Із засідання колегії
Наприкінці червня відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації. Спочатку обговорили вкрай важливе питання «Про стан та заходи забезпечення протипожежного захисту врожаю 2018». Провідний інспектор районного сектору Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області Дмитро Кадай зокрема, у своєму виступі зазначив:
- Незважаючи на те, що працівниками Теофіпольського районного сектору ГУ ДСНС з метою попередження виникнення пожеж, збереження життя, здоров’я людей та матеріальних цінностей постійно вказувалось на необхідність виконання протипожежних заходів, до теперішнього часу переважна більшість керівників господарств нехтують вказівками служби державного пожежного нагляду по прийняттю мір для усунення вказаних недоліків. Будівлі зерноскладів не обладнуються блискавкозахистом, а які обладнані, то в недостатній кількості.
Керівники господарств, головні інженери, бригадири тракторних бригад, механізатори нехтують дотриманням елементарних правил пожежної безпеки, допускають до збирання урожаю сільськогосподарську техніку в технічно несправному стані - підтікає мастило, колектори двигунів незахищені металевими сітками для запобігання попадання соломи.
Хоч райдержадміністрацією спільно з РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області на виконання робочого плану забезпечення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання урожаю 2018 року було проведено наступні заходи:
- начальником цивільного захисту Теофіпольського району видано наказ про утворення районного оперативного штабу з координації дій з проведення заходів та мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2018 році;
- розроблено план-графік спільних патрулювань хліб-них масивів стосовно недопущення пожеж спалювання сухої трави та післяжнивних залишків;
- організовано роботу щодо проведення обкошування та оборювання жнивних полів поблизу автомобільних доріг та лісових масивів сільськогосподарськими підприємствами;
- здійснено заходи щодо чергування пристосованої техніки для пожежогасіння техніки на хлібних масивах під час збирання урожаю.
З метою належного реагування на події, які можуть виникнути в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю 2018 року, автомобіль 36 ДПРП АЦ-40 (131)137А обладнаний пристроями для гасіння пожеж на корені. Для створення розпилених струменів води використовуються турбінні розпилювачі НРТ-5. Для гасінняпожеж в екосистемах (суха трава, післяжнивні залишки) автомобілі 36 ДПРП забезпечені хлопушками з розрахунку 2 на автомобіль, загальна кількість хлопушок в підрозділі становить 4 шт. Для чергування на хлібних масивах задіяно 9 пожежних автомобілів місцевих пожежних команд та пристосована техніка для пожежогасіння.
Про підготовку агроформувань до збирання зернових культур врожаю 2018 року колегію поінформував головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, будівництва та агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Закордонець. Повідомив, що практично всі агропідприємства готові до жнив. Вже й станом на 27 червня розпочали жнивувати: ТОВ «Святець» зібрав 100 гектарів озимого ріпаку, а ТОВ «Нива» - 80 гектарів ріпаку та 12 – озимого ячменю.
Головуючий на засіданні колегії перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський висловив стурбованість з приводу невиконання керівниками агропідприємств вказівок служби державного пожежного нагляду. Адже йдеться про попередження виникнення пожеж, збереження життя, здоров’я людей та матеріальних цінностей. То ж зажадав неухильного виконання приписів та прийнятого розпорядження.
Далі на колегії розглянули питання про роботу виконкомів Святецької та Лідихівської сільських рад щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади. Святецький сільський голова Катерина Базалійська поінформувала, що на території Святецької сільської ради проживає 2026 чоловік. Обсяг бюджету загального фонду по доходах затверджено в сумі 2 954, 6 тис.гривень За підсумками роботи 5 місяців 2018 року до загального фонду бюджету сільської ради надійшло податків і платежів в сумі 974,9 тис. грн., при бюджетних призначеннях на цей період 957,4 тис. грн., що становить 101,8% до затверджених призначень.
На території Святецької сільської ради знаходяться загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, заклад дошкільної освіти, Лисогірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Лисогірський заклад до-шкільної освіти та Мар’янівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.
У Святецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017-2018 навчальному році навчалося 203 учні. З метою енергозбереження школа потребує утеплення фасадів та горищного перекриття, заміни 45 віконних блоків (у 2018 році з обласного бюджету на капітальні видатки (заміни вікон) Святецької ЗОШ І-ІІІ ст. передбачено 195 тис.грн.), заміни покрівлі. Для учнів початкової школи слід придбати 30 парт та електроплити для харчоблоку.
