Погода

Об’єднувати людей для добрих справ


Такий напрямок у роботі сільського голови Микола Тимощук вважає чи не найголовнішим. Очолює Бережинецьку громаду вже три роки, трохи вже вдалося щось зробити. Та є ще чимало запланованого, аби покращити умови проживання людей в Бережинцях та в Рідці. Переконаний, що лише разом, спільними зусиллями, можна досягнути позитивних результатів. Бо ж один в полі не воїн.


- Треба, щоб кожна людина, кожна родина, - міркує, - долучалася до громадських справ, переймалася проблемами громади. То ж ще минулого року почали ми зі святих місць – сільських кладовищ, треба було їх порозчищати. Рідка, хоч менше село, виявилася дружнішою, тут люди прийшли з кожної хати. Перед Паскою знову ми збирали людей поприбирати на могилах, не лише на своїх. Навели порядок, бо ж люди таки відгукнулися. Ще ж якби в Бережинцях було так, як в Рідці, щоб всі люди брали участь в справах громади. Цього року з весни ми зібралися встановити загорожі на обох кладовищах, бо ж в Рідці воно взагалі не було обгороджене, а в Бережинцях загорожа вже була давня. Позрізали сухі пожовтілі ялини біля Бережинецького сільського будинку культури, порізали на пилорамі відділку ТОВ «Україна-2001», вийшли штахети. Знову скликали людей, і, як завжди, долучилося наше місцеве господарство, відділок № 1 ТОВ «Україна-2001» на чолі з великим патріотом громади Миколою Голубом. Дав техніку та своїх працівників, разом все і зробили.


Цьогорічний бюджет Бережинецької сільської ради становить 972 тисяч гривень, на розвиток запланували 428 602 гривень, долучилися до всіх районних програм підтримки, то ж субвенція до районного бюджету склала 23 тисяч гривень, 15 тисяч гривень перерахували на відділ освіти, 25 тисяч гривень виділили на Програму сільської ради з підтримки учасників АТО, їх у громаді 6.
- То ж у нас з’явилася можливість, - продовжує сільський голова, - поремонтувати, висипати дві дороги – по вулиці Садовій у Бережинцях, по вулиці Набережній у Рідці. Бо ж були вони вже вкрай у поганому стані, особливо у Рідці. Уклали договір з підрядником, роботи виконані якісно, працювала спеціальна дорожня техніка. То ж вулиця Садова обійшлася нам у 168 тисяч гривень, а вулиця Набережна через усю Рідку – 268 тисяч гривень. Повністю з підрядником ми ще не розрахувалися, чекаємо на надходження до бюджету. Ось недавно, вже у листопаді встановили біля сільської ради, по вулиці Набережній, сучасну загорожу. Вийшло гарно, порозчищали чагарники, повикорчовували пеньки. Знову Микола Іванович послухав, надав техніку, щоб це зробити, а ще – 20 мішків цементу. Цю загорожу ми замовили аж у Вінниці, бо у Теофіполі вона дорожча. А стару загорожу ми віддали у Рідку, використають її для загорожі саду нашого Героя Дмитра Загороднього.
Продовжувала сільська рада у цьому році окультурювати територію біля сільського будинку культури. То ж вирізали старі, хворі ялини, раціонально використали деревину, крім загорожі для цвинтарів вийшли ще маленькі штахети для квітника Бережинецької ЗОШ І-ІІ ступенів. Правда, на місці зрізаних ялин туї ще не посадили. Зате були зароблені 10 встановлених у будинку культури наприкінці минулого року сучасних великих вікон – господарство виділило будівельні матеріали та людей з будівельної бригади.
Підтримує сільська рада і освітні заклади громади - школу, дитячий садочок. Бо як інакше? Йдеться ж про дітей, про майбутнє.
- Є порозуміння, є співпраця, - каже директор Бережинецької ЗОШ І-ІІ ступенів Юлія Семенюк, - ми вдячні, що сільська рада нам постійно допомагає. Завдяки їй у нашій шкільній їдальні є металеві столи, мийки, кухонний інвентар, а в цьому році за кошти сільської ради закуплена нова електрична кухонна плита. Та й свіжі штахети прикрасили наш квітник. Вдячні і нашому господарству, адже надає нам продукти, будівельні матеріали для ремонту.
Зустрілися ми цього дня і з керівником відділку № 1 ТОВ «Україна-2001» Миколою Голубом.
- Я ж тут живу, - промовляв, - болить мене душа за ці села, так само хочу, що було краще, щоб вони не занепадали, а розквітали. То ж чим можу, тим допомагаю. Бо ж нема в сільській раді ні трактора, ні екскаватора, ні крана, ні бульдозера, ні грейдера, ні автомобіля. А без техніки що зробиш? Але ж то все для наших людей. І далі будемо допомагати. Бо треба ті хащаки на вулицях, пустих садибах порозчищати, попідсипати дороги, долучатися до ремонту школи, садочка, будинку культури та сільського клубу.
Не проминув Микола Іванович не похвалити трудівників господарства, бо ж сумлінні, добросовісні, а ще ж у неділю був День працівника сільського господарства:
- Трудиться у нас 70 людей, на два таких маленьких села, як Бережинці та Рідка, це дуже добре. Та все ж хочу вирізнити водіїв Павла Мартинюка, Сергія Соботюка, Сергія Прокопчука, Анатолія Кеца, завгаражем Руслана Романюка, головного інженера Івана Мартинюка, завідуючого молочно-товарною фермою Анатолія Мартинюка, доярок Олесю Романчук, Олену Теслюк, Ніну Кец, Зіну Баліцьку, механізаторів Василя Лук’янова, Василя Ковальчука, Віктора Самчука, Сергія Поступінського, Сергія Сахнюка, Миколу Кашперука. Щоб всі були здорові, щоб далі працювали, щоб жило наше українське село. І щоб молодь залишалася, щоб не було у нас пусток.
А як буде далі, коли таки утворяться об’єднані територіальні громади? Чи краще, чи гірше? Звісно, це хвилює всіх. Поки ж потрібно раціонально освоювати кошти сільської ради, робити все задля блага громади, і, головне, об’єднувати людей на добрі справи, що, треба визнати, і робить сільський голова Микола Тимощук.
Галина Тебенько