Погода

Сьогодні, 26 квітня,  у 32-у річницю аварії на Чорнобильській АЕС, хочу згадати про ліквідатора І-ої категорії, порядну, справедливу людину, справжнього професіонала, надійного товариша, полковника міліції у відставці  Володимира Михайловича Мамчура.
Народився він у селі Гриценки Красилівського району 23 жовтня 1950 року.  Закінчив школу, відслужив армію, здобув середню спеціальну освіту у Новоушицькому технікумі механізації.  Починаючи з 1976 року, 23 роки відпрацював в органах внутрішніх справ, спочатку в позавідомчій охороні, потім  - у Теофіпольському райвідділі міліції. Був дільничним інспектором, оперативним черговим. За час служби неодноразово отримував нагороди від обласного управління міліції та районного відділу міліції, за відмінну роботу нагороджений медалями ІІІ-ого та ІІ-ого ступенів міністерства внутрішніх справ. Користувався великим авторитетом серед колег по роботі та жителів району, бо ж мав загострене почуття справедливості, ніколи нікого не підводив. З таким можна було спокійно йти в розвідку.


Володимир Михайлович був великим патріотом України, любив рідний край, природу. Був завзятим мисливцем та рибалкою, але не терпів браконьєрів. Його чесність завжди була для нас взірцем.
Коли трапилося Чорнобильське лихо, не ховався за чужі спини, одним з перших з райвідділу міліції став ліквідатором. Потрапив у зону на службу патрулювання у село Поліське-Бобер, як старший групи, разом з підлеглими міліціонерами встановлював осіб, виписаних із тридцятикілометрової зони, боровся з мародерами. Займався не тільки чергуванням на КПП, а й охороною громадського порядку та майна евакуйованих.
І хоч Чорнобиль сильно підірвав його здоров’я, змушений був вийти у відставку, завжди зберігав почуття гідності, був оптимістом, спілкувався з колегами, цікавився справами відділу, вболівав за долю країни.
13 лютого 2018 року наша громада чорнобильців, ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ понесла велику втрату. На 68-ому році життя Володимир Михайлович Мамчур відійшов у засвіт, не побачимо його більше, не поговоримо про життя.
Рідіють наші ряди. Смерть забирає кращих, тих, хто без страху та сумніву виконав свій обов’язок перед українським народом, вніс свою частку у ліквідацію страшного лиха - наслідків  Чорнобильської катастрофи. Поки живі, маємо про них пам’ятати.
Анатолій Стучинський, ліквідатор ІІ-ої категорії, полковник міліції у відставці, голова ГО «Єдиний щит»