Погода

Велике, багатолюдне святкове дійство, яке відбулося 22 січня, у День Соборності, у день 106-ої річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Респубдіки, на межі Хмельницької та Тернопільської областей, ще раз потужно засвідчило: Україна незалежна, суверенна держава, і нікому її не роз’єднати, нікому не здолати.
Адже вперше, на місточку через річечку Жердь, де традиційно цього дня зустрічалися делегації Теофіпольщини та Ланівеччини, відбулася зустріч, єднання делегацій Хмельницької, Тернопільської, Рівненської та Чернівецької областей. Хмельницьку делегацію очолив начальник Хмельницької  обласної військової адміністрації Сергій Тюрін та голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, Тернопільську – голова Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода, Рівненську – голова Рівненської ОВА Олександр Коваль, Чернівецьку – голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк. На мосту через річку Жердь між селами Лисогірка та Осники очільники чотирьох областей обмінялися хлібом-сіллю та символічно поєднали дві половини державного стяга.


Делегацію Теофіпольської громади очолив Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев, участь в урочистостях взяли директор ТОВ «Святець» Василь Мастій, Герой України Василь Петринюк, голова правління ГО «Благодійний фонд Добра, Надії та Любові», організатор Гуманітарного штабу Теофіпольщини Андрій Петринюк, директор СТОВ «Волиця» Василь Кравчук, голова ФГ «Кунчанський Володимир Пицюк, голова відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської територіальної громади Володимир Кобера, благочинний Хмельницької єпархії Православної Церкви України отець Василь Крисак, настоятель храму Різдва Богородиці села Святець отець В'ячеслав, ветерани, волонтери громади, інші небайдужі люди.
Вітаючи учасників заходу, Сергій Тюрін наголосив, що сьогоднішня зустріч громад Хмельниччини, Тернопільщини, Чернівеччини та Рівненщини є свідченням того, що українці єдині, стійкі і незламні у боротьбі за свою свободу  і незалежність. “Саме наша єдність і соборність дали нам мужність протистояти жорстокому російському ворогу, зберегти нашу державність, переродили і зміцнили українську націю, згуртували навколо України всіх людей доброї волі і справедливості у цивілізованому світі. Ми не зламались, нас не зламати. Ми воюємо, боремось, працюємо і щодня знаходимо вирішення питань, які ставить перед нами нинішнє воєнне сьогодення. Ми єдині у наших думках і діях, ми відчуваємо надійне плече і підтримку один одного. Ми переможемо”, – сказав начальник Хмельницької ОВА.
 Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк наголосила, що  традиційна зустріч на межі областей, є символічною, адже підтверджує найтепліші дружні стосунки Хмельниччини, Тернопільщини, Рівненщини та Чернівеччини: «Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Свідченням тісних та ефективних взаємин є співпраця в рамках меморандумів, укладених між нашими регіонами. Національна єдність є не лише базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Адже сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність».


У спільній молитві за соборність України взяли участь преосвященні владики, всечесні отці. Всіх вразила святкова концертна програма. У ній взяли участь ліцеїсти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, вокальне тріо «Солов’ї Галичини», квартет «Акорд» Тернопільської філармонії, хори Теофіпольської та Лановецької громад, академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької філармонії.
Смачним обідом пригощала похідна козацька кухня, працював тир, виставка зброї та виробів народного мистецтва, також відбулися показові виступи та імітація бою від Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.
Однозначно, що святкові урочистості прикрасила участь волонтерів Теофіпольщини у благодійному ярмарку на підтримку Збройних Сил України. Вони представили два намети, це Гуманітарний штаб Теофіпольщини та «Святецькі волонтери».  Треба було натрудитися, за власні кошти та за донати купити продукти, додати домашні продукти, наготувати смачні українські страви та закуски. Ще ж треба було одноразовий посуд купити.
Отож, про намет Гуманітарного штабу Теофіпольщини. Наповнили його волонтерки з Новоставець та Колок. Що приготували у Новоставцях: Олена Глов’юк та Майя Окаєвич напекли гору рогаликів з варенням, насмажили пиріжки з горохом та капустою, а Наталія Гонюк запекла дві великих курки.
Три ночі не поспали невтомні волонтерки з Колок. Аби встигнути наготувати, розділилися на дві групи. Тож Людмила Бас, Галина Хитрун та Світлана Чернега приготували гриби, картопляники з капустою та м’ясом, деруни з сиром, налисники з сиром, вишнями та маком, гарбузово-яблучний фреш. Насмажили рибу, її на прохання Людмили Бас привіз фермер, рибалка Олександр Яцюк з Михиринець. Щира йому за це подяка.  Ще ж Світлана Чернега спекла печиво домашнього хліба та кров’янку. А Галина Лепетун, Наталія Семенюк та Лілія Хитрун приготували фаршировану рибу, вареники з капустою, канапки чотирьох сортів, тарталетки з різною начинкою, смажену у фритюрі картоплю. Ще ж Галина Хитрун наробила квіти, наплела віночки, ними прикрасила чудовий коровай, який спекла господиня Ніна Магдійчук з Волиці, представниця клубу «Скарбниця». Тож намет Гуманітарного штабу Теофіпольщини, який в національному стилі оформила Людмила Бас, з прекрасними українськими рушниками, вишитим килимом, був дуже привабливим, підходило до нього багато людей, всіх пригощали Галина Лепетун, Людмила Бас, Наталія Семенюк, Олена Глов’юк, та Майя Окаєвич, бажаючі могли кинути якісь гроші в скриньку.
Також гідно був представлений намет «Святецькі волонтери». Дружно участь у підготовці до Злуки взяли невтомні жінки з групи «Святецькі волонтерочки», насмажили пиріжки з горохом та капустою, біляші. А Галина Туз напекла домашній хліб у печі. За кошти з волонтерської каси закупили 17 кілограмів курячих стегенців, а чудові люди Богдана та Віктор Біличі їх закоптили. Підтримали і вчителі Святецького ліцею: наготували 180 порцій сосиски в тісті та чотири солодких рулети. Ще ж Богдана Білич напекла солодку випічку. Вторгували біля 15 тисяч гривень, закладуть у касу, на решту знову будуть закупляти основу для сітки, рулони спеціальної тканини спанбонд та знову будуть плести маскувальні сітки для Збройних Сил України.
В продовження святкових заходів керівники областей побували у селі Молотків у меморіальному комплексі-музеї «Молотківська трагедія», у Лисогірському лісовому масиві, де вже шість сезонів працює табір козацького гарту «Подільсько-Волинська Січ».
Отож, всі, хто цього дня долучився до цього святкового дійства, безперечно, отримали незабутні враження, заряд бадьорості та натхнення, відчуття єдності у палкому бажанні перемогти у цій жорстокій війні, здолати лютого ворога, зберегти нашу державність, соборність України.
А.Джус