Погода

Коріння добробуту – у співпраці громади і бізнесу

Компанія МХП розвивається разом із людьми, які працюють на її підприємствах і мешкають у регіонах, де вони розташовані. Саме тому МХП запровадило нові підходи до роботи та співпраці з громадами, зосереджуючись на принципах сталого розвитку і партнерства, та залучаючи місцевих мешканців до спільних проєктів.
Представники підприємств МХП перебувають у постійному діалозі з місцевими жителями та їхніми представниками у містах, селах і районах. Протягом останніх років збільшились інвестиції у розвиток населених пунктів. Зокрема, це включало низку проєктів з покращення інфраструктури, підтримання медичних і культурних проєктів у регіонах.
Всеукраїнський конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!» започаткований БФ «МХП – Громаді» сприяв розвитку громад населених пунктів.


Філія «Рідний край», що належить до підприємств компанії МХП, свою діяльність здійснює на Хмельниччині та Тернопільщині. 12 проєктів з цієї території було подано на Всеукраїнський конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Переможцями було визнано чотири проєкти.
Проєкт Новоставецької громади «Створення простору для розвитку дітей та молоді» став переможцем і отримав 50 тисяч гривень для його реалізації від БФ «МХП – Громаді». Координатор проєкту Любов Козак розповідає, що він сприятиме створенню комфортних умов для розвитку дітей дошкільного та шкільного віку, проведення їх дозвілля, збільшення їх рухової активності.
На даний час проєкт реалізовано, загальна його вартість більше 110 тис гривень. За кошти БФ «МХП – Громаді» було закуплено ігровий дитячий комплекс, а за кошти Новоставецької ОТГ було проведено встановлення майданчика, придбання лавок та саджанців. ФОП Олег Табаркевич провів встановлення дитячого майданчика та його облаштування.
Осторонь не залишилась і Філія «Рідний край», адже територію під новий парк необхідно було розчистити від старих ялинок, викорчувати пеньки та підготувати грунт під посадку саджанців горіхів та туй.
Більшість жителів села долучилась до закладання нового парку. Любов Козак додала, що завдяки реалізації цього проєкту, у селі Новоставці Теофіпольського району з’явилось ще одне культурне місце відпочинку та розвитку дітей.
«Рідний край» постійно переймається соціально-культурними питаннями жителів сіл та селищ у місцях своєї присутності. І коли постало питання – придбання вхідних воріт на територію до Новоставецького ліцею, підприємство виділило 10 тисяч гривень. Директор ліцею Євгенія Дем’янова зауважила:«Проблема полягає в тому, що були відсутні оптимальні умови для створення безпечного перебування вихованців школи на пришкільній території та існував ризик миттєвого потрапляння дітей на дорогу з автомобільним рухом. Встановивши нові ворота, ми виконали вимоги Державних санітарних правил і норм влаштування та утримання загальноосвітніх навчальних закладів та значно попередили дитячий травматизм. Хочу висловити вдячність Філії «Рідний край», громаді села Новоставці, за розуміння проблеми та подякувати за постійну допомогу».
У зимову пору, уже традиційно за проханням представників громади, як це було і у минулі роки, Філія «Рідний край» береться до прибирання місцевих доріг від снігових заметів, які вирують у нашому краї в останні кілька днів.
«З перших снігів ми допомагаємо чистити дороги в тих селах, де працюємо, а також тримаємо на постійному контролі якість доріг у цих селах і робимо все задля того, аби вони постійно були проїзними. А для цього забезпечується не лише розгортання доріг під час заметілі, а й ремонт та підсипання доріг в місцях великої руйнації», – зауважив директор підприємства Сергій Прокопчук.
За плечима усіх успішних справ завжди стоять люди, об’єднані спільною метою, спільними прагненнями зробити щось добре, потрібне, корисне для жителів сіл та селищ. В сучасних умовах запорукою успішного розвитку територіальних громад, матеріального забезпечення соціальної, медичної, освітньої сфер є співпраця влади, органів місцевого самоврядування і бізнесу.
Олександр Юрчук