Погода

23 листопада, Європарламент визнав російську федерацію  державою-спонсором тероризму Цього ж дня росіядовела беззаперечну правдивість цього визначення.Знову здійснила масований обстріл української енергетичної інфраструктури. Цецивільнаінфраструктура, яка забезпечуєелектро- та теплопостачання для мільйонівукраїнськихжінок, дітей та пенсіонерів. Ракетний обстрілпризвів до тимчасовогознеструмленнявсіхатомнихстанцій, більшостітеплових та гідроелектростанцій. Такожураженіоб‘єктиелектропередачі.Через зниженнячастоти в енергосистеміУкраїни на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацювававарійнийзахист, унаслідокчоговсіенергоблоки були автоматично відключені.

Унаслідокцьогобулознеструмленопереважнубільшістьспоживачівелектроенергії по всійкраїні. Відбувалисяаварійнівідключення.Відсутністьелектроенергії,звісно,впливала на наявність тепло- та водопостачання. З цього самого дня енергетикивжерозпочали працювати працюють і робити все можливе для якнайшвидшоговідновленняелектропостачання.Алемасштабиуражень були величезними, тож для цього знадобився час.

Як справилися з цією критичною стуацією на Теофіпольщині, адже у середу, 23 листопада, біля сьомої години вечора вся територія громади була повністю знеструмлена. Ранком 24 листопада директор Теофіпольського РЕМ Василь Борболюк повідомив нам, що район залишився без живлення, крім того, внаслідок складних погодних умов, обледеніння гілок, були пошкоджені місцеві електромережі. Тож бригади РЕМ ще з середи розпочали активно працювати. У Теофіполі світло з'явилося вже у четвер надвечір, поступово у наступні дні підключалися населені пункти громади. Звісно, до планових відключень електроенергії ми вже звикли, але коли чотири доби нема світла… Та все в порівнянні, бо комусь ще гірше - бійцям на фронті, людям з прифронтових зон, які вже місяцями живуть без світла, води та тепла.

Ось що розказав нам Василь Борболюк у понеділок,28 листопада, коли роботи з відновлення електропостачання вже завершувалися:

  • Дійсно, ще ніколи такої складної ситуації не було.Техніку нам надав Хмельницький міський РЕМ, а бригади Теофіпольського РЕМ, дві бригади з Волочиського РЕМ та одна з Красилівського РЕМ працювали з семи годин ранку до дев'ятої вечора. Головною причиною пошкоджень наших електромереж стало падіння обледенілих гілок, вони були скрізь, на дорогах між населеними пунктами, у селах. Ми постійно проводимо обрізання гілок дерев, які нависають над електролініями, але не маємо повноважень видаляти стовбури дерев, які ростуть вздовж доріг, де йдуть електролінії Це компетенція ДП «Хмельницькооблавтодор», філії «Теофіпольськийрайавтодор». Ще ж були пошкодження електроліній, які проходять через поля, де, звісно, нема доріг. Тож аж у неділю надвечір частково була підключена Шибена, а сьогодні ми вже завершуємо ці роботи, повністю буде постачатися електроенергія до Шибени та Гаївки.Ще будемо працювати у вівторок на лініях до Мар'янівки та Немиринець. Ще хочу сказати таке: були випадки, коли в цю негоду гілки з дерев власників садиб також пошкодили наші електролінії. То про це треба заздалегідь подбати і господарям, щоб вони не створювали аварійних ситуацій.Також хочу наголосити, що наші працівники – сумлінні та відповідальні, що цілий день вони працюють надворі, коли холодно, коли йде дощ чи сніг, доводиться працювати і вночі з ліхтариками. Але це наша робота, і ми будемо і надалі її робити. Бо без світла ніяк. Такий наш внесок у наближення перемоги.

Дійсно, нашим енергетикам потрібно довіряти. І росії нас не вдасться залякати, бо не боїмося темряви, не боїмося холоду. А перемагаємо спільними зусиллями, кожен на своєму робочому  місці.

Галина Тебенько