Погода

8 травня, День пам’яті та примирення, день, коли світ та Україна вшановують пам’ять усіх жертв Другої світової війни 1939-1045 років. Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни.

А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Через тиждень після Паски була у нас у Волиця-Польовій провідна неділя. Здавалося, все гаразд. Відвідали тих, хто вже не з нами, помолилися. Все, як треба, як заведено. Але що залишилося на кладовищі після провід?

На другий день була я там. І ось яка «картинка» вразила мене до глибини душі. Маса ворін та собак блукали між могилами, підбирали шматки пасок та крашанки. На могилках – залишки трапези тварин і птахів. Пам’ятники у воронячому посліді.

…З чого починається школа? Хтось скаже, що з першого дзвоника, хтось – з букваря і прописів. Але нам здається, що школа починається з веселого дитячого сміху, який зливається у мелодію. Нота кожного є складовою цієї мелодії. Тоді вона звучить… А диригентська паличка – в руках директора школи.

Сьогодні керівник навчального закладу – це адміністратор, економіст, юрист, маркетолог, піар-менеджер, фахівець з кадрів. І, звичайно, психолог, соціолог, педагог. І саме такий наш директор. Саме така наша Лідія Кузьмівна! Людина мудра, порядна і надзвичайно відповідальна. Вона визначає вектор розвитку ліцею. Вищу мету. Місію. Мрію. Ту захмарну далечінь, до якої заклад прагне із року в рік … Стати найкращими, зробити ос¬вітній прос¬тір сучасним, забезпечити стовідсоткові потреби та запити здобувачів освіти… Досягнемо? Будемо прагнути до нових горизонтів!

Сьогодні наша країна переживає нелегкі часи. Тому – як ніколи підвищується роль освіти у підготовці учасників освітнього процесу до дій в надзвичайних ситуаціях, до подолання стресів та тривожності, адже безпека починається з обізнаності.

Тому з 24 по 28 квітня 2023 року у нашому було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати». Протягом тижня діти повторили дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру, переглянули фільми «Небезпечні знахідки. Обережно міни» та «Чорнобиль— горе України, її незагоєна рана». Класними керівниками були проведені інформаційні години по класах «Дитина в автономній ситуації».

Другий рік триває страхітлива війна російської федерації проти нашої суверенної, незалежної України. Другий рік рашистські окупанти знищують нашу країну, українців та все українське. Вони вбивають, калічать, руйнують, спалюють, грабують, стирають з лиця землі міста, містечка та села, здійснюють воєнні злочини проти цивільного населення.

Ось таке справжнє обличчя «руского міра», який століттями поневолював українців, проводив політику національного та духовного гноблення. Тож тепер боротьба на незалежність України полягає не лише у військовій перемозі, відновленні кордонів держави на 1991 рік, а й у перемозі на культурному та релігійному фронтах, де питання незалежності української церкви є вкрай важливим. Треба викорінити все, що пов’язує нас з країною-агресором.