Головне – не бути
байдужими
Як ми вже повідомляли, з 8 серпня 2019 року т.в.о. начальника Теофіпольського відділення поліції був призначений підполковник Сергій Дулєпов, оскільки попередній начальник Сергій Стучинський був призначений т.в.о. начальника Красилівського відділу поліції.
Розкажіть спочатку про себе: звідки, де до цього працювали?
- Мені 37 років, родом я зі Старої Синяви, виріс у родині міліціонера, мій батько, більше 30 років працював в органах внутрішніх справ, він ветеран ОВС. То ж і я пішов його стежкою, у 2005 році закінчив юридичний факультет Національної Академії Міністерства Внутрішніх Справ за спеціальністю слідство.
Працював у Старій Синяві слідчим, старшим слідчим, заступником начальника-начальником слідчого відділення, а з 11 травня 2018 року – начальником Старосинявського відділення поліції. 06.08. 2019 керівництво Головного Управління Національної поліції України в Хмельницькій області так вирішило, що я маю очолити колектив Теофіпольського відділення поліції.
Що скажете про особовий склад Теофіпольського відділення поліції?
- Оскільки вже працюю тут шостий місяць, можу зробити висновок, що це згуртований колектив професіоналів, причому молодий, адже середній вік наших працівників – до 30 років. Тобто, поруч з такими досвідченими співробітниками, як заступник начальника відділення капітан Богдан Ковальчук, начальник сектору превенції, підполковник Олег Федорук, працюють зовсім молоді, але, головне, вмотивовані поліцейські. Систематично працюємо над підвищенням професійного рівня, двічі на тиждень проводимо заняття зі службової та фізичної підготовки. Одне і друге вкрай важливе, адже необхідно мати добрі знання чинного законодавства та бути у відмінній фізичній формі.
Окрім того, за рейтинговими показниками Теофіпольське відділення впродовж кількохостанніх років перебувало в області серед лідерів, я чудово знаю, тому працювати гірше не маємо морального права, а навпаки ставлю за мету бути кращим підрозділом по всіх напрямках службової діяльності. Наразі, за показниками роботи превентивного блоку за 2019 рік наше відділення посіло перше місце в області, за що кращі працівники були заохочені.
А тепер поговоримо докладніше про головні напрями роботи відділення, почнемо із захисту прав та свобод громадян.
- Перш за все хочу зазначити, що всі чотири головні напрями нашої роботи – захист прав та свобод громадян, протидія злочинності, забезпечення публічної безпеки та порядку та надання в межах визначених законом послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги - тісно пов’язані між собою.
Важливим є те, що відповідно до чинного законодавства обмеження прав і свобод людини допускається виключно на підставах і в порядку, визначених Конституцією та законами України, за нагальної необхідності та в обсязі, необхідному для виконання завдань поліції. Поліцейським заборонено за будь-яких обставин сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитися до будь-яких форм катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. Також законодавчо заборонені будь-які привілеї чи обмеження за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного й соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовною або іншими ознаками. Тобто, головним завданням поліції в цивілізованому суспільстві є охорона інтересів людини, захист її прав. Це означає, що поліція служить захисту й охороні людини. Неухильне дотримання законності, гласність і відкритість у діяльності поліції слугує запорукою довіри населення до неї. Рівень довіри населення, відповідно до закону України «Про Національну поліцію», є основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції. Виходячи з цього, значно підвищуються вимоги до сучасного поліцейського. Його освітній, загальнокультурний рівень, підготовка, здатність правильно й ефективно застосовувати свої знання – основні умови становлення поліцейського нової формації, який перш за все служить людині, захищаючи та охороняючи її права і свободи.
Що скажете про роботу відділення із найскладнішого, найбільш об’ємного напрямку – протидії злочинності?
