Погода

Чергове засідання колегії райдержадміністрації розпочалося зі вступного слова голови РДА Юрія Маєвського, Адже повернувся з навчання з Польщі, мав багато позитивних вражень.
- Просто у цій країні навчилися працювати, - казав, - коли у 1989 році Бальцерович розпочав реформи, ще три роки були для країни надзвичайно складними. А далі почався розвиток. Хоч ми знаходимося лише  за 350 кілометрів, та там зовсім інший світ, інші реалії. Тут повна прозорість господарської діяльності, влада не заважає бізнесу, немає тіньової економіки, люди тут навчилися цивілізовано жити. На високому рівні  працює поліція, служба фіскального нагляду, в країні немає жодного олігарха, немає і державних підприємств. Формула успіху досить проста – всі чесно працюють, поважають закон. Напевне, саме через сюди на заробітки масово виїжджають українці, до речі, поводять себе набагато  стриманіше, ніж вдома.


      Затим перейшли до розгляду надзвичайно актуального питання – підбили підсумки минулого опалювального сезону, проаналізували готовність житлово-комунального господарства району  до нового сезону. Начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромисловогорозвитку Людмила Сапуга підкреслила, що опалювальний сезон 2017-2018 років був досить важкий, напружений, але ж все ж пройшов без зривів та надзвичайних ситуацій. Під час проходження опалювального сезону КП  «Тепловик», на балансі якого знаходиться у Теофіполі 3 діючі котельні та 1206 метрів у двохтрубному обчисленні діючої теплової мережі, вироблено 1427 та відпущено 1217,8 гл.калорій теплової енергії,на що затрачено 1442,6 складометрів дров та 390 тон брикету. Як відомо підприємство з 2016 року повністю відмовилось від використання природного газу. Кредиторська заборгованість підприємства складає  1953,6тис.гривень,    з них перед НАК «Нафтогаз України»  - 1199,1тис.грн., ця заборгованість утворилася станом на кінець 2013 року і з того часу не була нарощена. Заборгованість за дрова перед комунальним підприємством «Теофіпольлісвод»складає 471,1 тис.грн.,  за брикети - 174,4тис.грн,  інша заборгованість - 109 тис.грн(пальне, електроенергія, запчастини). Дебіторська заборгованість бюджетних установ перед підприємством  за теплопостачання складає 110,4 тис.грн.з них 88,9 заборгованість установ,що фінансуються з місцевого бюджету, 21,5- заборгованість  державного бюджету. Заборгованість по різниці в тарифах перед підприємством становить 4 495,9 тис.гривень. Збитковість підприємства обумовлена в першу чергу втратами на зовнішній тепломережі, яка потребує заміни на попередньо ізольовані труби,   відсутності сучасного обладнання на котельні №2 та №5.(Тариф на послуги  до 03 березня 2017 року складав 1839,34 грн., що не переглядався з 01.12.2015 року. З 3 березня 2018 тариф складає 2395,75 грн).
Наразі в районі  розпочато підготовку до нового опалювального сезону – розроблений комплекс заходів з підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року з урахуванням проведених обстежень та виявлених недоліків, які мали місце в минулому сезоні.
Однак Юрій Маєвський висловив глибоке занепокоєння ситуацією, яка склалася. Те, що минулий опалювальний сезон пройшов без зривів, вважає виключно заслугою райдержадміністрації, та такий стан в тепловому господарстві консервувати далі не можна. Адже проблеми ніде не подінуться. Якщо районна рада планує провести реформування комунальних підприємств – «Тепловик» та «Теофіпольлісвод», то це питання треба глибоко вивчити. На його думку, потрібно негайно створити комісію, все проаналізувати та визначитися: чи зможе «Теповик» надалі ефективно працювати, адже збільшення тарифів не є доцільним. З іншого боку, якщо «Тепловик» та «Теофіпольлісвод» об'єднаються, чи буде це економічно доцільним? Треба чітко розписати, розібратися, хто за що відповідає. На модернізацію котелень потрібні кошти, за сприянням слід звернутися до народного депутата Андрія Шиньковича. Зима – не за горами, ризикувати здоров'ям дітей та людей не будемо.
Свою позицію висловив і директор КП «Тепловик» Віктор Дем'янов. Зазначив, що в такому стані наступний опалювальний сезон підприємство не потягне. Є борги, у двох котельнях, які опалюють дитячі садочки «Зірочка» та «Бджілонька», застарілі котли, збиткові,  їх треба замінити. Де взяти кошти? Можливо, передати ці котельні на освіту. Виникла проблема і на котельні, яка опалює ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та державні установи – потік новий котел, недопрацював гарантійний термін, треба ремонтувати. За минулий сезон підприємство отримало від «Теофіпольлісвод»  1400 складометрів, 600 складометрів заготовили  самі, ще спалили 400 тонн брикетів. Паливо було неякісне, сире, то ж по боргу «Теофіпольлісводу» в сумі 571 тис. грн.(як стверджує директор Володимир Богач), є питання. Щодо об'єднання, то яким чином?
