Погода

Відзначили День Героїв

23 травня – День Героїв. Цей день можна назвати днем Небайдужих.
Герой – слово грецького походження, що означає напівбог, богатир.
Сьогодні героями ми називаємо винятково сміливих і хоробрих людей, що здійснили подвиг.
Кожен конкретний герой, є, безперечно, виразником ідей певного оточення і певної епохи.
В Україні День Героїв почали відзначати після проголошення Незалежності і встановили 23 травня на честь українських вояків – борців за волю України. Саме у травні 1941 р в Кракові відбувся ІІ великий збір ОУН. Метою зібрання було утвердження ідеї українського націоналізму. Було прийнято постанову про політичне, військове, економічне, соціальне та культурне життя на українських землях у нових умовах ІІ Світової війни. Так сталося, що саме у травні у різні роки пішли із життя Микола Міхновський (1924 р), Симон Петлюра (1926 р.), Євген Коновалець (1938 р.), Сергій Кульчицький (2014 р).


У наш час, коли ми дбаємо про їжу, одяг, задоволення – справи тимчасові і тлінні, живуть у в нашій країні люди, які дбають про вічне – чисте духовне життя, світлу пам’ять та ПРАВДУ.
Теофіпольські пластові гуртки «Шляхетні Єнотки» та «Гризуни», які належить до Хмельницької пластової округи, до Дня Героїв взяли участь у челенжі «Хто для тебе герой?», який проводив Житомирський молодіжний центр. Розповідали наші пластуни Ірина Колесник, Людмила Мазуренко-Мельничук, Валентина Мельничук, Дарина Лубковська, Дарина Панасюк, Каріна Дубенюк, Андрій Федорів, Максим Черній, Ярослав Німець про Івана Сірка, Василя Стуса, Колю Гордійчука, Женю Подолянчука, Романа Шухевича, Катерину Зарецьку, а також жінок-українок, які народжують і підтримують наших героїв сьогодні.


23 травня Міністерство освіти та науки України відповідно до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військову –патріотичну гру «Сокіл» («Джура») проводило онлайн-конкурс «Відун». Учасники пластових гуртків «Шляхетні Єнотки» та «Гризуни» спробували перевірити свої знання і в цьому конкурсі, який теж було присвячено Дню Героїв. Результати участі будуть підведені згодом. Але цей конкурс показав те, що ми не забуваємо наших українських героїв, які вірили у велику ясну зірку – щасливу долю рідного краю.
Після конкурсу ми ще раз впевнились у пророчих словах Павла Скоропадського, очільника Української держави у 1918 р: «Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само із народом, його не змусиш зректися від ідеалів».
Олена Станчук,
вчителька історії Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів