Погода

Тут будуть гартуватися

 

майбутні козаки

 


Як ми вже повідомляли, наприкінці травня, під час збору дитячо-юнацьких об’єднань «Козацьке коло» у Молоткові Ланівецького району,в якому взяли участь дитячі козацькі курені Святецької, Воронівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лисогірської ЗОШ І-ІІ ступенів та команда пластунів «Зграя хортів» з Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, був підписаний меморандум про утворення Волино-Подільської Січі, дипломатичного документу про співпрацю Тернопільщини та Хмельниччини щодо військово-патріотичного виховання молоді. То ж, аби провести тут з 6 по 11 серпня вишкіл козацьких куренів Теофіпольщини та Ланівеччини, голова Теофіпольської районної ради Андрій Петринюк виступив з ініціативою збудувати у Лисогірському лісовому масиві наметовий табір, загородити його територію, встановити 5 вартових веж.

За інформацією відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку райдержадміністрації станом на 7 серпня у районі зібрано 72% площ ранніх зернових. Озиму пшеницю зібрали на площі 6 716 гектарів, середня урожайність становить 57,1цнт/га. Найкращі показники урожайності в філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» - 68 цнт/га, ТОВ «Україна-2001» - 65 цнт/га, ФГ «Кунчанський» - 63 цнт/га. Ярий ячмінь змолотили на площі 7 087 гектарів, середня урожайність – 44,5 цнт/га. СТОВ «Волиця» та ФГ «Кунчанський» збирають по 55 цнт/га. Завершення збирання ранніх зерновий – на фінішній прямій.

 

Жнивує ТОВ «Святець»

 


Примхливою була цьогорічна погода, не балувала хліборобів, з весни була посуха, далі лляли дощі, ще ж вітри виложили посіви. Вклали аграрії багато, згідно сучасних агротехнологій внесли мінеральні добрива, гербіциди, засоби захисту. Та урожай на окремих площах отримали менший, ніж сподівалися. Але з хлібом будуть.
У ТОВ «Святець» (директор Василь Мастій) завершують збір ранніх зернових. От у третій рільничій бригаді озима пшениця на одній площі вродила по 40 центнерів, а на другій – по 57.
- Рік на рік не схожий, - каже бригадир Сергій Федоришин, - все ж від Бога, хоч болить душа, та жнива у нас проходять організовано, в оптимальні строки. Ще кілька днів – і все зберемо. Закінчимо пшеницю, перейдемо на жито, овес, вику. Сумлінно трудяться наші механізатори, в приклад хочу поставити комбайнерів Олександра Погорільця та Івана Яцюка, намолотили хлопці вже 17 тисяч 600 центнерів зерна, тримають перше місце по господарству.

Із сесії районної ради


2 серпня під головуванням Андрія Петринюка відбулася чергова сесія районної ради. Спочатку вшанували пам’ять депутата Василя Пилипчука, який передчасно пішов з життя. Далі розглянули депутати аж 28 питань. В основному вони стосувалися діяльності правоохоронних органів, сооціального захисту населення, землеустрою, галузей освіти та охорони здоров’я, управління комунальним майном. В роботі сесії вже взяли участь Ольга Поліщук та Сергій Сапсай (на фото), які стали депутатами згідно партійних списків районної організації Блоку Петра Порошенка та районної організації політичної партії «Відродження» замість Юрія Маєвського (достроково припинив повноваження) та померлого Василя Пилипчука.
Спочатку депутати заслухали інформацію про діяльність Старокостянтинівської місцевої прокуратури на території Теофіпольського району за перше півріччя 2019 року. Заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігор Барахтенко, зокрема, повідомив, що за І півріччя 2019 року на території Теофіпольського району всього зареєстровано 202 кримінальних провадження, з яких обліковано, як злочини, 139, що у порівнянні з минулим роком на 31 % менше. Удвічі знизилась кількість тяжких злочинів, на 7 % - злочинів середньої тяжкості, на 6 % - злочинів невеликої тяжкості, на третину знизилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми. Знизилася кількість вчинених злочинів проти власності, на третину – крадіжок та шахрайств, удвічі – злочинів проти громадського порядку та моральності, не вчинено жодного розбою, грабежу та злочинів проти безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого.

Жінка-трудівниця,

 

берегиня народної пісні

 


Гальчинецька земля багата та родюча. Та найбільше багатство нашої землі – це її люди,  ті, хто створює історію, плекає свою землю, збирає урожай та ростить дітей, продовжуючи життя, творить нове своїми руками, плекає пісню і передає її у спадок з покоління в покоління.Такою людиною і берегинею народної пісні та творчості є Ганна Дмитрівна Кожан, яка нещодавно, у колі родини та друзів, відсвяткувала ювілей 70-річчя.
Народилась вона в Гальчинцях у звичайній бідній родині, оскільки мама після війни одна виховувала її та ще трьох сестричок. Тому з самого малечку доводилося збивати ноги в полі, розмовляти зі світанками, йдучи на ферму (ще з 8 класу),змушена була встигати і вдома допомагати, і вчитися, і на роботі бути передовою. Від доярки зуміла дорости на той час до обласного депутата.

Кунча гуляла,

 

вареники смакувала

 


Минулого недільного дня, на свято Марії Магдалини, з ініціативи місцевих культармійців, зокрема, директора будинку культури Віктора Осадчука, у Кунчі було організовано свято «Кунчанський вареник». Скажу відразу, що давно я не бачила такого веселого свята, такої теплої атмосфери, як цього дня, давно не відчувала такого душевного піднесення і радості. Я згадала своє дитинство і юність, адже тут народилася і виросла.
Відкрили свято ведучі Галина Долян і Галина Патлай, які запросили до гостей головного героя – Кунчанського вареника, роль якого вдало виконав Олександр Кухарчук. Він привітав усіх гостей, заспівав пісню про вареники і пригостив усіх ними. Фольклорний колектив «Розмай» також виконали пісні «Вареники у сметані», «Вареники мої».