вибивалися, адже довжина дороги більше 1 кілометра, тут 79 будинків, їздить автотранспорт. А от на сусідній вулиці імені Гагаріна розпочали робити поточний ремонт, якраз її грейдерували. То ж за роз’ясненням ми звернулися до Теофіпольського селищного голови Валентини Губіної.
- Почну з того, - повідомила, - що дорога на вулиці Береговій зруйнувалася не сьогодні, і не вчора, що у нашому селищі потрібно ремонтувати, крім вулиці Берегової, і Набережну, і провулки Український, Тихий та Шкільний. Та одночасно це зробити неможливо, бюджет не витримає. От у цьому році на поточний ремонт вулиці імені Гагаріна виділили 190 тисяч гривень, там роботи якраз тривають, а вже завершили робити капітальний ремонт вулиці імені Франка.

А тепер – нема болота


У Теофіполі, по вулиці Заводській, за управлінням соціального захисту населення розташований масив сарайчиків. Користуються ними жителі багатоповерхівок, бо як прожити тепер без хліва,без підсобного господарства. Тримають люди свиней, курей, качок, гусей, кролів, дехто й кіз. Ясно, що треба трудитися, два-три рази на день ходити туди порати. От тільки в негоду, навесні чи восени, та й навіть влітку після дощу дійти до сарайчиків складно – болото, слизота, калюжі. Дорога ж грунтова.

Не забуваємо тебе, друже!


5 липня міг би відсвяткувати свій черговий 29-й день народження наш товариш, колега та справжній друг Дмитро Валерійович Загородній, колишній дільничний інспектор Теофіпольського районного відділу УМВС України в Хмельницькій області, військовослужбовець, командир відділення 14-ої окремої механізованої бригади. 29 липня 2015 року під Маріуполем, поблизу смт.Талаківка (Донецька область) під час розмінування підірвався на встановленій російськими бойовиками міні та помер 30 липня 2015 у лікарні міста Маріуполь.