Погода

Безпека – запорука збереження здоров’я


Правила безпеки життєдіяльності слід знати всім, а підростаючому поколінню особливо. Адже, як свідчить безжальна статистика, маленькі громадяни нашої держави, на жаль, дуже часто стають учасниками надзвичайних подій, оскІльки у сучасному світі кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується.
Саме тому з метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, віро-гідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти, в усіх навчальних закладах області з 12 по 16 листопада був проведений «Тиждень знань з безпеки життєдіяльності».
Не стояла осторонь і наша Бережинецька школа. У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я, популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді, розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя, виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти.


Тиждень видався яскравим і насиченим різноманітними заходами. Хороші знання показали учні 8 та 9 класів під час участі у брейн-рингу, проведеного класним керівником 6 класу Володимиром Кратасюком. Вікторину «Правила безпеки життєдіяльності», яка дала можливість учням школи показати свої знання з основ БЖД, провела класний керівник 8 класу Валентина Акаєвич. Під час занять школярам роз’яснювались основні правила поведінки в побуті, при експлуатації побутових електроприладів, на транспорті, автошляхах та залізниці, під час збирання дикорослих грибів, при виникненні пожежі, під час грози та сильного вітру, при виявленні розливу ртуті, при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами, при виявленні маловідомих та вибухонебезпечних предметів.
Учні 5-6 класів переглянули кінофільм «Ти і правила дорожнього руху», а учні 2-4 класів - мультиплікаційні фільми «Уроки обережності». Всі бажаючі учні взяли участь у конкурсі малюнків «Безпека – запорука життя», а також спробували себе у розшифровці ребусів.
Захоплюючою і повчальною виявилась екскурсія до пожежної частини місцевого господарства, під час якої учні прослухали інструктаж з пожежної безпеки, мали можливість ближче познайомитися з особливостями професії рятувальника.
Заслуговує на увагу практичне моделювання можливих небезпечних ситуацій травматизму та способів надання першої домедичної допомоги, проведеного Михайлом Степанюком, класоводом 3 класу. Діти спостерігали та вчились самостійно надавати допомогу при травмах.
15 листопада в рамках Тижня в школі пройшов День цивільного захисту, коли було проведене від-працювання екстренної евакуації всіх учасників навчально-виховного процесу у випадку виникнення надзвичайної  ситуації за поданим сиреною сигналом тривоги.
Звичайно, і вдома, і у школі дітям щодня нагадують про правила безпеки. Але саме проведення Тижнів безпеки життєдіяльності є дієвою формою виховання підлітків, яка допомагає дітям правильно орієнтуватися у небезпеці та знаходити правильні рішення в разі виникнення надзвичайної ситуації.
Людмила Кец, заступник директора з навчально-виховної роботи