Погода

Знову мені хочеться повторити: як прекрасно, що завдяки співпраці патріотів Тернопільщини та Теофіпольщини п’ять років тому у Лисогірському лісовому масиві розпочав працювати наметовий табір козацького вишколу «Подільсько-Волинська Січ-2019». І сталося це з ініціативи тодішнього голови Теофіпольської районної ради Андрія Петринюка та уродженця села Молотків, наказного отамана Тернопільського крайового коша Українського козацтва, керівника потужного волонтерського центру у Тернополі, одного із засновників ГО «Тернопільський десантно-козацький рій» Володимира Мосейка.

Як прекрасно, що впродовж цих п’яти років наметовий табір розбудовувався, до цього долучилися багато небайдужих людей – крім Андрія Петринюка, Володимира Мосейка та його команди, це директор СТОВ «Святець» Василь Мастій, тодішній директор Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимир Прокопчук, голова ФГ «Кунчанський Володимир Пицюк, керівник відділку ТОВ «Україна-2001» Микола Снігур, трудовий колектив тодішнього КП «Теофіпольлісвод» на чолі з директором Володимиром Богачем, генеральний директор ПП «Добрий хліб», депутат обласної ради Віктор Лебединський, голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч», Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев, ПП Олег Табаркевич. Дуже багато зробили сім’я Петринюків та ТОВ «Подільське»: організували будівництво печі, привезли плити, будівельні матеріали, викопали септик, розчистили територію, спланували волейбольний та футбольний майданчики. Незабутній внесок у розбудову табору вніс майстер з Кунчі, ветеран праці Леонід Марценюк, адже змурував піч, духовку, три плити на шість місць.

Для облаштування табору дуже багато зробили і продовжують робити активісти відокремленого підрозділу організації ветеранів України Теофіпольської теритріальної громади на чолі з Володимиром Коберою та Гуманітарного штабу Теофіпольщини. Завдяки Володимиру Мосейку та його команді була викопана свердловина, придбаний генератор, встановлені сонячні панелі, душові кабінки, стаціонарні та біотуалети, тож козацький вишкіл вже минулого року проходив у більш комфортних умовах. Та роботи ще є чимало: треба добудувати сторожку, вже залитий фундамент для будівництва їдальні-актової зали.

Тож у суботу, 3 червня, відбулася урочиста презентація «Подільсько-Волинської Січі-2023». Це було пречудово, стояла гарна погода, маса дітей, гості, дитячі колективи, майстри мистецтва. В рамках цього дійства відбувся вже традиційний, п’ятий велопробіг «Ми обираємо мир» за маршрутом Теофіполь-Святець-Лисогірка, присвячений Дню Героїв, Міжнародному Дню захисту дітей та п’ятій річниці «Подільсько-Волинської Січі». Організували його Володмир Кобера та голова ГО «Теофіпольська районна організація ветеранів та пенсіонерів органів ОВС «Щит і меч» Анатолій Стучинський. Біля пам’ятного знаку Божої матері, всім захисникам української землі благочинний Теофіпольського округу Православної Церкви України, митрофорний протоієрей отець Василь Крисак окропив святою водою дружний колектив любителів здорового способу життя, були тут і старші люди, і діти, і родини з батьками та дітьми. Був і випускник Теофіпольського ліцею № 2, чемпіон Європи-2023 з гирьового спорту Орест Федонюк. Працівники поліції Сергій Череп’юк, Олексій Горобець та Віталій Грисюк на двох спецавтомобілях супроводжували колону, навіть допомогли поремонтувати велосипед одного хлопчика.  Медичний супровід здійснювала сімейний лікар, завідувач Святецькою амбулаторією загальної практики сімейної медицини Тетяна Кравчук та водій автомобіля Петро Карнась. У Святці 40 учасників велопробігу із запашним короваєм зустріли в.о. голови сільської ветеранської організації Іван Сут, заступник директора Святецького ліцею з виховної роботи Надія Сут, культосвітній актив села. Всі разом поклали квіти до обеліска загиблим односельцям у роки Другої світової війни. До колони доєдналося 30 учнів Святецького ліцею, ще троє мотоциклістів. У Лисогірці любителів велосипедного спорту зустріли староста Святецького старостинського округу Алла Щур та заступник директора Лисогірської гімназії Інна Стецюк, разом вшанували пам’ять загиблих жителів села у Другій світовій війні.

