КОГО ПОЛІЦІЯ ПОКРИВАЄ?
В 2016 році групою посадових осіб за зговором із колишньою жителькою с. Михиринці Шубіною Л.О. (прізвище змінено) шляхом підроблення заповітів померлих Віри Ющук та Анатолія Кротюка (останнє прізвище змінено), жителів с. Малий Лазучин, було привласнено їх земельні паї площею 12 га на суму 375 137 грн.
27 грудня 2017 року Теофіпольським відділенням поліції за моєю заявою було порушено кримінальну справу, де у витягу зазначено, що невідома особа підробила документи на спадщину.
Ви будете здивовані, але за рік так званого розслідування так і не встановлено, хто ця невідома особа, яка видала свідоцтво про право на спадщину без перевірки реєстрації останнього місця проживання Віри Ющук, за відсутності довідки про склад її сім’ї, де залишався її чоловік, який мав право на обов’язкову частку спадщини незалежно від змісту заповіту. Слідством не встановлено, хто ця посадова особа Новоставецької сільської ради, яка підробила заповіти померлих Віри Ющук та Анатолія Кротюка і на підставі яких в 2016 році видала громадянці Шубіній Л.О. дублікати заповітів без представлення документів, що підтверджували смерть заповідачів. Невідомою залишається посадова особа, яка незаконно видала з архіву сертифікати на земельну частку померлих із довідкою для нотаріуса про вартість землі, заниженою у чотири рази.
Жодна із перерахованих мною посадових осіб, причетних до злочину, і громадянка Шубіна Л.О. протягом не були допитані слідчим Теофіпольського відділення поліції Богданом Гончаруком. Чому ж не розслідується справа, де має місце привласнення чужого майна на суму біля 400 тисяч гривень?
Для порівняння, у 2018 році Теофіпольським районним судом засуджено: матір трьох дітей, яка викрала з магазину м’яконабивну іграшку на суму 490грн (Справа№685/381); двоє працівників сільгосппідприємства, які викрали два мішки комбікорму на суму 450грн. (Справа №685/12); троє студентів, що викрали із пустуючого приміщення котельні непридатні для використання деталі на суму 360 грн (Справа №685/499). Цей список можна продовжувати.
Можливо, це стиль роботи реформованої нової поліції. У читачів виникне слушне запитання, а що робить прокуратура? Для цього необхідно писати окрему статтю, як я добивалася, щоб мою заяву зареєстрували, як злочин.
Після неодноразових скарг на адресу перших осіб правоохоронних ор-ганів області, держави, я звернулася до Президента, як гаранта Конституції і наших прав. Ви будете здивовані.
Адміністрація Президента направила мою скаргу прокурору Хмельницької області Олегу Синишину, де її переадресували прокурору Старокостянтинівської місцевої прокуратури Василю Сліпцю, де її у свою чергу переадресували процесуальному прокурору в Теофіполі Івану Роговському, який в черговий раз повідомив мене, що слідчому дано чергову вказівку, яку він, на жаль, не бажає виконувати. Ось така реальність.
Постає питання: для чого громадянам сплачувати податки по утриманню правоохоронних органів, працівники яких, отримуючи заробітну плату, не захищають законні інтереси, тих хто їх утримує?
Не маючи надії на по-ліцію і прокуратуру, я звернулася до суду в цивільному порядку. Під час судового розгляду було встановлено, що колишній секретар Новоставецької сільської ради Валентина Савчук, на яку намагаються перекласти вину, жодного відношення до підробки заповітів немає, оскільки в книзі нотаріальних дій сільської ради за 1995 рік відсутній запис про запові-ти Віри Ющук та Анатолія Кротюка. Проте уже новий слідчий не бажає звертатися до суду про призначення почеркознавчої експертизи для перевірки справжності підписів на заповітах, що змусило мене звертатися до суду із клопотанням про призначення такої експертизи.
Користуючись нагодою, звертаюся до читачів районної газети: перевірте, можливо, і у ваших далеких родичів, померлих в 90-роки залишилися невитребувані сертифікати на земельну частку, які збері-гаються в архіві Теофіпольського відділення Держгеокадастру. Не дайте можливості стороннім особам заволодіти землею, до якої вони жодного відношення не мають.
Владислава Костюкова,
село Малий Лазучин