Погода

Буду продовжувати працювати

на розвиток Теофіпольської громади

25 жовтня 2020 року утворилася Теофіпольська територіальна громада, були обрані Теофіпольський селищний голова, депутати Теофіпольської селищної ради. Я ж вдруге став депутатом обласної ради від політичної партії «За конкретні справи». Тому і надалі буду працювати на розвиток Теофіпольщини, буду сприяти залученню коштів обласного та державного бюджетів для вирішення важливих питань її життєдіяльності. Сподіваюся на співпрацю з селищним головою Михайлом Тененевим та депутатами селищної ради.
Так, 8 квітня 2021 року на пленарному засіданні четвертої сесії Хмельницької обласної ради були схвалені зміни до обласного бюджету на 2021 рік та прийнята дуже важлива програма «Питна вода Хмельниччини». Адже забезпечення населення області питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідно для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності підвищення рівня життя людей. Для завершення будівництва водозабірної свердловини та встановлення водонапірної башти у селі Колісець вдалося залучити 1 мільйон 51 тисячу гривень. Ще 116 тисяч гривень співфінансування цього проєкту заплановано з бюджету Теофіпольської селищної ради.


На придбання шкільних автобусів, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2020 року виділена освітня субвенція для Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації у сумі 18 601,875 тисяч гривень. Заплановано придбати 8 автобусів для 7 територіальних громад на умовах співфінансування: 70% - за рахунок коштів субвенції, 30% - за рахунок місцевих бюджетів. Для Антонінської, Білогірської, Грицівської, Дунаєвецької міської, Красилівської, Полонської, Старосинявської територіальних громад. Тобто, Теофіпольська селищна рада поки що не отримає жодного автобуса. Використання залишку коштів в сумі 7 681,875 тисяч гривень на централізовану закупівлю ще 5 автобусів буде здійснюватися при надходженні від територіальних громад обґрунтованих пропозицій щодо потреби у придбанні шкільних автобусів.
Приємно, що буде продовжено ремонт доріг місцевого значення, зокрема ділянки дороги Немиринці-Ільківці-Колісець протяжністю 3 кілометри, на реалізацію якого з дорожнього фонду у цьому році виділено 15 мільйонів гривень.
Хочу прокоментувати ситуацію, яка склалася навколо шкіл нашої громади. Масового закриття шкіл вдалося уникнути завдяки спільним зусиллям громадськості, батьків, вчителів. Проте 2 квітня 2021 року все ж таки було прийнято рішення Теофіпольської селищної ради по перепрофілюванню 8 шкіл. Вважаю такі кроки необдуманими, поспішними та шкідливими.
Фракція «За конкретні справи» виступила проти цього рішення та звернулася до депутатів і селищного голови із пропозицією спочатку підготувати Програму розвитку освітньої галузі на 2021-2025 роки, поремонтувати дороги, придбати автобуси для підвозу дітей, встановити автобусні зупинки тощо. Школи не можна закривати заради економії коштів, адже навчальні заклади самі по собі не можуть бути фінансово прибутковими. Переконаний, що практично всі школи з цього переліку ще могли деякий час працювати, продовжувати й надалі надавати освітні послуги.
Тому я і наша політична сила будемо робити все для розвитку нашої громади.
Віктор Лебединський,
депутат обласної ради від політичної партії
«За конкретні справи»