Погода

У школах та дитячих садках має бути тепло

 

Початок опалювального сезону – це завжди непросто, особливо для освітянських закладів, бо це ж і газові котельні, і твердопаливні, це маса проблем, це кошти, яких постійно не вистачає, і все таке інше. Не винятком став і початок цього опалювального сезону. Навчання у школах після осінніх канікул повинно було розпочатися у понеділок, 4 листопада, однак воно розпочалося лише в Теофіпольських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та 2 та в школах, які опалюються твердопаливними котлами. Школи, в яких газове опалення, продовжили канікули ще на два дні. Що ж відбулося?
Як відомо, у 2017 році ПАТ «Хмельницькгаз» поставив умову перед споживачами, які за опалювальний сезон споживали більше 10 тисяч кубометрів газу: відповідно до Кодексу газорозподільчих систем встановити модеми, тобто прилади дистанційного обліку споживання газу. Тобто, ця вимога стосувалася 10 шкіл району та одного дитячого садочка, які опалювалися газом. З самого початку потрібно було виготовити проекти. То ж у жовтні 2017 року відділ освіти райдержадміністрації замовив їх у ПАТ «Хмельницькгаз». У липні цього року відділ освіти проплатив 94 тисячі гривень за виконання цих проектів. Час ішов, а проекти не були виготовлені.

Запрошує «Відлуння»

 

 

 

Уже чотири роки, як керівником народного аматорського хорового колективу ветеранів війни та праці «Відлуння» районного будинку культури став Петро Головацький. До цього він був методистом з інструментально-художнього жанру. Каже, що працювати з таким прекрасним колективом - просто за щастя.
- Особливість хору ветеранів в тому, - розказує, - що склад постійно змінююється, адже вік та хвороби беруть своє. За станом здоров’я вже не співають Харлампій Розмаріца, Борболюк, Наталія Білоусова, Людмила Тарасова, Зоя Школьна, які багато років були самовідданними учасниками хору. То ж за час моєї роботи колектив на третину оновився, прийшли нові люди, голосисті, відповідальні. Як от Микола Люлько, Валерій Грух, Володимир Кобера, Олександр Колєснік, Людмила Мамиш, Галина Мартинюк, Людмила Лазарєва.

 «Чарівниця» зачаровує

 

Ніхто і не заперечить, що цей народний аматорський вокальний жіночий ансамбль районного будинку культури з часу свого створення став перлиною культурно-мистецького руху Теофіпольщини, окрасою будь-яких урочистостей чи заходів. Бо ж до кожного виступу «Чарівниця» старанно готується, досягає усіх критеріїв вокального співу ансамблю – триголосся, чистоти та динамічності звучання, емоційного забарвлення виконання.
- «Чарівницю» ми створили вісім років тому, - розказує керівник ансамблю Варвара Миронова, - я підібрала молодих дівчат з музичної школи, кілька років у нас був сталий склад. Ми дуже старалися, до кожного заходу підбирали нові пісні, глядачі приймали нас дуже тепло. Та дівчата пішли в декретні відпустки, до нас прийшли нові, молоді, голосисті. Але життя бере своє, наша співачка з чудовим першим голосом Галя Іванюк теж пішла у декрет, склад знову змінився.