Погода

100 ДНІВ ПРИ ВЛАДІ,

АБО «ТАНЦІ НАВПРИСІДКИ….»

Реальну (а не пафосну) стратегію соціально-економічного розвитку Теофіпольщини з населеними пунктами, що входять до складу громади, новообраний голова селищної ради Михайло Тененев і його команда, так і не виробили. Конкретних шляхів вирішення найактуальніших проблем в громаді на даний час так і не запропонували. Всі «неймовірні потуги» планово-економічної діяльності команди голови три з половиною місяці були акумульовані, по суті, на одне: оптимізація освітньої мережі. При чому, крім неадекватних мантр на тему: «як ми ось гарно заживем», коли «завалимо освітню галузь» ні від голови, ні від його підручних – ми так і не почули. Жодного проекту співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку (в тому числі і будинку культури в смт.Теофіполь), реалізація якого б дала громаді можливість залучити державні кошти – розробити так і не змогли, незважаючи на багатообіцяючі передвиборчі «сонети».
З цього випливають висновки про те, що голова та його команда не здатні професійно вникати в суть проблем громади і адекватно оцінювати пріоритети, не здатні визначати що дійсно важливо, а що не на часі.
Перш ніж йти до людей, представники влади повинні особисто вірити в те, в чому збираються переконувати громадян. Необхідно пам’ятати, що люди надзвичайно чутливі до неправди, фальші та лукавства. Багато років влада та політики обдурювали людей, це були гарні уроки в житті багатьох пересічних громадян. Звичайно, що на зборах мешканці громади вас вислухають, але це не означає, що вам повірять. Вірте самі в те, що пропонуєте, будьте відвертими та щирими. Прислухайтесь до поради Антуана де Сент-Екзюпері: «Якщо ти хочеш побудувати корабель, не треба скликати людей, планувати, ділити роботу, діставати інструменти. Потрібно заразити людей прагненням до нескінченного моря. Тоді вони самі побудують корабель».


Не обіцяйте великих та довгострокових проектів, не говоріть про «віртуальні» покращення. В центрі уваги повинні бути лише сьогоднішні актуальні проблеми, які можливо подолати усім разом (організація прибирання сміття по населених пунктах громади, поточний ремонт доріг та водогонів, побудова навісів для шкільних автобусних зупинок, ремонт нічного освітлення по селах і т. д.).
Безумовно, настане час, коли громада буде готова до обговорення свого майбутнього та активно братиме участь в розробці Стратегії розвитку громади.
Довіра довго відновлюється, але швидко губиться. Люди швидше пробачать вам помилку, ніж обман, який перекреслить всю попередню роботу з відновлення довіри. Бережіть та цінуйте довіру. Маніпуляції – не кращий шлях пошуку найбільш ефективних рішень. І моя вам порада: «Не літайте у хмарах! Спустіться! Бо усі ми живем на землі. І на ранги, звання – не дивіться, залишайтесь Людьми на землі».
Міністр охорони здоров’я Михайло Степанов офіційно заявив, що карантин в Україні буде продовжено, як мінімум до кінця 2021 року. Відповідно до цього, голови громад та комісії з ТЕБ та НС приймають рішення, щодо призупинення перевезень пасажирів, або зменшення на половину посадочних місць для перевезення пасажирів в громадському транспорті, а наше керівництво громади навпаки хоче якомога більше дітей зігнати в автобуси і годинами возити їх по розбитих дорогах громади. Відповідно і в школах буде більша скупченість учнів, що аж ніяк не в’яжеться з виконанням програми боротьби з поширенням КОВІД-19. А, можливо, для Теофіпольської селищної ради існує якась інша програма боротьби з недугою?


