Погода

Життя, як одна мить

28 серпня Демиду Остаповичу Шуляку виповниться 80 років. Промайнули-пробігли літа, мов бистрії коні. Та є про що згадати поважному ювіляру, простому селянському сину з Лютарівки. Адже прожив гідне життя, отримавши від батьків гострий розум та кмітливість, здобув вищу освіту, працював на керівних посадах. Завжди був поміркованим, врівноваженим, поважав, з розумінням ставився до людей.
Був другою дитиною в родині Якилини Микитівни та Остапа Ілліча Шуляків, мав старшу сестру Надію та молодшого брата Івана. Батько був майстровитим, працював у колгоспі бригадиром будівельної бригади, мати була в ланці, робила на різних роботах. Дитинство Демида припало на важкі часи, війна, голод, нестатки, та зростав у дружній родині, мирилися з тим, що є, сподівалися на краще. Вчився у Лютарівській початковій школі, далі ходив до Ординецької семирічки та Михиринецької середньої школи. Вчився добре, надіялися батьки, що з нього вийдуть люди. Тож легко вступив до Кіцманського зооветеринарного технікуму. Обрав ветеринарне відділення, хотів стати ветлікарем.


Швидко пробігли роки навчання, отримав знання, змужнів. Далі була армія, тоді всі хлопці служили. Побачив трохи світу, служив в артилерійських військах в Кенігсберзі та в Шепетівці. Таки хотів здобути вищу освіту, вступив на факультет ветеринарної медицини Української сільськогосподарської академії в Києві.

Велопробіг стає традицією

І відбувається це завдяки активній громадянській позиції наших ветеранів – голови ради відокремленого підрозділу ветеранів України Теофіпольської територіальної громади Володимира Кобери, голови організації ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ, голови ГО «Єдиний щит» Анатолія Стучинського, голови голів Хмельницької області Товариства Червоного Хреста Валентині Романович. Бо ж цьогоріч знову до Дня Державного прапора та 30-річчя Незалежності України разом з начальником відділу культури та туризму Теофіпольської селищної ради Інною Букевич організували велопробіг вже за іншим маршрутом, як торік – Теофіполь – Турівка – Данилівка – Бережинці – Рідка – Поляхова – Волиця – Лідихівка – Теофіполь.
Відбувся цей чудовий захід у неділю, 22 серпня, напередодні Дня Державного прапора. Після реєстрації учасників велопробігу, а їх було біля 50, втричі більше, ніж торік, біля Теофіпольської селищної ради відбулося урочисте підняття Державного прапора. Від селищної ради учасники велопробігу отримали футболки та кепки з написом «Ти в мене єдина. 30 років Незалежності України.

Пора надій

24 серпня Україна відзначила 30-річчя Незалежності. У 1991 році у цей день Верховна Рада ухвалила Акт проголошення Незалежності України, “за” тоді проголосували 346 депутатів. По всій країні відбулась низка заходів, об’єднаних гаслом “Ти у мене єдина”. Уперше з 2019 року в Києві пройшов військовий парад, з авіашоу та за участі собак прикордонників. В Одесі ж відбулось урочисте проходження бойових кораблів.
Урочисто відзначила найголовніше державне свято і Теофіпольщина. Святкова колона жителів громади у вишиванках – державних службовців на чолі з Теофіпольським селищним головою Михайлом Тененевим, учасників АТО/ООС, ветеранів праці, молоді, активістів, просто небайдужих людей – під звуки ансамблю духових інструментів Теофіпольського центру культури та туризму пройшла вулицею Небесної Сотні. Увінчував колону величний Державний прапор довжиною 30 метрів, який власноруч пошила директор дитячої художньої школи Олена Левицька. Хода зупинилася біля Парку Слави, квіти лягли до підніжжя меморіального комплексу воїнів-інтернаціоналістів, братської могили визволителям Теофіпольщини, монументу загиблим землякам у часи Другої світової війни, до Вічного вогню.

Спаса святкували, радість дарували

19 серпня – свято Яблучного Спаса. Воно вважається в Україні, у літню пору, головним літнім святом.
Саме цього дня вирішили подарувати радість усім бажаючим, в тому числі і людям похилого вік, члени клубу «Скарбниця», який діє при Теофіпольському центрі культури та дозвілля.
Отож, у призначену годину чимало теофіпольців поспішили у парк культури та відпочинку, де уже метушилися організатори цього дійства. Свято відкрила Галина Стаднік, яка нагадала, що Яблучний Спас – це народна назва церковного свята Преображення Господнього і подарувала всім пісню «Мій край».


А потім урочисто прозвучали церковні дзвони й присутніх привітав благочинний округу Православної Церкви України, настоятель храму Пресвятої Богородиці у Теофіполі отець Василь Крисак. У своїй промові він розповів про духовні цінності цього свята, про його традиції та святкування. Побажав усім міцного здоров’я, щастя, миру, добра та злагоди. Організатори свята подарували йому невеличкий сувенір з нагоди 30-річчя незалежності України та квіти.

Ювілей у Поляховій

19 серпня, у свято Яблуневого Спаса, село Поляхова відгуляло визначний ювілей – 600-річчя першої писемної згадки. Спонсорами заходу став агрохолдинг «Епіцентр Агро».
На це свято зійшлося, як кажуть, все село - від малого до старого. Адже було на що тут подивитися – діти мали змогу погратися на атракціонах, дорослі подивитися цікавий концерт, який вела професійна артистка. Була запальна дискотека, професійний феєрверк. Присутніх тепло привітала багаторічний керівник господарства Лідія Самойлюк, яка щиро подякувала своїм односельцям за сумлінну багаторічну працю, коротко зупинилася на досягненнях.


Привітав земляків зі святом і сільський староста Олександр Мазурок.