Святецький заклад дошкільної освіти «Орлятко» розташований в типовому приміщенні, проектна потужність 47 дітей. В закладі функціонує 2 групи, дошкільну освіту здобувають 62 дітей дошкільного віку. Є необхідність відкрити додаткову групу. Потрібно запланувати кошти на придбання постільної білизни, дитячих полотенець, ноутбука, на заміну дверей на веранді та в складському приміщенні. Заклад дошкільної освіти потребує реконструкції веранди, модернізації ігрового майданчика. На часі - підключення закладу до мережі-інтернет. У Лисогірській ЗОШ І-ІІ ступенів у 2017-2018 навчальному році навчалося 60 учнів. В 2018 році на проведення поточних ремонтів використано 8 700 грн. батьківських коштів. Поточного ремонту потребує покрівля приміщення школи. Необхідна заміна підлоги у 8 класних кімнатах ( загальна площа – 250 м. кв.), заміна міжкласних дверей. З метою енергозбереження школа потребує заміни вхідних тамбурних дверей (відсутні другі двері) та запасних дверей, заміни меблів у шкільній їдальні. У шкільній котельні потрібно замінити газовий котел, також необхідно придбати кухонний посуд, спортивний інвентар.
Лисогірський заклад дошкільної освіти «Сонечко» розташований в типовому приміщенні, проектна потужність 24 дітей. В закладі функціонує 1 група, дошкільну освіту здобувають 20 дітей дошкільного віку. Потрібно замінити 2 дверей, встановити піднавіс, придбати баки для сміття, замінити світильники. Також потребує модернізації ігровий майданчик.
В Мар’янівській ЗОШ І-ІІ ступенів у 2017 -2018 навчальному році навчалося 26 учнів. У цьому році на проведення поточного ремонту приміщення школи використано 4500 грн. батьківських коштів, зроблено ремонт підлоги, встановлено умивальник, електрорушник. Необхідно придбати духові шафи, електроконвектор для шкільної їдальні.
Лікарська амбулаторія с.Святець обслуговує населення дільниці -2733 чол., із них дітей-426, підлітків - 93, дорослого населення-2214 чол. При амбулаторії діє фізіотерапевтичний кабінет, стоматологічний кабінет. Святецька сільська рада виділила 5826 грн. на ремонт сухожарового шкафа та електрокардіографа, ФГ «Кунчанський» надав спонсорську допомогу у розмірі 20 000 гривень на виготовлення картограми земельної ділянки під будівництво Святецької АЗПСМ. За 6 місяців 2018 року на невідкладну допомогу, поточний ремонт та інші потреби ФП сіл Лисогірки та Мар’янівки кошти не виділялись.
Святецький сільський будинок культури потребує капітального ремонту, на що Святецькою сільською радою виділені кошти в сумі 1 050 000 гривень, з них: на корегування проектно-кошторисної документації - 45 000 гривень, проведення експертизи проектно-кошторисної документації - 5 000 гривень та проведення капітального ремонту будинку культури - 1 000 000 гривень.
Святецька сільська бібліотека комп’ютеризована, діє пункт безкоштовного доступу до інтернету на 3 інтернет місця. На сьогодні посади завідуючих Мар’янівським та Лисогірським сільськими клубами є вакантними.
У своєму виступі Лідихівський сільський голова Лідія Поліщук зазначила, що на території Лідихівської сільської ради проживає 1017 чоловік. Бюджет сільської ради у 2018 році становить 1 155 тисяч гривень. Основними платниками платежів до бюджету є: ТОВ «Україна 2001» – 193,7 тис. грн., ФОП Михайло Тєнєнєв – 118,8 тис.грн., ФГ «Подільська нива» - 11,5 тис. гривень.
У 2018 році на потреби Лідихівського закладу дошкільної освіти кошти виділено в сумі 5668,00 грн. - на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту приміщення. Є потреба в придбанні вхідних дверей для харчоблоку, комп’ютерної техніки.
На ремонт шкільного автобуса Строковецької ЗОШ І-ІІ ступенів виділено субвенцію з сільського бюджету в сумі 6000 грн. Школа потребує утеплення фасадів та горищного перекриття, заміни покрівлі школи, поточного ремонту - система внутрішньої тепломережі, у харчоблоці необхідно встановити блок витяжної вентиляції. У 2018 році на потреби Строковецького закладу дошкільної освіти кошти виділено в сумі 3,0 тис. грн. на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту приміщення. Потрібно закупити 3 столи, посуд, електром’ясорубку. Мережа закладів культури Лідихівської сільської ради складається із сільського будинку культури, 2 сільських клубів, 2 сільських бібліотек, приміщення яких знаходяться в задовільному стані.
Підбиваючи розгляд питання, Петро Вільшинський наголосив, що Святецькій та Лідихівській сільським радам потрібно більш активніше долучатися до підтримки соціально-культурних закладів, проведення благоустрою на території своїх громад.
Також на колегії затвердили план райдержадміністрації на ІІІ квартал 2018 року.
Галина Тебенько