Погода

І тут живуть люди


Маленьке село третя Мар’янівка, та мальовниче, лежить серед зелених полів, неподалік два ліски. Тиша, спокій, пташки співають. Доїхати сюди можна зі святецької траси по польовій дорозі, звісно, лише за погоди, або ж через першу Мар’янівку. До неї біля трьох кілометрів, третина дороги висипана, решта ж - грунтова дорога. Весною та восени, а літом у дощ болота вистачає. У 14 хатах живуть у селі 36 людей, є і пустки.
- Те, що нема у нас магазину, - розказували жительки села Марія Сивак та Катерина Завадська, - і що дорога не висипана, ясно, що недобре, але з цим ще можна жити. Ходимо по хліб та продукти у Мар’янівку, хто має машину, може поїхати у Святець чи в Теофіполь. Та найбільша наша проблема – це вода.

На село є лише дві криниці, і то там води майже нема. Бо ж кругом за останніх два роки впав рівень води. В минулому році всі ми звернулися до директора ТОВ «Святець» Василя Васильовича Мастія. Бо до кого ж нам ще звертатися? Є у нашому селі свердловина, вона на балансі господарства, але вже давно не працює. Якби ж її відновити, щоб ми звідти могли брати воду, а то ж доводиться їздити з бідонами та бочками у Мар’янівку та Святець. Послухав нас Василь Васильович, дай йому, Боже, здоров’я. Організував будівельників, почистили ту свердловину, дав крана, цемент, поставили башту. Залишилося збудувати будку, поставити двигун з насосом. Ясно, що якби прокласти водопровід, але хоч би вже можна там води набрати, все ж таки не їздити на сусідні села.
Бідкалися, бо ж самі тих робіт не потягнуть. Бо хто ж у селі залишився? Кілька молодих родин, решта – пенсіонери.
Вистачає клопотів у директора ТОВ «Святець» Василя Мастія, адже успішно господарювати, забезпечувати роботою кілька сотень людей – непросто. Та людей завжди підтримує, господарство проводить активну соціальну політику.
- Все зробимо, - відповів на наше запитання, - є в нас двигун з насосом, будку збудуємо, і водогін прокладемо. Але люди теж до цього повинні долучитися, хай би хоч трохи зібрали грошей на труби, а решту ми заплатимо. Буде на третій Мар’янівці вода, думаю, що до 1 вересня з цим впораємося. От не вірили, що газу там не буде, а він є, і вода також буде.
Хочеться вірити, що так і буде. Адже завжди Василь Васильович тримає своє слово. Бо ж і в маленькій третій Мар’янівці живуть люди.
А.Джус