- Протидія злочинності – це безперервний процес, у межах якого одночасно й паралельно здійснюються загально-соці-альні та спеціальні заходи, що спрямовані на виявлення й розкриття злочинів. Ефективність протидії злочинності залежить від багатьох факторів. Відповідно, організація діяльності щодо протидії злочинам здійснюється за напрямами, кожен із яких має бути зумовлений і підпорядкований певній меті, а саме: виявлення ознак готування чи вчинення злочинів; викриття осіб, які вже вчинили злочини, для притягнення їх до відповідальності; перешкоджання втягненню осіб у злочинну діяльність; оперативно-розшуковий моніторинг, документування злочинної діяльності. Усі ці напрями необхідно розглядати як взаємозалежні складники протидії злочинності, які можуть уточнюватись і доповнюватись залежно від негативних процесів. Національна поліція України в цьому контексті відіграє одну з головних ролей, адже прямо визначена законодавством як правоохоронний орган і в силу своїх обов’язків найбільш часто стикається з найбільш різноманітними формами вчинюваних злочинів.
Разом із тим, Законом України «Про Національну полі-цію» від 02.07.2015 № 580-VII визначено завдання відповідного органу, серед великої кількості яких є положення, що орієнтовані на запобігання злочинам, а саме: здійснення превентивної та профілактичної діяльності, що спрямована на запобігання вчиненню правопорушень; виявлення причин та умов, що сприяють учиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, ужиття в межах своєї компетенції заходів для їх усунення.
Так, протягом 2019 року до нашого відділення надійшло 2549 звернень (що на 8,1% менше, ніж у 2018 році), з них 253 – кримінального характеру (що на 34,3% менше, ніж у 2018 році). Звісно, найбільше навантаження лягає на працівників слідчого відділення – т.в.о. заступника начальника -начальника слідчого відділення Ігоря Мірецького, слідчих Андрія Майчука та Павла Благи. Ос-кільки у відділенні є дві вакансії, слідчі працюють в середньому над 100 справами, то ж можна собі уявити, яка це важка робота. Адже оперативно зібрати доказову базу, мати незаперечні докази щодо підозрюваних у скоєнні злочинів – нелегко.
Що, на вашу думку, потрібно, аби посилити роботу із забезпечення публічної безпеки та порядку?
- Найперше, що я хотів би сказати з цього приводу, є те, що в громаді району потрібно формувати нетерпиме ставлення до порушень законності та громадського порядку. Це велике спільне завдання не лише правоохоронних органів, а й районної та місцевої влади, всіх державних структур, громадських організацій. Тобто, ніхто не має бути байдужим, жителі району мають сприяти правоохоронцям у розкритті злочинів, займати принципову позицію щодо порушників громадського порядку. Добре, що у нас є співпраця з відділом освіти, службою у справах дітей, центром соціальних служб сім’ї та молоді, що у нас активно працює ГО «Щити та меч». Та цього недостатньо, адже виховання у дітей почуття поваги до законності, формування в них громадянської позиції починається з родини, з дитячого садка, школи. Тобто, участь у цьому процесі повинні брати всі члени нашого суспільства. Хотів би ще сказати і про таке: на території Теофіполя, на в’їздах у селище на сьогодні встановлено вже 20 відеокамер. Це надзвичайно полегшує нам розкриття злочинів та документування адміністративних правопорушень. Але технічний прогрес не стоїть на місці. Нам вкрай необхідно встановити на в’їздах у селище 4 інтелектуальних камери, саме вони розпізнають номерні знаки в будь-яку пору року та доби. Тому питання придбання таких камер нам потрібно негайно вирішити. На даний момент на території обслуговування існує тенденція до зменшення аварійності, а саме з 55 у 2018 до 25 у 2019. Як позитивний чинник, хочу вказати у цьому плані на співпрацю з філією «Теофіпольськийрайавтодор», адже потрібно визнати, що стан державних та місцевих доріг в районі останнім часом значно покращився.
Дякую, Сергію Олександровичу, за розмову. Бажаю, щоб внаслідок сумлінної роботи працівників вашого відділення довіра населення району до поліції зростала, щоб всі розуміли, що ви служите, щоб захищати людей, їх права та свободи, але й і щоб громадяни не забували виконувати свої обов’язки.
Галина Тебенько