Також начальник відділу освіти Майя Мельник повідомила, що тривають роботи із ремонту системи опалення та теплотраси в Кунчанській ЗОШ І-ІІ ступенів, частково їх вартість проплатили ФГ «Кунчанський» та Кунчанська сільська рада. Ще ж на часі підключення 23 газових котелень до єдиної, вносяться зміни до проектної документації, ще потрібно закупити модеми, на все потрібно біля 550 тис. грн.
Далі керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун поінформувала про стан виконавської дисципліни в районній державній адміністрації у 2017 році та заходи щодо її покращення. За цей період до районної державної адміністрації надійшло 1560 документів. Зокрема, 12  указів Президента України, 12 постанов Кабінету Міністрів України та 6 розпоряджень Кабінету Міністрів України, 4 Постанови Верховної Ради України, 129 розпоряджень та 9 доручень  голови обласної державної адміністрації, 8 протокольних рішень, 892 листів з обласної державної адміністрації та 488  - від інших установ, організацій. Більш вимогливим став контроль за проходженням та виконанням документів. Взято на контроль  541 документ. Протягом аналізованого періоду згідно зі строками виконання надано 2092  інформацій вищестоящим органам про хід виконання та результати реалізації завдань, визначеними документами.
За звітний період головою районної державної адміністрації підписано 343 розпорядження, з них 260 – з питань основної діяльності, 82 – з кадрових питань (особового складу) та 1 – з адміністративно-господарських питань, а також 7 доручень та 5 протокольних рішень. На основі постійного контролю зазначених документів проводиться аналіз причин, що породжують можливі порушення у виконанні контрольних документів, оперативно вживаються заходи щодо удосконалення організації діловодства, зміцнення виконавської дисципліни в роботі з документами, підвищення відповідальності керівників за своєчасне виконання документів та заходи реагування щодо поліпшення виконавської дисципліни на місцях.
Про підготовку та проведення в районі оздоровчої кампанії «Літо-2018» доповіла головний спеціаліст відділу освіти Галина Лірук. Зокрема, зазначила, що влітку 2018 року різними формами оздоровлення та відпочинку планується  охопити відпочинковими послугами в пришкільних  таборах з денним перебуванням   – 1090 дітей.  Оздоровчими послугами планується забезпечити 310 дітей. Всього послугами планується забезпечити 1400 дітей  (49% від загальної кількості дітей шкільного віку), з них 1206 дітей пільгових категорій. На проведення оздоровлення дітей соціально-незахищених категорій із районного бюджету в 2018 році  виділено 180 тис. грн., (на харчування дітей у пришкільних таборах та придбання путівок). З державного, обласного бюджетів на оздоровлення дітей пільгових категорій у 2018 році  будуть також виділені   путівки. Планується залучати кошти місцевих агроформувань,  приватних підприємців, різних релігійних конфесій.
Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ірина Барановська, інформуючи колегію про стан свободи слова у районі, підкреслила, що  райдержадміністрація забезпечує  реалізацію державної інформаційної політики та недопущення проявів порушень дестабілізації суспільно-політичної ситуації. Газета «Життя Теофіпольщини» (ПП «Редакція газети «Життя Теофіпольщини»»)  висвітлює діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади, життя територіальних громад, проблемні питання суспільного розвитку.
Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації інформує видання про підготовку масових заходів, засідань колегії та інших соціально-значущих подій, постійно наповнює веб-сайт райдержадміністрації актуальною інформацією, що стосується суспільно-політичного та соціально-економічного життя району, області, країни. На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939 протягом 2016 року сектором інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації опрацьовано 51 запит, в 2017 році – 32 запити, а в 2018 році вже – 6 запитів на інформацію. Відповіді надано запитувачам згідно норм чинного законодавства.
Порушень норм законодавства України щодо надання відповідей на журналістські запити та забезпечення свободи слова у професійній діяльності районних засобів масової інформації не зафіксовано.
Основним джерелом інформації про діяльність органів влади залишається веб-сайт Теофіпольської райдержадміністрації, сторінка районної державної адміністрації у соціальній мережі Facebook.
Юрій Маєвський підбив підсумки роботи колегії,  закликав керівників структурних підрозділів, сільських та селищних голів до неухильного виконання прийнятих розпоряджень та співпраці.
Галлина Тебенько