Погода

Хай святиться ім’я твоє


З ініціативи та Божого благословення благочинного Теофіпольського району Української Православної Церкви Київського Патріархату митрофорного протоієрея отця Василя Крисака минулої неділі з нагоди Дня матері у Теофіполі відбулися урочисті заходи. Голова ГО «Теофіпольська районна організація учасників АТО» Василь Яцух запросив взяти участь в них матерів загиблих бійців-учасників АТО. Спочатку, з десятої години ранку, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці отець Василь відслужив божественну літургію.

Затим урочистості з вшанування матерів загиблих бійців продовжилися біля пам’ятного знаку Героям Майдану та всім захисникам української землі.
Щирі та зворушливі слова про материнство, святе та прекрасне, оспіване поетами, увіковічнене художниками на полотнах промовляла ведуча Надія Постернак з районного будинку культури. Бо ж у всі віки жінка-мати була берегинею, добрим ангелом домашнього вогнища, наставницею, хранителькою традицій та звичаїв. Поіменно згадала наших загиблих бійців-земляків, учасників АТО, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України – Андрія Іващука, Андрія Тимощука, Дмитра Загороднього, Василя Трофимчука, Петра Олійника, Олександра Урвана, Ігоря Гетьманчука, Володимира Юрасюка та нещодавно померлого Валерія Даценка.
З промовою до присутніх звернувся голова районної ради Андрій Петринюк. Наголосив, що матір є найдорожчою святинею для кожної людини, адже є уособленням безмежної любові, всіх чеснот та самопожертви. Світлий образ матері супроводжує нас впродовж всього життя, дає сили та натхнення. Закликав дітей берегти своїх матерів, турбуватися про них, радувати добрими справами. Висловив слова глибокого співчуття матерям загиблих бійців, схилив голову перед їх пам’яттю. Вітальні слова матерям промовив і голова ГО «Теофіпольська районна організація учасників АТО» Василь Яцух.
Андій Петринюк та отець Василь Крисак вручили матерям сувеніри «Голуби миру», а учні Теофіпольського НВК ЗОШ І ступеня-гімназія – квіти. Школярі також прочитали зворушливі поезії про матір.
Не залишили нікого байдужим номери святкової концертної програми. Виконання їх учасниками пісень про матір, її любов та вірність викликали захоплення та щирі сльози. Пристрасно співали Варвара Миронова та Галина Іванюк, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» з районного будинку культури, його солісти Вікторія Квасюк та першокласник Коров’єнської ЗОШ І-ІІ ступенів Руслан Карасьов (акомпонував цьому талановитому хлопчику дідусь Микола Карасьов), солісти міського будинку культури селища цукрового заводу Діана Зінчук та Діана Орлик.
По завершенню урочистостей отець Василь Крисак помолився за матерів загиблих бійців, за всіх матерів, за нашу матір-Україну. Андрій Петринюк та керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун подякували отцю Василю за організацію свята та вручили йому Почесну Грамоту районної державної адміністрації та районної ради - за великий вклад у розвиток духовності та культури району, а також з нагоди 42-ої річниці з дня народження.
Мамо, хай святиться ім’я твоє, і на землі, і на небесах… То ж не тільки у День матері, а щодня, не скупімось на слова любові та поваги, не забуваймо про тих, кого вже нема поруч з нами.
А.Джус