Погода

Про невтомних жінок-волонтерів з клубу за інтересами «Скарбниця» ми вже не раз писали у нашій газеті. Про їх громадянську позицію, про палке бажання внести свій внесок у нашу велику перемогу, про сприяння розбудові Подільсько-Волинської Січі-2024, про конкретну підтримку відкриттю шостого сезону наметового табору козацького вишколу у Лисогірському лісовому масиві. Просто сидіти, нудьгувати, пліткувати – не можуть, бо така вже в них вдача. Хочуть робити добрі справи.

От у вівторок, 25 червня, в приміщенні офісу ГО «Благодійний фонд Добра, Надї та Любові» відбулося чергове засідання «Скарбниці». Його господиня Валентина Романович наголосила, що їх останнє захоплення – плетіння килимків для бійців-земляків та для Подільсько-Волинської Січі стає популярним, коло майстринь збільшується. Тому вирішили провести сьогодні майстер-клас з їх плетіння. Та оскільки дуже важливим є самопочуття жінок, їх здоров’я, на зустріч запросили сімейного лікаря Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Марину Кедрун. Аби почути професійні поради, як жити та перемагати гіпертонію, нефрологію, як вберегтися від магнітних бурь.

Тож Марина Станіславівна у доброзичливій манері порадила, як важливо при таких хронічних захворюваннях виконувати призначення лікаря, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, більше відпочивати, не перевтомлюватися, налаштовувати себе на позитив. На жаль, магнітні бурі почастішали, людям поважного віку їх важко переносити. Але і для таких випадків є поради: у ці дні менше перебувати на свіжому повітрі, пити заспокійливі трав’яні чаї.

А далі власне відбувся захопливий майстер-клас. Завітали до «Скарбниці» гості – жінки-переселенці Наталія Хомич з Харківської області, яка зараз проживає в Турівці, а також Ганна Давідчик з Донецької області, яка зараз проживає в Котюржинцях. Пані Наталія дуже гарно в’яже, вже сплела та передала на Подільсько-Волинську Січі багато килимків. Пані Ганна плете квадратні та еліпсоподібні килимки, застосовує ажурні орнаменти. Тож теофіпольським господиням було чого в цих жіночок повчитися. Розказували вони і про себе, довелося їм покинути рідні домівки та приїхати на Теофіпольщину. Та сумують за своєю малою Вітчизною, мріють повернутися. Якби ж закінчилася ця війна…

Всіх зачарувала працівниця Теофіпольського лабораторного відділення Ольга Марценюк. Поки всі розмовляли, сплела дуже симпатичну корзинку, ходили в неї руки ходором. А потім розказала, як це в неї виходить. Людмила Іванькова, також працівниця Теофіпольського лабораторного відділення, принесла зразки гачків для плетіння виробів з товстих ниток. Найкраще робити їх з акації, ця деревина дуже міцна.

Відома у Теофіполі майстриня Галина Журавська плете вже давно, і на замовлення, і на продаж, але під час цієї зустрічі дещо для себе почерпнула. Як і Варвара Миронова, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Чарівниця» Теофіпольського центру культури та дозвілля.

Всім було затишно, по-домашньому. І як годиться на посиденьках, пригощалися чаєм, кавою та смачним печивом. Напекли його Ніна Магдійчук, Надія Гурушкіна, Галина Панаріна, Валентина Романович, Галина Мартинюк та Людмила Волошинець.

Всіх зворушила Галина Панаріна, прочитала із збірки «Джерела мудрості» поезію «Блаженний, хто діждався сивини». Тож «Скарбниця» знову здивувала. Своєю жагою до життя, причетністю до добрих справ.

А. Джус