Участь в урочистому відкритті заходу взяли Володимир Мосейко зі своєю командою, директор табору Анатолій Бериславський, депутат Хмельницької районної ради, організатор Гуманітарного штабу Теофіпольщини, отаман Теофіпольського козацького коша Андрій Петринюк, єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський владика Павло, отець Василь Крисак, благодійники «Подільсько-Волинської Січі» з Тернопільщини, Володимир Кобера, Анатолій Стучинський. Всім, завдяки кому вже вп’яте запрацює наметовий табір козацького вишколу, Володимир Мосейко вручив подяки від благодійної організації «Благодійний фонд «Подільсько-Волинська Січ»», а Володимир Кобера – сувенірні футболки від ПП «Аслан-текстиль». Також Володимир Кобера з Анатолієм Стучинським відзначили найповажнішого за віком учасника велопробігу Бориса Пислара, наймолодших учасників Назара Патлая, Анжелу Воціховську із Кунчі, Влада Пастощука з Теофіполя, сімейні екіпажі із Кунчі (Юрій, Олена, Аліна Лизак, Ангеліна та Станіслав Цибуля), з Теофіполя (Оксана Тимків, Вікторія Бойченко), з Новоставець (Світлана та Василь Кислюк), їм вручили пам’ятні сувенірні книги. Патріотичну поезію під час нагородження прочитала учениця Коров’єнської гімназії, маленька поетеса Богдна Гуменюк. Також Володимир Мосейко вручив кубок за перемогу у турнірі ветеранів з міні-футболу команді з Теофіполя, за друге місце – команді з Ланівець, а за третє місце – збірній команді «Подільсько-Волинська Січ».

Далі відбулася чудова святкова програма: спортивні змагання, виставка зброї, стрільба з лука, арбалета, пневматичної та пейнтбольної зброї, виставка козацької фабрики ковальства «ВІГО», майстер-класи, прекрасний концерт майстрів мистецтва та дитячих колективів Тернопільщини. Всі бажаючі скуштували смачний козацький обід, продукти для якого надав Андрій Петринюк. А Ніна Магдійчук, активістка ветеранської організації з Теофіполя приготувала та роздала 300 неймовірно смачних пиріжків, смачну випічку приготували та роздали господині з Колок Валентина Шкроба та Наталія Семенюк.

Свято відвідав і Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев, привітав його учасників, наголосив на важливості патріотичного виховання дітей та молоді, їх готовності стати в ряди захисників України.

– Разом ми робимо велику справу, – прокоментував захід Андрій Петринюк, – розбудовуємо «Подільсько-Волинську Січ», готуємось до відкриття першої зміни табору козацького вишколу. Прекрасно, що ми робимо це разом, одному це не під силу. Тож від себе особисто висловлюю слова щирої подяки всім, хто долучився до підготовки та проведення сьогоднішнього свята, в тому числі велопробігу: депутату Хмельницької обласної ради Віктору Лебединському, підприємцям з Теофіполя Олександру Яремчуку, Сергію Гончару, Володимиру Каразею; нашим доблесним ветеранам, голові Гуманітарного штабу Теофіпольщини Анатолію Козаку та його заступнику Василю Гандовському, представнику штабу в Шибені Зої Нікітчук та її невтомній команді. Отож, 18 червня будемо зустрічати учасників першої зміни табору, зробимо все можливе, аби діти загартувалися, стали здоровішими, набули нових знань та вмінь, зростали справжніми козаками.

Галина Тебенько