Аналізуючи заходи, щодо наповнення бюджетів ОТГ по областях, випливає, що першочерговим заходом для 90%-95% заново створених громад являється «Підвищення ефективності роботи із платниками податків з викриття схем ухилення від сплати податків до бюджету, повна легалізація зайнятості і детінізації виплати заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності». Активізація претензійно – позовної роботи з ліквідації заборгованості зі сплати податків та зборів» і виконавцем визначаються – виконавчі комітети відповідних селищних рад. А у нас, чомусь, за словами голови Теофіпольської селищної ради Михайла Тененева, все це покладається на простих членів громади (тобто ні на кого конкретно). Це, приблизно, те ж, що питання деокупації Криму покласти на кримсько-татарський народ, а не на Росію. Крім того, виконавчий комітет селищної ради повинен здійснити інвентаризацію договорів оренди водних об’єктів та майна комунальної власності, забезпечити перевірку та відповідність чинному законодавству розміру орендної плати.
Не менш важливим в наповненні бюджету є земельний податок. Величина доходів від земельного податку залежить від достовірної інформації щодо кількості земель, які передані в оренду, та землі, яка знаходиться у власності юридичних та фізичних осіб на території громади. Процес повної інвентаризації в громаді (за інформацією керівника громади) розпочинається, але чи буде дана інвентаризація проведена в повному обсязі – це питання залежить лише від керівництва громади, оскільки документи на землю виготовлені у різні роки та мають різний якісний стан, а за цей час «недобросовісні» орендарі розорали все, що можливо і неможливо (пасовища, сіножаті, прибережні смуги і т.д.), сплачуючи за це «умовні копійки» або не сплачуючи взагалі нічого. Та й орендарі, які орендують землі запасу та резерву, сплачують орендну плату в розмірі 3-5% від грошової оцінки землі, тоді як по Україні цей показник становить, в середньому, 9-10%. З всього цього випливає, що керівництво громади, м’яко кажучи, не зацікавлене в наповненні місцевого бюджету. Голова громади пропонує сільським жителям зайнятись створенням молочно-тваринних ферм, а чому він не пропонує селянам взяти в оренду для обробітку по 50-100-200 га землі. І щоб таких фермерських господарств було як можливо більше (по 10-20 господарств на малі села, та 30-50 – на великі села). В результаті селяни отримають робочі місця, а місцевий бюджет – додаткові надходження. Але ж не потрібно забувати й те, що чистий дохід від обробітку 100 га землі, в середньому по Україні, становить приблизно 1 000 000 грн. Тому, на мою думку, нашою з вами землею, ніхто ділитись не збирається, не дивлячись навіть на те, що згідно чинного законодавства кожен громадянин України має право на безоплатну передачу йому земель для ведення особистого селянського господарства в розмірі не більше 2 га.
«А що нам очікувати в найближчому майбутньому?» - запитаєте ви. Відповідь на це запитання ви можете отримати хіба що у керівництва селищної ради. Але, є велика ймовірність того, що влада селища візьметься за «покращення» медичного обслуговування населення. Недаремно ж розганяються чутки про приватну лікарню. А що для цього необхідно зробити владі? Національна служба здоров’я України укладає договори із закладами охорони здоров’я та закуповує у них послуги з медичного обслуговування пацієнтів. І, звичайно, є ж можливість укласти договір не на всі відділення, які на даний час є в наявності в Теофіпольській лікарні, а лише на 3 чи 4 відділення. Таким чином в лікарні вивільняться великі площі. Звичайно ж, громадськість жваво почне обговорювати питання освіти та медицини. Ну, а керівництво селищної ради в цей час візьметься за вирішення більш «жирних» тем – це земля і майно. Депутати будуть голосувати за виділення землі громади в оренду і під забудову, а це питання з великим корупційним ризиком. Депутатам будуть пропонувати хабарі за підтримку «правильних рішень». Так само і за комунальне майно. У нашій з вами власності – власності громади – буде багато вільних приміщень (закриті школи, відділення лікарні і т.д.). І що з ними робити? Звичайно ж, передати «своїм» людям в безоплатну оренду, а пізніше (з якоюсь доброю метою) орендар за копійки викупить його у громади поза конкурсом.
Я розумію, що жити гарно хочуть всі… Але біда в тому, що жити по людськи... ми так і не навчились. Але ж, поживемо – побачимо.
Микола Корнійчук,
голова депутатської групи ВО «Батьківщина»
Теофіпольської селищної ради